Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Krathor

Klub Miłośników Zegarków Maurice Lacroix

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki default_smile.png znam ich, kupowałem kiedyś u niech Hamiltona
Aikon też jest od nich. Nikt więcej nie miał w Europie

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dałbyś znać gdzie konkretnie kupowałeś? Zastanawiam się nad zakupem paska do swojego nowego nabytku.
20220425_164808.thumb.jpg.ddfc2fb3c187496257620a827bf0249e.jpg
Fajna to panda!! Co raz bardziej mi się podoba

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie

Mam pytanie do znawców ML - czy zegarek z załączonego linku wygląda Wam "legitnie" ( w sensie czy to aby nie podróbka)?

 

https://www.chrono24.pl/mauricelacroix/maurice-lacroix-masterpiece--lune--retrograde-bp--id12626654.htm

 

Pytam ponieważ podoba mi się zegarek i jego kolorystyka  - fajnie wygląda połączenie kolorów złotego i srebrnego ALE... w necie jest ogółem mało informacji na temat tego konkretnego modelu. Co więcej - są modele z tej samej serii ale nigdzie indziej nie natrafiłem na ten konkretny model ze złotymi cyframi i złotym bezelem (wszędzie tylko srebrne). Czy ktoś może potwierdzić czy taki model faktycznie był w sprzedaży?

Druga sprawa - jak robicie "research" zegarka? ja jak do tej pory spróbowałem wpisać w necie nazwę i numer seryjny i sprawdziłem wszystkie linki jakie tylko się wyświetliły (było tego niewiele). Mam zamiar odezwać się do sprzedawcy po dodatkowe informacje i "real photo" ale wiadomo że te informacje musze używać z pewnym dystansem (jeśli zegarek jest "lewy" to informacje również mogą być oszukane - oczywiście nie stawiam zarzutu sprzedawcy że ten zegarek faktycznie jest lewy ale zdrowy sceptycyzm nakazuje zakladanie takiej ewentualności). Chcę jeszcze zapytać w salonie sprzedaży o ten konkretny zegarek ale skoro nie jest już sprzedawany to spodziewam się że mogę się mało dowiedzieć.. Jakich jeszcze metod używacie do sprawdzenia zegarka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginał. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma namiary, gdzie można kupić Aikona w dobrej cenie ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, a_team napisał(-a):

Czy ktoś ma namiary, gdzie można kupić Aikona w dobrej cenie ? emoji846.png

https://www.uhrinstinkt.de/uhr-kaufen/maurice-lacroix/aikon/


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno "green is new blue", a tu mamy dwa w jednym :)
9b686f40196234c1ca1a6dcfb634951e.jpg

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Venturer w rozmiarze 38mm. Chętnie bym przymierzył.

 

Maurice-Lacroix-Aikon-Venturer-38mm-Gree

 

Maurice-Lacroix-Aikon-Venturer-38mm-Gree

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

38 mm minus bezel to wyjdzie cos bardzo ale to bardzo mikrego, do tego krociutki L2L przez zintegrowana bransolete.

Na moje oko na nadgarstki do 17 cm max - i mowie to ja, wielbiciel malych zegarkow :) Ale przymierzyc zawsze mozna.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli na mój nadgarstek 😁

Zwykły Aikon ma chyba podobnie szeroki bezel (pozwolę sobie wrzucić jeszcze raz foto z przymiarki wersji 39mm).

_20210914_141439.thumb.JPG.90a7aa33a931214d941a087b305825ff.JPG

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, cordi7 napisał(-a):

38 mm minus bezel to wyjdzie cos bardzo ale to bardzo mikrego, do tego krociutki L2L przez zintegrowana bransolete.

Na moje oko na nadgarstki do 17 cm max - i mowie to ja, wielbiciel malych zegarkow :) Ale przymierzyc zawsze mozna.

 

Dobrze mówisz. 42mm to taki uniwersalny rozmiar.Reszta to jak kto lubi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Venturer w rozmiarze 38mm. Chętnie bym przymierzył.
 
Maurice-Lacroix-Aikon-Venturer-38mm-Green-3.jpg&key=703a86caba0dbdbf4ca5e7a05252c50bb0475d6e099dc1a4bbb4fffba790d43d
 

Na moje oko słabszy od Aikona.

38 mm minus bezel to wyjdzie cos bardzo ale to bardzo mikrego, do tego krociutki L2L przez zintegrowana bransolete.
Na moje oko na nadgarstki do 17 cm max - i mowie to ja, wielbiciel malych zegarkow  Ale przymierzyc zawsze mozna.
 


Ja bym powiedział, że nawet trzeba mierzyć. Ogólnie z tym bardzo mikrym to bym nie przesadzał. Wiele składowych trzeba uwzględnić.

Dobrze mówisz. 42mm to taki uniwersalny rozmiar.Reszta to jak kto lubi.


Ta uniwersalność też nie jest oczywista. Czym innym jest 42mm nurek czy ogólnie zegarek z szeroką lunetą czy bezelem, czym innym casual, a jeszcze czymś innym zegar klasyczny, który praktycznie nie ma lunety.

BTW: Mierzyłem dziś 42mm Aikona. Na granicy, ale jeszcze mieści się na moim nadgarstku i nie wyglądał źle. W porównaniu do PRXa to już jednak kawał stali. Wykonanie minimum jeden grade wyżej. Tylko ten mechanizm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, rafi napisał(-a):


Na moje oko słabszy od Aikona.



Ja bym powiedział, że nawet trzeba mierzyć. Ogólnie z tym bardzo mikrym to bym nie przesadzał. Wiele składowych trzeba uwzględnić.



Ta uniwersalność też nie jest oczywista. Czym innym jest 42mm nurek czy ogólnie zegarek z szeroką lunetą czy bezelem, czym innym casual, a jeszcze czymś innym zegar klasyczny, który praktycznie nie ma lunety.

BTW: Mierzyłem dziś 42mm Aikona. Na granicy, ale jeszcze mieści się na moim nadgarstku i nie wyglądał źle. W porównaniu do PRXa to już jednak kawał stali. Wykonanie minimum jeden grade wyżej. Tylko ten mechanizm emoji6.png

Tu się zgodzę z tobą. Ale 42 to taki rozmiar zegarka w sam raz. Reszta to efekt wizualny. Miałem kiedyś Eterne Kontiki orange. Taką z tymi pomarańczowymi trójkątami. Bezela tam nie było. Wizualnie wyglądało to na duży zegarek a miała 42mm.Taka patelnia na ręku to tak wyglądało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, rafi napisał(-a):

Na moje oko słabszy od Aikona

 

bo to zegarek dla tych co chcą zielonego PRX'a ale nie moga dostać 🤣 a poważniej to rozumiem że indeksy nawiązują do wskazówek i do cyfr na bezelu więc całoś jest spójna ale jak mówią brytole: not my cup of tea.


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, rafi napisał(-a):

Na moje oko słabszy od Aikona.

Też mi się bardziej podoba zwykły Aikon. Wiem, że ML eksploatuje modę na zintegrowane bransolety, ale ich wcześniejsze nurki bardziej mi się podobały.

Maurice+Lacroix+Pontos+S+Extreme+5.jpg

maurice-lacroix-pontos-s-diver-pt6248ss0

 

9 godzin temu, rafi napisał(-a):

BTW: Mierzyłem dziś 42mm Aikona. Na granicy, ale jeszcze mieści się na moim nadgarstku i nie wyglądał źle. W porównaniu do PRXa to już jednak kawał stali. Wykonanie minimum jeden grade wyżej. Tylko ten mechanizm emoji6.png

To mój największy problem z Aikonem. 39mm z bliska wygląda świetnie - z daleka jakby już trochę za mały. 42 z bliska duży - a z daleka ok.

Jakby zrobili takiego 40,5mm to chyba byłoby idealnie 😁

A mechanizm nie jest zły 😉


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sobie myślę, ML robi plastik bo się zapatrzyli na moonswatcha?

Ani to moonswatch, ani omega, ani speedy, a cena x3.

Ktoś to kupi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, jakubos napisał(-a):

tak sobie myślę, ML robi plastik bo się zapatrzyli na moonswatcha?

Ani to moonswatch, ani omega, ani speedy, a cena x3.

Ktoś to kupi?

ML wcześniej zaprezentowało Aiklona #tide niż Swatch plastikowego moona.

Cena? Moim zdaniem dużo za duża. Czy ktoś kupi? Może Ci co lubią takie akcje jak wspieranie czystego oceanu itp. 

No i może lepszy ten butelkowy plastik z oceanu niż ten farbiący skórę Omega x Swatch 😉

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@evilym te butelki i słomki to niewielki procent problemu  , największy śmietnik robi tam rybołówstwo . Tak więc lepiej czasem nie zjeść rybki 😆

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadgarstek 17,5 cm Aikon 42 mm
d2d7767531504d76a8c3a4ea31b05495.jpg

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, evilym napisał(-a):

Też mi się bardziej podoba zwykły Aikon. Wiem, że ML eksploatuje modę na zintegrowane bransolety, ale ich wcześniejsze nurki bardziej mi się podobały.

To mój największy problem z Aikonem. 39mm z bliska wygląda świetnie - z daleka jakby już trochę za mały. 42 z bliska duży - a z daleka ok.

Jakby zrobili takiego 40,5mm to chyba byłoby idealnie 😁

A mechanizm nie jest zły 😉

 

To, jak zegar wygląda na ręce - z bliska czy z daleka - na pewno jest ważne. Ale chyba jeszcze ważniejsza jest wygoda. Ja mam nadgarstek nieco powyżej 17,5 cm, dość płaski. Aikon 42, ze względu na mocno dogięte ucha, układa się całkiem spoko. ale to kawał stali, więc musiałbym go nosić na dość dobrze dopasowanej bransolecie. W przeciwnym razie byłby po prostu niewygodny. Dlatego mocno rozważałbym jednak 39 mm. a jakbym miał jeszcze z 5 mm mniejszy nadgarstek, to w ogóle raczej nie brałbym innej opcji pod uwagę.

 

Jeśli zaś chodzi o mechanizm, to oczywiście, że podstawowa Eta 2824 czy Sellita nie są złymi mechanizmami. Są całkowicie w porządku, pod warunkiem, że się wycenia zegar na circa about 6 kilo złotych. Ten sam problem mam z Carerrą. Jako drugi koniec tej tęczy można wskazać np. Longinesa, który najprostsze mechanizmy wkłada do solidnych, ale entry level zegarków. powyżej tych 6k stara się już dać coś ekstra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rafi

Wiadomo, każdy ma swoje preferencje i priorytety. Dla mnie jednak komfort nie jest jakiś super ważny. Ciężką, dużą i z prostymi uszami Carrerę noszę z przyjemnością 🙂


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem starym i nudnym pierdzielem. Mam i lubię większe zegarki (nie każdy design wyglada dobrze w mniejszym rozmiarze) ale jak jadę np. na wakacje i cały dzień mam coś nosić na nadgarstku to wolę coś mniejszego / lżejszego bo jest po prostu wygodniej. Duży pilot jako odmiana - tak, jako ten jedyny zegarek na co dzień - nie :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie aikon 42 to absolutnie nie jest kawał stali, nosi się typowo jak jakaś 40-ka. Pomijam już kwestię samej budowy koperty, ale jest cienki, dość lekki a w kwestii wygody bransolety ciężko mu znaleźć konkurenta. I mówię tu o nadgarstku 16,5 cm.

Prx którego miałem przez chwilę leżał zdecydowanie gorzej. Miałem też Aikona 39 i nosząc go, czułem jakby był na mnie za mały. Inaczej wygląda na fotkach, inaczej w rzeczywistości.

Podeślę wam później fotkę jak leży venturer 43 na tak skromnym nadgarstku


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.