Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Krathor

Klub Miłośników Zegarków Maurice Lacroix

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, lort napisał(-a):

Jaka była cena? Pamiętasz?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 


Niestety nie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie.
 
Rozumiem. Pytam bo długo ich cisnąłem aby obniżyli i tak już przecenioną cenę i nie ugieli się :) I słusznie. Widocznie ktoś kupił mimo to i w mojej ocenie dobrze zrobił bo to świetny zegarek i w krótkiej limitacji.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Guma przyszła. Cena wysoka, ale uzasadniona jest wysoką jakością paska. Poza tym guma ma zintegrowane elementy z brązu, w których jest system szybkiej zmiany. Klamerkę trzeba zamówić oddzielnie, ale to żadna nowość. Też jest wykonana z brązu i sygnowana nazwą producenta.
O tej jakości paska mówię z pełnym przekonaniem. Ostatnio obcowałem z gumą AP ROO i ML wcale nie odbiega.
System szybkiej zmiany pasków umożliwia zmianę w kilka sekund. Robi się yo powoli standardem wśród zegarków z zintegtowaną bransoletą/paskiem. Jest to niewątpliwa wygoda kosztem możliwości zrobienia paska na zamówienie. Jesteśmy w większości przypadków skazani na paski producenta.
Widać jak patyna na kopercie odróżnia się od "świeżych" linków z brązu na pasku.
Wygoda tym bardziej w lato nie do przecenienia.
Co do koloru to zieleń nie jest moim ulubionym ale tutaj pasuje. Lepiej się prezentuje niż smutna czerń.
Poniżej kilka zdjęć
df6e3ad5f5e2c9af676f0926b9ed8654.jpg0874709735316e7235513ee93716775e.jpg49b01fbf91f4b76d9e46af1cf13395a7.jpgd372778f129c87a69eee5a2b8bb6fcc0.jpgd1542bca775c50d6c8abe82faf4de70c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To przybiję sobie piątkę i wrzucę dzisiejsze fotki
7fadaa12a8cbeda931c727bae826fc94.jpg02b98b23476c8e97df8beb16564f5e50.jpg

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lort, fajny opis i zdjęcia, które pokazują, że udało Ci się osiągnąć naprawdę dobry efekt. A gumowe paski stają się czymś niezbędnym w takie upały...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[mention=27179]lort[/mention], fajny opis i zdjęcia, które pokazują, że udało Ci się osiągnąć naprawdę dobry efekt. A gumowe paski stają się czymś niezbędnym w takie upały...
Dzięki.
Super wakacyjniak się z niego zrobił, który dodatkowo zmienia swoje oblicze każdego dnia.
Inne zegarki poszły w odstawkę, ale dam szansę innemu na gumie

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aikon świetny a ta zielona guma o dziwo pasuje do niebieskiej tarczy i koperty z brązu.

 

Może też keidys upoluje swojego niebieskiego 39mm 🙂

Edytowane przez evilym

Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spacerowe
Sprawdza się jako fajny zegarek na lato.
c3a2c0a3644e44310a4fbb514e300aac.jpg73b440ce3cc65b635205313ff05fc5f8.jpg

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbije watek

 

…moim pierwszym, najstarszym mechanikiem SM, który po awarii i kilku latach spędzonych później w pudelku od dzisiaj zaczął znowu pracowac

 

4A47FCC2-CD3B-48EA-887D-F73BABBE131B.jpeg

Edytowane przez Peterson

zegary: staruszek Tissot, ML Pontos Small Seconds Mechanik, Seiko Monster, Oris Big Crown Flying Doctor's 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.07.2021 o 14:42, lort napisał(-a):

Guma przyszła. Cena wysoka, ale uzasadniona jest wysoką jakością paska. Poza tym guma ma zintegrowane elementy z brązu, w których jest system szybkiej zmiany. Klamerkę trzeba zamówić oddzielnie, ale to żadna nowość. Też jest wykonana z brązu i sygnowana nazwą producenta.
O tej jakości paska mówię z pełnym przekonaniem. Ostatnio obcowałem z gumą AP ROO i ML wcale nie odbiega.
System szybkiej zmiany pasków umożliwia zmianę w kilka sekund. Robi się yo powoli standardem wśród zegarków z zintegtowaną bransoletą/paskiem. Jest to niewątpliwa wygoda kosztem możliwości zrobienia paska na zamówienie. Jesteśmy w większości przypadków skazani na paski producenta.
Widać jak patyna na kopercie odróżnia się od "świeżych" linków z brązu na pasku.
Wygoda tym bardziej w lato nie do przecenienia.
Co do koloru to zieleń nie jest moim ulubionym ale tutaj pasuje. Lepiej się prezentuje niż smutna czerń.
Poniżej kilka zdjęć
df6e3ad5f5e2c9af676f0926b9ed8654.jpg0874709735316e7235513ee93716775e.jpg49b01fbf91f4b76d9e46af1cf13395a7.jpgd372778f129c87a69eee5a2b8bb6fcc0.jpgd1542bca775c50d6c8abe82faf4de70c.jpg

Kolego @lort skąd zamawiałeś ten pasek? Mam jeszcze pytanie odnośnie koloru tarczy w Twoim egzemplarzu. To ten sam co w standardowej niebieskiej wersji AI6008-SS002-430-2, czy kolory różnią się? Zastanawiam się jeszcze nad opcją z szarą (antracytową?) bądź też brązową tarczą, aczkolwiek nie wiem jakie inne kolory paska pasowały by do tych wersji, no i czy będzie to pasować do ubioru.

 

Na zdjęciach nie widać zbytniej różnicy, miał ktoś okazję widzieć na żywo jak się prezentują?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, mtshds napisał(-a):

Kolego @lort skąd zamawiałeś ten pasek? Mam jeszcze pytanie odnośnie koloru tarczy w Twoim egzemplarzu. To ten sam co w standardowej niebieskiej wersji AI6008-SS002-430-2, czy kolory różnią się? Zastanawiam się jeszcze nad opcją z szarą (antracytową?) bądź też brązową tarczą, aczkolwiek nie wiem jakie inne kolory paska pasowały by do tych wersji, no i czy będzie to pasować do ubioru.

 

Na zdjęciach nie widać zbytniej różnicy, miał ktoś okazję widzieć na żywo jak się prezentują?

 

 

 

Pasek zamawiałem w niemieckim sklepie olfert&co.  było taniej o jakieś 200 PLN niż u polskiego dystrybutora, ale kupowałem u nich wcześniej i dostałem specjalną cenę.

sama guma pochodzi od innego modelu, ponieważ do mojego dedykowany jest tylko ten pasek na jakim był zegarek.

 

co do niebieskiej wersji to właśnie ona "namieszała" mi w głowie. tak jak Aikon został dobrze przyjęty przez grono zegarkowe tak mnie jakoś nie wzruszył.

jednak jak zobaczyłem go na żywo to zmieniłem zdanie.

 

tarcze w modelach są inne i kolory też są inne. wersja szara też świetnie się prezentuje.

 

 

8 godzin temu, szumi napisał(-a):

https://www.uhrinstinkt.de/maurice-lacroix-aikon-automatic-42mm-ai6008-pvb01-330-1.html
 

zachorowalem na ta wersje.

w Polsce gdzieś kupię w tej cenie, Ok 6 tys zł

p.s. Mierzyłem dzisiaj w Kruku. Jak dla mnie rewelacja.

 

 

wersja "all black" wygląda zjawiskowo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, szumi napisał(-a):

https://www.uhrinstinkt.de/maurice-lacroix-aikon-automatic-42mm-ai6008-pvb01-330-1.html
 

zachorowalem na ta wersje.

w Polsce gdzieś kupię w tej cenie, Ok 6 tys zł

p.s. Mierzyłem dzisiaj w Kruku. Jak dla mnie rewelacja

 

Dzisiaj widziałem go w Aparcie. Cena powyżej 9k i info że z kartą stałego klienta rabat rzędu 5-10%.

 

W uhrinstinkt kupowałem 2 miesiące temu Nomosa. Wszystko poszło bardzo sprawnie. Nie wiem ile rabatu dostałeś w Kruku, ale jak cena nie zbliżyła się na 500zł do tej "od Niemca" to bym się nie zastanawiał :)

 

A to moje przymiarki Aikona. Zamówiłem do salonu niebieskiego 39mm. Jestem ciekaw czy będzie lepiej leżał niż te 42.

DSC_8815.thumb.JPG.74b4919c0f7bf67333092b02ea42aa11.JPG

 

DSC_8649-01.thumb.jpeg.48425defb368c8181a3b26e625cf89d4.jpeg

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, evilym napisał(-a):

Dzisiaj widziałem go w Aparcie. Cena powyżej 9k i info że z kartą stałego klienta rabat rzędu 5-10%.

 

W uhrinstinkt kupowałem 2 miesiące temu Nomosa. Wszystko poszło bardzo sprawnie. Nie wiem ile rabatu dostałeś w Kruku, ale jak cena nie zbliżyła się na 500zł do tej "od Niemca" to bym się nie zastanawiał :)

 

A to moje przymiarki Aikona. Zamówiłem do salonu niebieskiego 39mm. Jestem ciekaw czy będzie lepiej leżał niż te 42.

DSC_8815.thumb.JPG.74b4919c0f7bf67333092b02ea42aa11.JPG

 

DSC_8649-01.thumb.jpeg.48425defb368c8181a3b26e625cf89d4.jpeg

 

 

 

47 minut temu, evilym napisał(-a):

Dzisiaj widziałem go w Aparcie. Cena powyżej 9k i info że z kartą stałego klienta rabat rzędu 5-10%.

 

W uhrinstinkt kupowałem 2 miesiące temu Nomosa. Wszystko poszło bardzo sprawnie. Nie wiem ile rabatu dostałeś w Kruku, ale jak cena nie zbliżyła się na 500zł do tej "od Niemca" to bym się nie zastanawiał :)

 

A to moje przymiarki Aikona. Zamówiłem do salonu niebieskiego 39mm. Jestem ciekaw czy będzie lepiej leżał niż te 42.

DSC_8815.thumb.JPG.74b4919c0f7bf67333092b02ea42aa11.JPG

 

DSC_8649-01.thumb.jpeg.48425defb368c8181a3b26e625cf89d4.jpeg

 

 


 

Nie kupiłem w Kruku. Raczej wybiorę się do Berlina, oferty są w granicach 6-6,5 tys zł.

oferta z Zielonej Góry 7,3 tys zł 

 

Edytowane przez szumi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te kolorki ciekawe. Powiem nawet, że zielony to mi się podoba 😮

I teraz dostępna guma w wielu kolorach i do rozmiarów 42 i 39.

Ale i tak, jakbym miał brać, to niebieski. Taki zestaw bransa, pasek i guma przedstawiałby się rewelacyjnie !

https://monochrome-watches.com/maurice-lacroix-aikon-automatic-2021-collection-green-dial-rubber-strap-hands-on/

Maurice-Lacroix-Aikon-Automatic-2021-Col

 

Maurice-Lacroix-Aikon-Automatic-2021-Col

 

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zielony z tego, co pamietam to limitka i dostępny jest już od jakiegoś czasu - rozmiar 42 mm:

 

https://www.laguardajoiers.com/en/watches/maurice-lacroix/aikon/maurice-lacroix-ai6008-ss002-630-1-aikon-green-automatic.html

 

Gumy natomiast super, IMO fajnie mieć bransoletę i do tego gumę na gorące dni / mniej oficjalne okazje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem Aikon All black w Montredo, niestety czarna guma, skórzany czarny pasek z czarnymi end linkami i zapięciem motylkowym czy czarna bransoleta pvd nie są dostępne. Można się bawić w przerabianie ale nie wiem jak są montowane end linki do gumy czy skórzanego paska.

 

Edytowane przez szumi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.09.2021 o 08:44, evilym napisał(-a):

Te kolorki ciekawe. Powiem nawet, że zielony to mi się podoba 😮

I teraz dostępna guma w wielu kolorach i do rozmiarów 42 i 39.

Ale i tak, jakbym miał brać, to niebieski. Taki zestaw bransa, pasek i guma przedstawiałby się rewelacyjnie !

https://monochrome-watches.com/maurice-lacroix-aikon-automatic-2021-collection-green-dial-rubber-strap-hands-on/

 

 

Super są te Aikony. A gumowy pasek z logo ML wydaje mi się być jednym z najładniejszych w swej kategorii, co zresztą już wcześniej pokazał @lort. Ja mniej więcej rok temu przymierzałem wersję 42 mm ze srebrną tarczą, ale w wolnej chwili muszę zobaczyć 39:

 

z_185031.jpg.34a51f9a42cfc416d36c1009cae9475b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar wydaje się być ok jak na twój nadgarstek. Seria Aikon jest naprawdę fajna 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Edmund Exley

Proszę, tutaj masz dzisiejszą sesję 42 vs 39.

Pasek do mnie w ogóle nie gada. Sztywny, gruby, kiepski kolor. Szkoda. Natomiast guma na zdjęciach przedstawia się rewelacyjnie. I jakbym zamawiał to pewnie od razu z gumą.

Apart coś nie umie w promocje. Cena z metki (Aikon 39mm na bransolecie bez paska) to 8620. Rabat ustalony na poziomie max 10%.

Bransoleta bije tą z Tudora Royala na głowę. Do tego szybka zmiana na gumę / pasek.

Trochę mam mieszane uczucia co do masywnego bezela. Na żywo nie prezentuje się tak fajnie jak na renderach / fotosach i chyba jest to najsłabszy punkt tego modelu.

 

Co do rozmiaru to więcej pytań, niż odpowiedzi po przymiarce :D Idealnie byłby pewnie 40,5mm 🙄 Zarówno jeden i drugi leży na nadgarstku spoko. Biorąc jednak pod uwagę, że zegarek gościłby w pracy (strój podobny jak na zdjęciach + koszule + jakieś sweterki w zimę), to chyba skłaniam się w stronę 39mm.

 

Sesja

39mm

39mm_1.thumb.JPG.6e4bf82a894f498f29d44367a2d000d9.JPG

 

39mm_2.thumb.JPG.5bd2676e94bf6eaf9c4d569794edc329.JPG

 

39mm.thumb.JPG.c28f625734908cb83e973fec0cc3e746.JPG

 

42mm

42mm_1.thumb.JPG.3a312e710d3a2c0fdab907824cd34610.JPG

 

42mm_pasek.thumb.JPG.64e25d345a53781b58922e613858e9f7.JPG

 

42mm.thumb.JPG.0d20af6d6594ebe9962eef8707c0c374.JPG

 

 

Edytowane przez evilym

Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwoch, zwlaszcza po zdjeciach na tle calej sylwetki, bralbym 42 mm bo przy krotkim L2L fajnie lezy - poszukaj zielonego (podpowiem gdzie jak trzeba).

Obydwa fajne, bransoleta jest swietna (design i kajdan to mocne strony, mechanizm jest po prostu OK), polerowane elementy na lunecie to magnes na rysy.

Co nie zmienia faktu, ze zegarek kozak 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciagle mam w tyle głowy, że chyba za bardzo chce być AP. Ale te wymienne akcesoria to sztos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, cordi7 napisał(-a):

Z tych dwoch, zwlaszcza po zdjeciach na tle calej sylwetki, bralbym 42 mm bo przy krotkim L2L fajnie lezy - poszukaj zielonego (podpowiem gdzie jak trzeba).

Obydwa fajne, bransoleta jest swietna (design i kajdan to mocne strony, mechanizm jest po prostu OK), polerowane elementy na lunecie to magnes na rysy.

Co nie zmienia faktu, ze zegarek kozak 👍

Kurde. Chyba masz rację :P

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, evilym napisał(-a):

Kurde. Chyba masz rację :P


Ziarno zwątpienia zasiane. Dobrze. :P

 

 

Godzinę temu, Tomaszek napisał(-a):

Ciagle mam w tyle głowy, że chyba za bardzo chce być AP. Ale te wymienne akcesoria to sztos.

 

Inspiracja jest ewidentna ale różnic jest też jednak trochę.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.