Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
CzasToPieniadz

Zakup nowego zegarka Chrono24

Recommended Posts

Znalazlem na Chrono24 kilka zegarków co mnie interesuje w sklepach stacjonarnych jak np Apart są za około 50tys zł na chrono24 są za 25/30 tys. Od sprzedawców co maja kilkadziesiąt pozytywnych komentarzy. Czy to realne aby nowy zegarek nabyć za 50% ceny rekomendowanej od producenta? Nigdy nic nie kupowałem w ten sposób nie wiem co myśleć.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie ta skala może, ale porównaj ceny choćby i Seiko w polskich salonach i na świecie, albo wręcz u źródeł.  :P


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Spinnaker SP-5055-01 Fleuss - Swatch SUTO401 - Swatch YIS403 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale jaka jest pewność oryginalności?

Na chrono znajdziesz i stacjonarne sklepy ( także polskie) i niezależnych handlarzy ( grey market ) z dobrą i średnią reputacją ( także z Polski ) oraz oszustów z całego świata. Teoretycznie platforma plus Paypal ( jeśli sprzedający akceptuje ) powinny zapewnić jakąś ochronę ale jednak w razie W - z kłopotem zostajesz sam ...i to niekoniecznie chodzi o fake ale na przykład zegarek który był odnawiany. Grey market to także kłopoty z usługami w okresie gwarancyjnym także można mieć szczęście, można mieć pecha...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli wygrasz z pokusą nierealnych (lub mało realnych) okazji na poziomie 40%-50%, wytypujesz sprzedawców cywilizowanych (np. z Niemiec, mających stacjonarne sklepy, dobre recenzje) to raczej nie masz się czego obawiać. Ja kupiłem zegarek IWC ok. 20%-25% taniej (już dokładnie nie pamiętam), z podbitą kartą gwarancyjną, pochodzący z oficjalnej sprzedaży. Zegarek był sprzedawany przez niemiecki sklep, ale karta gwarancyjna była podbita przez greckiego autoryzowanego sprzedawcę (skontaktowałem się z nimi w celu weryfikacji numerów seryjnych). Nawet nie bawiłem się w bezpieczną transakcję, bo to dodatkowe procenty w cenie. Jedyne minusy jakie zauważyłem to brak wypitej kawki w salonie sprzedaży oraz fakt, że gwarancja została wystawiona jakieś 2 miesiące przed moim zakupem - z datą zakupienia zegarka przez niemiecki sklep w greckim butiku. Reasumując, jeśli masz żyłkę "janusza" i chcesz kupić zegarek o 50% taniej - licz się z wtopą, przy racjonalnyn podejściu z ceną niższą o 20%-30% Chrono24 jest bezpiecznyn miejscem do kupowania zegarków. Ja zdecydowanie tam wrócę po portugalczyka:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podłączę się do tematu, też rozważam zakup zegarka przez Chrono24. do rzeczy - obserwując oferty obecne na tym portalu wnioskuję że wiarygodność sprzedającego budują: ilość sprzedanych zegarków , ilość i treść opinii kupujących, ilość aktualnych ofert, nie zaszkodzi też posiadanie sklepu stacjonarnego. Czy na cos jeszcze warto zwrócic uwagę?

- czy posiadanie certyfikatu Trusted seller to marketing?

- czy rekomendacje innych sprzedających są czegoś warte?

 

no i przede wszystkim, o co warto/trzeba zapytać sprzedającego przed transakcją (dokonaną najchętniej w sposób gwarantujący zwrot środków w sytuacji niedotrzymania warunków umowy) aby zmniejszyć ryzyko ewentualnego zaskoczenia?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.