Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Krathor

Klub Miłośników Zegarków Maurice Lacroix

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!
Ma ktoś ochotę pozbyć się Aikona w granatowej tarczy?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, emszyp napisał(-a):

Cześć!
Ma ktoś ochotę pozbyć się Aikona w granatowej tarczy?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Mam Les Classiques czarnego w chrono jak chcesz :D

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed spotkaniem... 

_20210223_123754.thumb.JPG.0e0ae42dee3213e9ffec92df0e4683b4.JPG


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSC_0297.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie tak...Pasek NATO nieoryginalny, ale swietnie pasuje...

104D57A0-51DC-4370-B3B8-791657D09B52.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę teraz śmiało powiedzieć, że od wczoraj jestem już klubowiczem marki Maurice. Oto mój Maurice Lacroix Masterpiece MP6807 :D. Prosty, niewyróżniający się ale mój własny :D 

 

maurycy3.jpg

Edytowane przez Kozaq00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dzisiaj ze mną był ML... Od samego rana :)

DSC_7653.thumb.JPG.9683b8676645d0cfdf42d0eba57e5948.JPG


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś posiada Aikona? Jak widziałem na początku rendery to nie byłem do tego pomysłu przekonany. Nawiązanie do Royal Oaka oczywiste. Jednak teraz wszyscy starają się mieć w ofercie coś w stylu Genty. Widać to po naszym forumowym temacie ile jest modeli na rynku różnych firm.
Jak zobaczyłem pierwszy raz Aikona na żywo to zacząłem zmieniać zdanie, ale na przymiarkę się nie zdecydowałem. Po jakimś czasie z ciekawości sprawdziłem jak model 42mm leży na niewielkim nadgarstku i w moim odczuciu układał się bardzo dobrze.
Jedynie co mnie razi to data i biała tarcza datownika.
Dla mnie daty mogłoby w ogóle nie być. 5ac9d458084764cfb865bf8560272664.jpg

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, lort napisał(-a):

Ktoś posiada Aikona? Jak widziałem na początku rendery to nie byłem do tego pomysłu przekonany. Nawiązanie do Royal Oaka oczywiste. Jednak teraz wszyscy starają się mieć w ofercie coś w stylu Genty. Widać to po naszym forumowym temacie ile jest modeli na rynku różnych firm.
Jak zobaczyłem pierwszy raz Aikona na żywo to zacząłem zmieniać zdanie, ale na przymiarkę się nie zdecydowałem. Po jakimś czasie z ciekawości sprawdziłem jak model 42mm leży na niewielkim nadgarstku i w moim odczuciu układał się bardzo dobrze.
Jedynie co mnie razi to data i biała tarcza datownika.
Dla mnie daty mogłoby w ogóle nie być.
 

 

Posiadam Aikona i dla mnie jak zdecydowana większość Maurycychjest zegarkiem idealnym . Oczywiście można doszukać się jakichś dyskusyjnych zastosowań,  ale jako całokształt , jest to zdecydowanie mój faworyt . Głowy nie dam , ale chyba są wersje beż daty . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Posiadam Aikona i dla mnie jak zdecydowana większość Maurycychjest zegarkiem idealnym . Oczywiście można doszukać się jakichś dyskusyjnych zastosowań,  ale jako całokształt , jest to zdecydowanie mój faworyt . Głowy nie dam , ale chyba są wersje beż daty . 
Wrzuć jakieś zdjęcie. Gdzie kupowany z wtórnego czy od polskiego AD? Upusty na ten model jakiego rzędu?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, lort napisał(-a):

Wrzuć jakieś zdjęcie. Gdzie kupowany z wtórnego czy od polskiego AD? Upusty na ten model jakiego rzędu?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

 

Zdjęcie wrzucę wieczorem,  bo teraz mam na ręku Xicorra.  Kupowany u AD ,czasem można trafić na upust rzędu 10 - 20 % 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Zdjęcie wrzucę wieczorem,  bo teraz mam na ręku Xicorra.  Kupowany u AD ,czasem można trafić na upust rzędu 10 - 20 % 
Którym wieczorem?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, lort napisał(-a):

Którym wieczorem? emoji6.png

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

 

Nadgarstek 18 cm

20210424_183722.jpg

Edytowane przez ArtiP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Nadgarstek 18 cm
20210424_183722.thumb.jpg.f1cff64ab46bba0855b8b2f7ef81991c.jpg
To jest 42mm?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, lort napisał(-a):

To jest 42mm?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

 

Dokładnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak widzę wątek nie jest zbyt aktywny i mój wpis jest ostatni.
kolejny zatem również będzie mój
nie sądziłem że w końcu jakiś Maurice Lacroix trafi do mnie.
pamiętam kilkanaście lat temu trafiłem na tą markę i nawet poprawnie nie potrafiłem przeczytać jej nazwy
Były to początki pasji zegarowej, był to też czas kiedy nie wyobrażałem sobie kupić zegarka za więcej niż 500 PLN. tak dokładnie, był taki czas przed chorobą.
były to również początki tego forum.
w tamtym czasie z rozrzewnieniem wzdychałem do gabloty, gdzie był jakiś ML Pontos za kosmiczną kwotę 5 k PLN.
za sprawą forum i wiedzy zdobytej również na temat ML, marka straciła trochę w moich oczach.
chodziło tu głównie o fakt braku pomysłu na markę, w której portfolio były tanie kwarce stosunkowo niskiej jakości, jak również droższe automatyczne modele.
dodatkowo polityka rabatowa, z przecenami 30-40% na każdym kroku też nie zyskała uznania.
musiało minąć wiele lat i pojawił się model Aikon.
na początku podchodziłem do Aikona z dystansem lub nawet nie akceptowałem go ze względu na zbyt oczywiste odniesienie do Royal Oak.
zmieniłem zdanie po obejrzeniu go na żywo.
nie był to jednak impuls aby zakupić taki model.
jednak odświeżyłem sobie informacje o ML i poczynaniach marki łącznie z szeregiem innowacji i mechanizmów inhouse.
 
po sprzedaży Orisa Carl Braschear w brązie, brakowało mi zegarka z kopertą z tego materiału.
to był pierwszy warunek.
podobały mi się cyfry arabskie 3/6/9 jak w Explorerze.
chciałem też mieć niebieska tarczę. przymierzałem się do Oyster Perpetual właśnie z niebieską tarczą i cyframi 3/6/9 ale wydawał mi się za mały.
tak dochodzimy do limitowanego modelu Aikona w brązie.
materiał koperty się zgadza, niebieska tarcza jest, indeksy 3/6/9 + 12 są.
cieszy mnie brak daty, która niejednokrotnie burzy porządek na tarczy i otwór daty nie wygląda estetycznie tym bardziej jak ring daty jest w innym kolorze niż tarcza.
jako że nie jestem entuzjastą bransolet, to pasek też mi znacznie bardziej leży.
 
pierwsze wrażenia nadzwyczaj pozytywne. ale poobcuje z zegarkiem i za jakiś czas coś napiszę.
kilka zdjęć pojawiło się już w nowych nabytkach.

 
 

4c46af9116c0041d57b5f90ce728ca8c.jpg6749807b553e54eea742bdccc612c0c3.jpg936214cc85211b1ef50db3537538b570.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka to jest średnica? Nigdzie nie mogę znaleźć tej limitki. Ciekaw jestem jak będzie się patynował. Wrzucaj fotki :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaka to jest średnica? Nigdzie nie mogę znaleźć tej limitki. Ciekaw jestem jak będzie się patynował. Wrzucaj fotki
 
42 mm. Dlatego też poszedłem swego czasu do salonu aby jakiegoś Aikona 42 mm przymierzyć. Wypadło dobrze. Wstawiałem tu zdjęcia.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakup pierwsza klasa. Nawiązanie do RO jest bardzo luźne, a patrząc jak inni nawiązują do suba to wręcz mizerne.

Wafel na tarczy i integracja koperty z bransą, coś jeszcze? Napewno nie nazwałbym zegarka wtórnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna sztuka . ML niezaprzeczalnie wspiął się w swojej wędrówce i robi coraz lepsze zegarki . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To oczywiście fajny zegar, ale ML niestety dawno spadł ze swojej drabiny i jest coraz gorzej, w zasadzie został taką marką marketową, jak ktoś się nie zna to kupi w centrum handlowym, poza tym źródłem nadal można kupić wiekszość modeli za pół ceny, na forach czy branżowych portalach, instagramie to nie istnieją (poza aikonem) - kiedyś ml to była naprawdę ciekawa marka z niesamowitym portolio pięknych zegarków z unikatowymi komplikacjami i mechanizmami ( jumping hour, jaquet, shild, mały unitas z datą, la joux perret), cała kolekcja masterpiece z lat 90 i 2000 to było coś. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.