Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Krathor

Klub Miłośników Zegarków Maurice Lacroix

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądam forum od jakiegoś czasu i będąc właścicielem dwóch zegarów ML (choć nie z własnej do końca woli) zauważyłem jakąś taką niechęć do tej marki. Kiedyś dostałem w prezencie kwarcowego ML'a (no "kiedyś" to już 17 lat) i choć według dzisiejszych standardów to zegarek micro ;)  bo ma 35 mm b/k i grubości 6mm, to zawsze wydawał mi się uroczy. :D Z czasem chyba go lubię coraz bardziej a ostatnio doceniam jego dokładność. Od kilku miesięcy mam innego ML'a, też nie do końca z własnej woli (ta historia moze innym razem) i też jest bardzo fajny.

 

Ja mam bardzo dobre doświadczenia z ML. Z czego wynika ta niechęć na forum do tej marki? Z cen? To bym zrozumiał bo np. Apart ma je dość drogo. Z jakości? Według mnie jest dość dobra. A może z pewnej zachowawczości marki? I tu bym się zgodził choć nowe Aikony są raczej fajne.

 

Tytuł trochę prowokacyjny tego tematu bo może się okazać że będę jedynym "miłośnikiem" ale co mi tam! :rolleyes:

 

A tu mój staroć... Według mnie porządnie wyglądający...

post-102592-0-44392300-1518613539_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marka ma swoje blaski(masterpiece i pontos) i cienie (linie kwarcowe,a także miros i LC). Lubię i posiadam Pontosy, to naprawdę fajne zegarki były w dobrej cenie (Nie w Apart hehe). Obecnie widzę, że stosują sellity standard, a kiedyś były ety elaborate i top.

Edytowane przez tomek123er

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakościowo to półka longinesa ,ale jakoś nie przebija się w świadomości forumowiczów, ceny tez z d...py wyjęte bo z nimi wchodzą na półkę

Omegi czy heuera , taki dziwny brend , może to wina nieodpowiedniej polityki marketingowej. Fajne są wspomniane wyżej modele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marka ma swoje blaski(masterpiece i pontos) i cienie (linie kwarcowe,a także miros i LC).

 

Znaczy że kwarcowe ML są kiepskie czy w ogóle M sam się deprecjonuje przez masowe wypuszczanie zegarków kwarcowych? Przecież wiele firm wypuszcza kwarcowe zegarki a prestiż mają dużo wyższy. :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy że kwarcowe ML są kiepskie czy w ogóle M sam się deprecjonuje przez masowe wypuszczanie zegarków kwarcowych? Przecież wiele firm wypuszcza kwarcowe zegarki a prestiż mają dużo wyższy. :unsure:

Większość kwarców ML ma byle jaki design i kiepskie tarcze i wskazówki, ale za to jest taniej. To nie sprawa, że kwarc to od razu tandeta, ale w tym wypadku moim zdaniem kwarc=tanie komponenty zegarka.

Edytowane przez tomek123er

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość kwarców ML ma byle jaki design i kiepskie tarcze i wskazówki, ale za to jest taniej. To nie sprawa, że kwarc to od razu tandeta, ale w tym wypadku moim zdaniem kwarc=tanie komponenty zegarka.

 

No ten kwarc wygląda według mnie ciekawie :D Na żywo dużo lepiej bo nie miałem czasu i sprzętu dobrego. Trafiłem go przez przypadek i w desperacji ale po kilku miesiącach jestem zadowolony.

post-102592-0-94315200-1518789383_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ML to trochę taki brand „ni pies ni wydra”, który nie wiadomo z czym chce być kojarzony.

Niby chcieli aspirować do mega high-endowo-innowacyjnej marki i parę lat temu chwalili się zegarkiem ktorego nikt nigdy nie widział (Memoire1), potem poszli w celebrytów 2 gatunku (Bob Geldof), a ostatnio chyba w sport (Barcelona). Myślę, że przez to marka jest dość nijaka w odbiorze.

Udane i rozpoznawalne linie to Pontos i Masterpiece, ale relacja cena vs jakość jest zdecydowanie przegrzana, co z resztą pokazują grube przeceny ML na grey market. Aczkolwiek osobiście mam do ML pewien sentyment bo była to pierwsza (razem z Blancpain) marka „swiss made”, która przyciągnęła moją uwagę i dzięki temu wkręciłem się w hobby zegarkowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też sentymentalnie podchodzę trochę do marki chociaż zegarki też mi się podobają. Ale faktycznie ceny trochę przesadzone. Ciekawe pomysły, ale na takie ceny muszą jeszcze popracować.

 

Tomek

Cycling for Life :-)

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też sentymentalnie podchodzę trochę do marki chociaż zegarki też mi się podobają. Ale faktycznie ceny trochę przesadzone. Ciekawe pomysły, ale na takie ceny muszą jeszcze popracować.

 

Tomek

Cycling for Life :-)

Wysłane przy użyciu Tapatalka

W osobnym wątku próbowałem z pomocą forum kupić bransoletę (starła się pozłota po wielu latach) do kwarcowego zegarka żony, o takiego

http://www.joyeriamanjon.es/maurice-lacroix/reloj-maurice-lacroix-miros-para-senora-ref-mi1053-sy023-9075.html

 

Niestety nikt nie odpisał, daje to jakiś pogląd na temat popularności marki :)

 

W końcu napisalem do zegarmistrza (serwis zegarków szwajcarskich) i dostałem odpowiedź:

 

Bransoleta - 1900 zł brutto

Koronka - 600 zł brutto

 

:D

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez dopeman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do ML mam pewien sentyment bo Decentrique Phase de Lune był moim pierwszym porządniejszym automatem obok Edoxa Grand Ocean Open Heart( którego już sprzedałem). Tego ML-a mam nadal.Po pierwszym zachwycie efekt wow minął, co nie zmienia faktu, że jest to  dobrze jakościowo wykonany zegarek. Dizajn -rzecz gustu. Ja noszę go rzadko, jako jeden z ponad 20-tu zegarków.Niemniej jednak na ręce wygląda dobrze i budzi zainteresowanie fanów zegarków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przypadkiem nie jest tak z zegarkami - i to nie dotyczy ML'a - że te bardziej udziwnione szybciej się nudzą? Nie mam w zasadzie żadnego doświadczenia z zegarkami ale te które mam od jakiegoś czasu, które są powiedzmy - proste, klasyczne, pop wielu latach wydają się wciąż ciekawe. A te udziwnione jakoś przemijają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W osobnym wątku próbowałem z pomocą forum kupić bransoletę (starła się pozłota po wielu latach) do kwarcowego zegarka żony, o takiego

http://www.joyeriamanjon.es/maurice-lacroix/reloj-maurice-lacroix-miros-para-senora-ref-mi1053-sy023-9075.html

 

Niestety nikt nie odpisał, daje to jakiś pogląd na temat popularności marki :)

 

W końcu napisalem do zegarmistrza (serwis zegarków szwajcarskich) i dostałem odpowiedź:

 

Bransoleta - 1900 zł brutto

Koronka - 600 zł brutto

 

:D

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

Ja myślę, że ML są w Polsce dość rozpoznawalne i nieźle się sprzedają. Przypadek twojej bransolety to żadna podstawa do wyciągania wniosków.

W zeszłym roku ML miał być wystawiony na sprzedaż, ktoś coś wie w tym temacie?

Wygląda, że marka niestety pomału idzie na dno.

Edytowane przez tomek123er

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przypadek twojej bransolety to żadna podstawa do wyciągania wniosków (chyba że o guście ).

Niestety nie rozumiem co masz na myśli, możesz wyjaśnić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Niestety nie rozumiem co masz na myśli, możesz wyjaśnić?

Wedytowałem ten wpis, bo może być potraktowany jak wycieczka osobista,a nie taka była intencja. Model o który pytasz to mało popularna damka i wcale się nie dziwię, że odzewu nie było. Co do gustu to wg mnie zegarek wyjątkowo brzydki i tyle, ale bez urazy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem, chodzi o wniosek że mało popularne bo nikt nie odpisał. No nie jest to podstawa, to fakt. Ale zwykle przedstawiciele 'komercyjni' udzielają się na forum. Wiem z kim rozmawiać w sprawie seiko, glycine, alpininy itd. Ale nikt z ML związany nie jest mi tu znany.

 

W powyższym poście bardziej chodziło mi o cenę z kosmosu tej bransolety i koronki. To nie omega ;)

 

Zegarek w kategorii damski zegarek edc uważam za bardzo ładny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak tłumaczyć brak przedstawiciela ML na forum, na pewno nie niszowością marki. ML rocznie robił koło 100.000 zegarków więc powodem pewnie jest masowa dostępność z różnych źródeł i brak wyłączności na dystrybucję na kraj.

 

Co do ceny to każdy orze jak może.

Edytowane przez tomek123er

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak tłumaczyć brak przedstawiciela ML na forum, na pewno nie niszowością marki. ML rocznie robił koło 100.000 zegarków więc powodem pewnie jest masowa dostępność z różnych źródeł i brak wyłączności na dystrybucję na kraj.

 

Co do ceny to każdy orze jak może.

Przy dwóch dużych dystrybutorach zegarek powinien być popularny. Nawet jak na ceny jakie mają w Polsce. A jednak nie jest zbyt powszechnie widziany.

 

Tomek

Cycling for Life :-)

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-105263-0-63179200-1530089858_thumb.jpg

Witam

Czy ktoś może coś powiedzieć na temat tego zegarka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać w nim czajnik :D

A w tle oficera dyżurnego;)

 

 

..

 

Tak teraz patrzę na proporcje i to po prostu chyba duży zegar reklamowy z salonu (bez zbytniej wartości).

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w tle oficera dyżurnego;)

 

 

..

 

Tak teraz patrzę na proporcje i to po prostu chyba duży zegar reklamowy z salonu (bez zbytniej wartości).

 

A w tle oficera dyżurnego;)

 

 

..

 

Tak teraz patrzę na proporcje i to po prostu chyba duży zegar reklamowy z salonu (bez zbytniej wartości).

Dzięki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ostatnio na jednej grupie na FB sprzedawał taki za 4000 zł, (nie wiem z jakim skutkiem bo mnie zbanowali)


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki ML Pontos S diver ostatnio wpadł mi w oko /w sieci/ - co sądzicie?  cena oficjalna odstrasza ale widzę że za połowę ceny można kupić....

Maurice-Lacroix-Pontos-S-Diver-6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.