Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Krathor

Klub Miłośników Zegarków Maurice Lacroix

Rekomendowane odpowiedzi

No, no, nie wiedziałem, że zeszli poniżej 5 mm. Za 10 lat Bond zdradzi omegę na rzecz piageta, bo ich zegarek będzie tak cieńki, że zostanie wykorzystany jako ostrze 😁😁😁

A co do fotki, to proszę bardzo 😉 Klasyczna elegancja mirosa ML.

m9b.jpg

m5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Faktycznie , pięknie się prezentuje na nadgarstku 👍 co do Bonda i Piageta , ten zegarek już teraz wygląda jak ostrze  , więc szanse są spore  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, ArtiP napisał:

 

Piaget obecnie ma grubość 4.3 mm , a już jest concept o grubości 3.85 mm .  Niech kolega pokaże zegarek w całej okazałości  :)

Piaget Altiplano Ultimate Concept z 2020 ma 2 mm (cały zegarek! ) grubości :)


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, eye_lip napisał:

Piaget Altiplano Ultimate Concept z 2020 ma 2 mm (cały zegarek! ) grubości :)

 

A nie sam mechanizm bez koperty?  Bo przyznam,  że też o tym modelu czytałem,  tylko tam był podział  zdaje się na 2 mm mechanizmu i 1,85 koperty,  czy się mylę?  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały zegarek ma 2mm.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuu.... to w takim razie muszę uzupełnić braki w nowinkach , dzięki za informację  :)👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, ArtiP napisał:

 

A nie sam mechanizm bez koperty?  Bo przyznam,  że też o tym modelu czytałem,  tylko tam był podział  zdaje się na 2 mm mechanizmu i 1,85 koperty,  czy się mylę?  :)

No Panowie, widać że stara szkoła zegarmistrzowska cały czas jest młoda.

Chwila moment i moja wiedza o 5 mm grubości koperty została zweryfikowana już do zaledwie dwóch mm.

Kurczę dwa mm, to nieco grubiej od eleganckiego paska. Chętnie zobaczyłby to cudo na żywo.

Zmieniam zatem perspektywy okresowe dla Piageta w Bondzie - nie w kolejnej, ale za w jeszcze następnej tj. za ok. 5 lat 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, LAIK1972 napisał:

No Panowie, widać że stara szkoła zegarmistrzowska cały czas jest młoda.

Chwila moment i moja wiedza o 5 mm grubości koperty została zweryfikowana już do zaledwie dwóch mm.

Kurczę dwa mm, to nieco grubiej od eleganckiego paska. Chętnie zobaczyłby to cudo na żywo.

Zmieniam zatem perspektywy okresowe dla Piageta w Bondzie - nie w kolejnej, ale za w jeszcze następnej tj. za ok. 5 lat 🙂

 

Znalazłem taki ciekawy artykuł,  przyjemnej lektury :)

https://ch24.pl/piaget-altiplano-ultimate-concept-sihh-2018/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto dodać że aktualnie ten zegarek (w lekko zmienionej wersji 2020) jest w produkcji nie jako koncept. Co prawda cena ok milion czterysta tysięcy pln sprawia że produkcja jest raczej skromna, ale powtarzalna ;)


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mając wielokrotność tej kwoty na koncie , zapewne bym się nie zastanawiał nad kupnem . Jednak póki co ,  warto się poślinić do zdjęcia,  a chodzić  z tym , co ma się już w swojej kolekcji . Poczekamy rok... Chińczycy dadzą radę 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.08.2020 o 11:16, Brzoza2 napisał:


 

Masz go jeszcze świetny jest😀

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochani; zastanawiam się nad zakupem zegarków z tej marki. 
 

co jest z nią nie tak, ze kosztują 10k+, a są sprzedawane za 3/4K w bardzo dobrym stanie. 
interesuje mnie seria LC chrono; ale i Pontos, 

jakieś wady/minusy? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porządne zegarki, ale ceny katalogowe wystrzelone w kosmos, a za to duże rabatowanie. LC bym odradzał, pontos to napewno dobry wybór. Są sprawdzeni sprzedawcy nowych ML , którzy dają duże rabaty lub rynek wtórny. Ważne jest rozeznanie żeby nie przepłacać.

ML ma często fajny design, porządne wykonanie, zwłaszcza MP i pontos. Minus to brak historii marki i prestiżu, tylko czy to takie ważne?

Edytowane przez tomek123er

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, tomek123er napisał:

Porządne zegarki, ale ceny katalogowe wystrzelone w kosmos, a za to duże rabatowanie. LC bym odradzał, pontos to napewno dobry wybór. Są sprawdzeni sprzedawcy nowych ML , którzy dają duże rabaty lub rynek wtórny. Ważne jest rozeznanie żeby nie przepłacać.

ML ma często fajny design, porządne wykonanie, zwłaszcza MP i pontos. Minus to brak historii marki i prestiżu, tylko czy to takie ważne?

Dzięki za odpowiedz. Dla mnie to akurat nie jest ważne, nadrabiają wyglądem. 
Czemu LC odradzasz? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe wzornictwo, solidne wykonanie i nie spotkałem nikogo, kto narzekałby na mechanizmy. Sam też nie narzekam 😁 Za to idiotyczna polityka dystrybucji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LC to linia niskich lotów, pontos to kompromis designu, jakości i ceny. MP to jakość, design, a często innowacja, ale cenowo sięgają za wysoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, tomek123er napisał:

LC to linia niskich lotów, pontos to kompromis designu, jakości i ceny. MP to jakość, design, a często innowacja, ale cenowo sięgają za wysoko.

Tomek, dlaczego niskich lotów? Dostępny na sprzedaż LC chrono tutaj na forum prezentuje się wyśmienicie, ma przyzwoity mechanizm też...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzieli.. niektórzy już nawet zaczęli na nią polować 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi moj ML z niskiej linii nadal sie podoba. Mimo ze kwarc, za to zakręcana wszystkie koronki. I dodatkowo świetna bransa.

IMG_20201106_172403_463.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.