Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

CzasToPieniadz

Zakup nowego zegarka Chrono24

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazlem na Chrono24 kilka zegarków co mnie interesuje w sklepach stacjonarnych jak np Apart są za około 50tys zł na chrono24 są za 25/30 tys. Od sprzedawców co maja kilkadziesiąt pozytywnych komentarzy. Czy to realne aby nowy zegarek nabyć za 50% ceny rekomendowanej od producenta? Nigdy nic nie kupowałem w ten sposób nie wiem co myśleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ta skala może, ale porównaj ceny choćby i Seiko w polskich salonach i na świecie, albo wręcz u źródeł.  :P


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jaka jest pewność oryginalności?

Na chrono znajdziesz i stacjonarne sklepy ( także polskie) i niezależnych handlarzy ( grey market ) z dobrą i średnią reputacją ( także z Polski ) oraz oszustów z całego świata. Teoretycznie platforma plus Paypal ( jeśli sprzedający akceptuje ) powinny zapewnić jakąś ochronę ale jednak w razie W - z kłopotem zostajesz sam ...i to niekoniecznie chodzi o fake ale na przykład zegarek który był odnawiany. Grey market to także kłopoty z usługami w okresie gwarancyjnym także można mieć szczęście, można mieć pecha...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wygrasz z pokusą nierealnych (lub mało realnych) okazji na poziomie 40%-50%, wytypujesz sprzedawców cywilizowanych (np. z Niemiec, mających stacjonarne sklepy, dobre recenzje) to raczej nie masz się czego obawiać. Ja kupiłem zegarek IWC ok. 20%-25% taniej (już dokładnie nie pamiętam), z podbitą kartą gwarancyjną, pochodzący z oficjalnej sprzedaży. Zegarek był sprzedawany przez niemiecki sklep, ale karta gwarancyjna była podbita przez greckiego autoryzowanego sprzedawcę (skontaktowałem się z nimi w celu weryfikacji numerów seryjnych). Nawet nie bawiłem się w bezpieczną transakcję, bo to dodatkowe procenty w cenie. Jedyne minusy jakie zauważyłem to brak wypitej kawki w salonie sprzedaży oraz fakt, że gwarancja została wystawiona jakieś 2 miesiące przed moim zakupem - z datą zakupienia zegarka przez niemiecki sklep w greckim butiku. Reasumując, jeśli masz żyłkę "janusza" i chcesz kupić zegarek o 50% taniej - licz się z wtopą, przy racjonalnyn podejściu z ceną niższą o 20%-30% Chrono24 jest bezpiecznyn miejscem do kupowania zegarków. Ja zdecydowanie tam wrócę po portugalczyka:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się do tematu, też rozważam zakup zegarka przez Chrono24. do rzeczy - obserwując oferty obecne na tym portalu wnioskuję że wiarygodność sprzedającego budują: ilość sprzedanych zegarków , ilość i treść opinii kupujących, ilość aktualnych ofert, nie zaszkodzi też posiadanie sklepu stacjonarnego. Czy na cos jeszcze warto zwrócic uwagę?

- czy posiadanie certyfikatu Trusted seller to marketing?

- czy rekomendacje innych sprzedających są czegoś warte?

 

no i przede wszystkim, o co warto/trzeba zapytać sprzedającego przed transakcją (dokonaną najchętniej w sposób gwarantujący zwrot środków w sytuacji niedotrzymania warunków umowy) aby zmniejszyć ryzyko ewentualnego zaskoczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.