Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Krathor

Klub Miłośników Zegarków Maurice Lacroix

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewien sentyment do ML. Podobnie jak u kolegi Lort, u mnie również pasja zegarkowa rozpoczęła się od Maurice Lacroix. To był chyba rok 2005, może 2006 r. i wtedy zobaczyłem u adwokata na sali sądowej (razem broniliśmy w tej samej sprawie) złotego ML na brązowym pasku. Może był pozłacany, a nie złoty - nie wiem. Spojrzałem na swój nadgarstek i mój najprostszy i porysowany CASIO z analogowym wyświetlaczem i białą tarczą, którego nosiłem przez wiele lat, wydał mi się po raz pierwszy jakiś taki niestosowny. Zacząłem przeglądać internet, znalazłem nasze forum i wsiąkłem, a hobby trwa nieprzerwanie do dzisiaj. Chodziłem w tym czasie do Centrum Handlowego Manhattan w Gdańsku i oglądałem różne modele Maurice Lacroix przez szybę, a na zewnątrz Centrum wisiały świecące reklamy ML. W Centrum Handlowym Klif w Gdyni mierzyłem nawet jakiegoś ML Retrograde i rozważałem jego zakup. Nim więcej wiedzy zdobywałem (głównie z forum - pamiętacie arcyciekawe posty użytkownika otho ?), tym bardziej moje zainteresowania zaczęły odchodzić od marki Maurice Lacroix. A gdy na rynek weszła Omega na własnym werku 8500 to zdecydowałem się na Hour Vision. To był rok 2008.


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to widzę, że nie jestem oryginalny, ponieważ moja przygoda z forum, a także początek choroby zegarkowej biorą swój początek od zakupu pierwszego "poważnego" zegarka, jakim był ML.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie błysnę.  Mój pierwszy ML i jednocześnie najpoważniejszy zakup jakiegokolwiek zegarka zaczął się od serii Masterpiece i linii Calendier Retrograde . To była miłość od pierwszego wejrzenia . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój ML został zakupiony w 2002 i ostatnio jak przeglądałem stare zdjęcia okazało się że w 2003 zrobiłem pierwsze w życiu foto zegarka - jeszcze zenitem z heliosem. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak ML ma bardzo ważny dorobek, przynajmniej w naszym wymiarze indywidualnym, wprowadzając nas w świat zegarków i dając początek, lub rozwijając pasję, która nas nadal nakręca 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu starzy wyjadacze widzę. 

Ale przynajmniej łączy mnie z wami to, że moim pierwszym zegarkiem mechanicznym też był / jest ML. 

 

Gust się trochę zmienił przez 2 lata i są inne plany zegarkowe, ale nawet jak już nie będę miał żadnego ML w pudełku to nie zmieni to faktu, że będę darzył dużym szacunkiem markę. 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pewien sentyment do ML. Podobnie jak u kolegi Lort, u mnie również pasja zegarkowa rozpoczęła się od Maurice Lacroix. To był chyba rok 2005, może 2006 r. i wtedy zobaczyłem u adwokata na sali sądowej (razem broniliśmy w tej samej sprawie) złotego ML na brązowym pasku. Może był pozłacany, a nie złoty - nie wiem. Spojrzałem na swój nadgarstek i mój najprostszy i porysowany CASIO z analogowym wyświetlaczem i białą tarczą, którego nosiłem przez wiele lat, wydał mi się po raz pierwszy jakiś taki niestosowny. Zacząłem przeglądać internet, znalazłem nasze forum i wsiąkłem, a hobby trwa nieprzerwanie do dzisiaj. Chodziłem w tym czasie do Centrum Handlowego Manhattan w Gdańsku i oglądałem różne modele Maurice Lacroix przez szybę, a na zewnątrz Centrum wisiały świecące reklamy ML. W Centrum Handlowym Klif w Gdyni mierzyłem nawet jakiegoś ML Retrograde i rozważałem jego zakup. Nim więcej wiedzy zdobywałem (głównie z forum - pamiętacie arcyciekawe posty użytkownika otho ?), tym bardziej moje zainteresowania zaczęły odchodzić od marki Maurice Lacroix. A gdy na rynek weszła Omega na własnym werku 8500 to zdecydowałem się na Hour Vision. To był rok 2008.
Oczywiście że pamiętam otho i jego wpisy. Niewiele osób zostało na forum z tzw. Starej gwardii. Choć ostatnio przypadkowo trafiłem na wpisy Klaudiusza@Klod100 pytającego o pilota Iwc i pozytywnie się zaskoczyłem. CH manhattan i time tend też utkwił w mojej pamięci. To tam w kawiarni obok na spotkaniu przymierzałem pierwszy raz Royal Oak i wsiąkłem . ML pontosa widziałem już w galerii bałtyckiej. Filip ma rację pisząc że te początkowe modele ML były dobrze wykonane i niektóre wręcz zachwycały. Pamiętam model który u mnie w pamięci nazwałem kwadratura koła. Pewnie ktoś go odszuka, albo wiecie o co chodzi. Później ML zaczął rozmieniać się na drobne, że użyję tego sformuowania. W efekcie żadnego nie kupiłem.
Co do obecnego modelu to jestem nim zachwycony. Cieniowana tarcza- bo nie jest to jednolity kolor, indeksy i koperta świetnie grają światłem. Wystarczy niewielki ruch ręką i wszystko nabiera innych barw.
Wskazówki i indeksy pokryte są różowym złotem, stąd taki efekt.
Pasek nubukowy z cielęcej skóry jest bardzo dobrej jakości i świetnie wykonany. Dostajemy motylek z klamerką w brązie. Dodatkowo jest system szybkiej wymiany pasków. Może się przydać przy tak prozaicznej czynności jak czyszczenie koperty.
Zakręcana koronka, 20 bar, luma to dodatkowe plusy.
To be continued...7df7a7425120d351d30033b5ec3d1564.jpg60765c03670e7ad699a4e58a09d2db4a.jpgcc05376292830013f0fc63c583abdabd.jpg

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Dłużej mam tylko Stowę 
 
IMG-20210507-WA0002.thumb.jpg.71a7577eb590c1fcb7b86dc1f7c94df8.jpg
Fajny. Mam słabość do kostek

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się naczytałem, ze wczoraj i dzisiaj Les Classiques na nadgarstku :D

 

_20210509_131521.thumb.JPG.666c6e02fc3496fd8220feb10df39f05.JPG

 

_20210509_131542.thumb.JPG.012a9407b212785285c0207ea99bd141.JPG


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

DSC_8211.thumb.JPG.b9440184baa21517ad82c23b2e1f267c.JPG

 

Edytowane przez evilym

Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów!. Czy w Częstochowie jest zegarmistrz, który mógłby obejrzeć model LC 1048, brakuje mu jednego przycisku i ogólnie obejrzeć, co da się z nim zrobić. 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nabiera stopniowo patyny.
Idzie lato więc trzeba go wrzucić na gumę.
Już zamówiona. Na gumie jakiego kolory byście widzieki ten model?
2c69545564869e50ee2b06f6e72ec1a7.jpg

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Na niebieskiej na pewno będzie ładnie. Zastanawiam się, czy czarna by też dobrze nie pasowała. Bez obejrzenia zegarka na żywo, trochę trudno to sobie wyobrazić.

Jaką zamówiłeś ? 


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Na niebieskiej na pewno będzie ładnie. Zastanawiam się, czy czarna by też dobrze nie pasowała. Bez obejrzenia zegarka na żywo, trochę trudno to sobie wyobrazić.
Jaką zamówiłeś ? 
Trochę przewrotnie... "venturer"

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, lort napisał(-a):

Na gumie jakiego kolory

 

Mój głos idzie zdecydowanie na czarną. Zazwyczaj ładnie pasuje do złotego.

 

NIebieskiej bym nie brał. Po pierwsze, trudno idealnie spasować odcienie. A po drugie, zamiast podkreślić błękit tarczy to ją "utopisz" w kolorze paska. 


It's not a hobby, it's a sickness.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Mój głos idzie zdecydowanie na czarną. Zazwyczaj ładnie pasuje do złotego.
 
NIebieskiej bym nie brał. Po pierwsze, trudno idealnie spasować odcienie. A po drugie, zamiast podkreślić błękit tarczy to ją "utopisz" w kolorze paska. 
Czarna rzeczywiście pasuje do wszystkiego i jest uniwersalna jak napisał@mirek 1969
Natomiast ja zakupiłem zieloną od modelu venturer.
Na czarnej gumie mam Santosa więc tu szukałem odmiany.
Natomiast z tą gumą to nie tak prosta sprawa tym bardziej do modelu z kopertą z brązu.
Ponieważ kopertą jest zintegrowana z paskiem, tak samo będzie z gumą.
Zatem guma musi mieć elementy wykonane z brązu, które mają system szybkiej wymiany.
Do tego warto dokupić klamerkę z brązu.
Sam jestem ciekaw efektu. Na filmach guma do venturera i jej kolor wyglądały świetnie.
Tymczasem dziś:
a4e485074fb08c9c975e7032575f7591.jpga9aee351254dd32b086b687e71ab4020.jpga5da83a63b01ce78f906db52f9a02a94.jpg

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam Pani, ale właśnie została ambasadorem ML 

 

http://en.worldtempus.com/article/industry-news/people-and-interviews/maurice-lacroix-new-ambassador-30206.html

Edytowane przez evilym

Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poor man's Royal Oak nabiera coraz więcej patyny
Jestem ciekaw gumy i jej jakości. Dojdzie wkrótce.
PS. Przepraszam za brak ustawionej daty
403042df9cb6d9ee44b4f67c1773d25d.jpgb9b6ba6c086761cf9c4306612f27cad9.jpg

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli ktoś jeszcze się czai na lort-ową limitkę to jest na Uhrinstinkt:
 
https://www.uhrinstinkt.de/maurice-lacroix-aikon-bronze-limited-edition-ai1028-brz01-420-1.html
 
Link podany odsyła do kwarcowego modelu z datą który w dodatku jest brzydki . Cena też to sugeruje.
Moj model też mieli ale widocznie się sprzedał.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Chyba się sprzedał, oglądałem rano i był i kwarc i automat natomiast link wkleił mi się do kwarca. Patrzyłem teraz i automat zniknął. :)

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba się sprzedał, oglądałem rano i był i kwarc i automat natomiast link wkleił mi się do kwarca. Patrzyłem teraz i automat zniknął.
Jaka była cena? Pamiętasz?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.