Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Krathor

Klub Miłośników Zegarków Maurice Lacroix

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, był swego czasu do wzięcia za 1000 USD i teraz jest ich wysyp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne, rozumiem; a jak jakościowo wytrzymuje porównanie np z LLD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem tego zegarka w ręku, więc nie chciałbym się arbitralnie wypowiadać. W swojej kolekcji mam Pontosa Chrongraphe i jakościowo jest porównywalny do Tag Heuera Carrery. Myślę, że możesz być wobec tego spokojny jeśli chodzi o model z powyższego zdjęcia. Konkurentem wobec LLD jest również Alpina Seastrong Heritage Diver.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info :) LLD jest /był/ jakimś punktem wyjścia jeśli chodzi o moje poszukiwania zegarka z klimatem vintage, myślałem także o Airmanie DC4 i nowym vintage diverze Christopher'a Ward'a i wpadłem na tego pontosa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli lubisz zegarki stylizowane na vintage, spójrz na Squale 50 Atmos, Rado Captain Cook, Oris 65, Steinhart Ocean One Vintage, Doxa Sub, Zodiac Sea-Wolf, Certina DS PH200. To tak na szybko. Przyznać trzeba, że jest tego całe mnóstwo. W ostatnich latach, moda na vintage ma się bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z wymienionych przez Ciebie Rado Captain Cook, Certina DCPH200 i może trochę mniej Oris 65 też już (wcześniej) dopisałem do listy "do sprawdzenia/przymierzenia" :). To mój plan na przyszłość jeśli chodzi casualowy zegarek z czarną tarczą.

W każdym razie muszę przymierzyć przy okazji tego ML bo w przypadku LLD po przymiarce trochę mi przeszło. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki ML Pontos S diver ostatnio wpadł mi w oko /w sieci/ - co sądzicie?  cena oficjalna odstrasza ale widzę że za połowę ceny można kupić....

 

 

Ja kupiłem za 1000 Euro ale myślę ze nawet 1500 Euro na tak wykonany zegarek jest spoko.Jestem z niego bardzo zadowolony.

 

cec94cfebb761137.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Uhrforum jest nówka za niewiele ponad 1000 euro. Ja bym wolał co prawda dołożyć i szarpnąć MM300 (co zresztą zrobiłem), ale w tej cenie na pewno warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedys zastanawialem sie nad zakupem jednego z tych trzech ML....ostatecznie wyszlo inaczej. Dodam ze byly w cenie ok 50 % taniej.

Ja kiedys zastanawialem sie nad zakupem jednego z tych trzech ML....ostatecznie wyszlo inaczej. Dodam ze byly w cenie ok 50 % taniej.

post-71548-0-26118300-1535314984_thumb.jpg

Edytowane przez jurop3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja wrzuce swojego... od 12 lat w kolekcji, mam sentyment bo to jeden z najladniejszych ML, no i od niego wszystko sie zaczelo :)5ec310a0718907a14822098a082ce39f.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy zegarek kupiony za pierwsze pieniądze to był właśnie ML, w 2002 roku. Klasyczny, kwarcyk, jakieś 36mm, w kopercie powlekanej białym złotem.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś takiego to było @JFS? :D

 

Rzadko się tu coś dzieje w porównaniu z innymi markami a że dzisiaj zdecydowałem się na dzisiaj na ML to wrzucam... Mam go od 17 lat i choć rzadko noszę to wygląda bardzo fajnie. Kwarc w rzadko dziś spotykanych wymiarach. Koperta 35mm, grubość ok. 6mm.

post-102592-0-10928700-1539165597_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę inna tarcza ale generalnie ten klimat ;)


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bardzo klimatyczny zegarek. Ile ma lat bo wygląd bardzo vintage? Fajnie te indeksy wyglądają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bardzo klimatyczny zegarek. Ile ma lat bo wygląd bardzo vintage? Fajnie te indeksy wyglądają.

Lata 90-te, zegarek żony, bardzo go lubi bo jest bardzo płaski :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy przymierzam sie do zakupu Swojego pierwszego ML (w grę wchodzi jeszcze FC) w cenie ok.5kpln. Po spędzonych godzinach na przeglądaniu natrafiłem na poniższa aukcje, cena jest atrakcyjna, ale czy ktoś miał może doświadczenie z tym sprzedawcą, czy jest w ogóle możliwość samodzielnego potwierdzenia autentyczności tego zegarka?

 

https://allegro.pl/oferta/maurice-lacroix-pontos-reserve-de-marche-nowy-7733443042

Edytowane przez Kod_m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja w ML bardzo Kubie te wskazówki są takie delikatne. Chude. Bardzo mi podobają. Cent duze ale będę czekał na jakiś ciekawy rabat

 

Ps. Wiecie gdzie w internecie można wyrwać ml? Poza aparat. Myśle o czymś typu massdrop itp. ?? Dziękuje!

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zerknij np na olx bo jest wysyp pontosow :-) az sam sie zdziwilem bo szukam tez jednego ;-)

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro są sprawdzeni sprzedawcy, mają leżaki za 1/2 ceny apart.

Edytowane przez tomek123er

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie :-) tylko allegro i olx to moga byc nowki z massdropa ktore chyba maja problem z gwarancja w UE...

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na massdrop nie widziałem bardzo dawno ml. W ogóle tak sobie myslalem dlaczego międzynarodowa gwarancja ma btc nierespektowania? Bzdurne to nie mogę skumać. Jakby się uprzeć to można być się trochę tym zająć? Jak będę w USA w podróży i tam kupię to tez w UE nie będę mil gwarancji??:(

 

 

Niektóre ładne zegarki. Ale wole sam sprowadzić z massdrop. Obserwuje ale widziałem kiedyś ta wersje chyba masterpiece za 12.000 zł a u nas 30 pare. Ale nie odważyłem się zamówić bo nie wiem jak skóra aligatora na cle...

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Apropo modelu to Less Classiques Phase de Lune jest mega piękny. Bardzo lubię ta niebieska wskazówkę dla datownika :)) ale tez mam pewne opory by kupić za 7.000 zł

 

 

Wiecie może czy są w określonym miesiącu jakieś wyprzedaże ML w Pl lub na oficjalnej stronie?? Pozdroawiam

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Krota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarki z USA na pasku z Aligatora nie przejdą odprawy celnej ale na szczęście sklepy o tym informują i proponują wybranie innego towaru lub zwrot kasy.

Edytowane przez Krzysiek82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropo modelu to Less Classiques Phase de Lune jest mega piękny. Bardzo lubię ta niebieska wskazówkę dla datownika :)) ale tez mam pewne opory by kupić za 7.000 zł

Wiecie może czy są w określonym miesiącu jakieś wyprzedaże ML w Pl lub na oficjalnej stronie?? Pozdroawiam

 

a ja często przeglądam tez chrono24.. też ciekawe oferty można znaleźć! polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tomek123er możesz wskazać kilku takich sprawdzonych sprzedawców na Allegro o OLXie. Szukam fajnego MLa, ale boję się kupować za większe pieniądze na tych portalach, ponieważ czytałem wiele opinii odradzających zakupy, ze względu na dużą ilość fałszywek. Sam dopiero wkraczam w pasję zegarkową i nie potrafię ocenić oryginalności zegarka na aukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.