Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
icetealight

Squale 1521 - KMZiZ Limited Edition

Recommended Posts

Dear Watchlovers and Time enthusiasts!

 

I am sorry for writing in english and I hope I have opened this thread in the correct area!

 

I want to introduce myself ... I am a watch addict like you from Switzerland and mostly I am surfing in the watch-community "uhrforum.de". 

 

In school I have started to get addicted on G-Shocks and my taste for nice timepieces was constantly growing. Step by Step I got into the horologie. I up0gradet my digital quarz for a Certina DS Action Quarz and thought "now I have the perfect watch". But as you know ... once you start to "upgrade" your watch ... it never stopps :)

 

Because I like durability and quality of watches - my main focus is on Dive watches, but of corse of love all watches! The only watches I still can not "love" are Regulaters :)

 

During all my time I never had a blue watch, and now I finally wanted to get one. Of course I have seen the squale 1521 before - but I always had a problem with "painted"-markers. For me It always looked too 2 Dimensional and boring (no offense ;-D!)

 

Then suddenly I saw that your community had created a blue Squale 1521 KMZIZ with applied markers and wow I fell in love with it. I had to order it directly and now I am sitting here full of excitment and wait for the watch to come. Definately I will post some pictures when I receive it. 

 

 

Because I can not read polish (I am navigating here with the help of google-translate :-P) I can not read more about this project and the history behind it. 

 

So my final question is, if someone can teach me a bit about this wonderful watch? I am sure that I will receive a watch from a forum member here (I do not know the serial number yet) - I love that history behind unique pieces!!! :) 

 

 

- How did the project started? (anniversary? or similar?)

- Why did this community decide to make a squale?

- Why are only 35 pieces made?

- What are the differences (beside the markers) to the standard blue squale?

- Where the changes an idea from the community, or did Squale the whole design?

- Does this forum has a direct connection to Squale?

 

 

I want to thank you in advance for your informations! 

 

Greetings!

Ice

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hi,

 

Here is one of the main topics about the watch:

 

http://zegarkiclub.pl/forum/index.php?/topic/74695-ZEGAREK-KLUBOWY-2012-VINTAGE-Diver-SQUALE-ANKIETA,-GŁOSUJEMY!

 

I wasn't familiar with that project but the short description is that our well known member QV was/is the Squale distributor in Poland so he started whole project and there were 35 potential members interested in participating.

 

Kind regards

Filip

Edited by eye_lip

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Similar Content

  • By Jan M. Krawczyk
   Koledzy i koleżanki
    
   Zbliża się okres wakacyjny, trochę luźniej w pracy i w związku z tym pytanie...
    
   Kto chciałby pomóc przy stronie internetowej Klubu?
    
   Poszukujemy amatorów, profesjonalistów, po prostu osoby chętne do wspólnego rozwinięcia naszej strony. Z wszelakimi zdolnościami. Redaktorów, fotografów, grafików, specjalistów od marketingu, social media i każdej innej dziedziny, która może się przydać. Jak również tych, którzy chcą po prostu pomóc i spróbować czegoś nowego. Próbowanie nic nie boli, a satysfakcja jest bardzo duża.
    
   Również osoby o zainteresowaniach niekoniecznie związanych z zegarkami są wielce poszukiwane. Bo strona klubu ma nie tylko być o zegarkach, ale również do dzielenia się pasjami. Tak, by wciągać w to innych.
    
   Zachęcam więc bardzo do dyskusji i kontaktu. Najlepiej do mnie bezpośrednio poprzez PW lub e-mail: jan.m.krawczyk@just-krakow.pl
    
   Pozdrawiam
    
   Janek
  • By Jan M. Krawczyk
   W imieniu Stowarzyszenia Promocji i Rozwoju Zegarmistrzostwa chciałem rozpocząć nowy temat i przesłać zaproszenie na III edycję festiwalu "It's All About Watches"
    
   Odbędzie się w dniach 28.09.2019 - 29.09.2019 w Łodzi
    
   „It’s all about watches” – Watches in Space – III edycja międzynarodowego Festiwalu zegarów i zegarków – Łódź 2019
    

    Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Zegarmistrzostwa ma zaszczyt zaprosić Państwa na III edycję „It’s All About Watches”. Międzynarodowy Festiwal zegarów i zegarków, połączony z największymi w Polsce targami zegarmistrzowskimi odbędzie się w dniach 28.09.2019 – 29.09.2019 w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Łodzi przy ulicy Tymienieckiego 22 G. Podczas trwania Festiwalu zaprezentuje się kilkudziesięciu wystawców z kraju i z zagranicy. Na blisko 1000 m2. powierzchni wystawienniczej pragniemy przedstawić kolekcjonerów wraz z ich niezwykłymi kolekcjami zegarów i zegarków. Mamy prawdziwą przyjemność zaprosić sprzedawców hurtowych i detalicznych, a także osoby zajmujące się sprzedażą zegarków nowych i używanych. Na targach nie zabraknie polskich zegarmistrzów, autorytetów sztuki zegarmistrzowskiej oraz historyków sztuki. Więcej informacji można znaleźć na stronie festiwalu: https://festiwalzegarkow.pl Oraz na stronie Facebook wydarzenia: https://www.facebook.com/events/2453875791500056/
  • By KatarzynaPajkowska
   Drodzy czytelnicy strony KMZIZ.pl
    
   Z wielką radością informuję, że udało się wdrożyć stronę, która w całości poświęcona będzie Polskim manufakturom i Polskim producentom zegarków.
   W jednym miejscu znajdować się będą informację o nowościach, wywiady, relacje foto i wiele innych wiadomości na temat polskich manufaktur. Strona znajduje się w menu, w zakładce "Baza wiedzy".
    
    
   Serdecznie zapraszam, do lektury nowego materiału, przygotowanego przez Konrada i Tomka - założycieli 2gwatchblog.com.
   Materiał znajdziecie tutaj.
    
   Konradzie i Tomaszu - serdecznie podziękowania i powodzenia w dalszym odkrywaniu przed nami sekretów Polskich producentów
    
   Dla ułatwienia, nowa strona tutaj:

  • By KatarzynaPajkowska
   "Tak, na początku w ogóle nie planowałem go kupić. Nie dlatego, że mi się nie podobały jego wizualizacje, czy też pierwsze zdjęcia. Jakkolwiek koncepcja trafiała w mój gust to suche dane techniczne (za mały rozmiar) mnie nie przekonywały. Nosząc już sporo zegarków wyrobiłem sobie zdanie, jakie mniej więcej wymiary leżą mi na nadgarstku, a jakie nie. I pewnie tkwiłbym w swym zadufaniu, gdyby nie jeden wyjazd do miasta wojewódzkiego - Łodzi. [...]"
    
   https://kmziz.pl/artykul/pan-africa-recenzja-zegarka-ktorego-nie-chcialem-kupic
    
   Materiał powstał dzięki współpracy forumowiczów: Marcin Pawlak (autor tekstu), Wacor (korekta) oraz denver47 (zdjęcia).
    
   _____________________________________________________________________________________________________________
   A po więcej (dużo więcej) dobrych zdjęć odsyłam na instagram forumowicza Debver47   
  • By KatarzynaPajkowska
   Z serii #wykopaliska prezentujemy dziś na łamach naszej strony recenzję opublikowaną na naszym forum 28 listopada 2009 roku. Autorem recenzji jest prezes stowarzyszenia KMZiZ - Eugeniusz Szwed.
    
   https://kmziz.pl/artykul/prezes-recenzuje-epos-3327-le
    
   ENJOY
    
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.