Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

barnabaB

Oris czy cos innego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem tu nowy. Po zapoznaniu sie z kilkoma tematami na forum postanowiłem zadać pytanie Wam: miłośnikom zegarków. 

Obecnie jestem użytkownikiem Omegi Seamaster wersji olimpiada Pekinska. Ale chciałbym sobie kupic na (tj zona ma mi sprezentować) nowy. Padło na Orisa (tissoty, longinesy przgrały mój ranking z Orisem). Bardzo podoba mi sie taki: 

Oris Men's 733 7740 4154-07 8 24 50S Williams F1 Engine Watch. 

Po przeszukaniu forum nie natknąłem sie na jakieś wzmianki na ten temat. Więc pytam, czy od strony technicznej - mechanizmu, użytkowania można sie do czegoś przyczepić w tym modelu? Silne i słabe strony? Przyznaje ze widziałem go tylko na foto. Nawet yt jest w tym temacie ubogi. A może ktoś w Was ma te cudo i podlinkował by kilka fotek, zależny mi głownie na nadgarstku. Z góry bardzo dziękuje za wszelkie uwagi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Cześć to nowy model i raczej nikt go jeszcze nie ma. Myślę, że powinienem go mieć w marcu, może kwietniu to zdam relację :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć to nowy model i raczej nikt go jeszcze nie ma. Myślę, że powinienem go mieć w marcu, może kwietniu to zdam relację :)

A czy ten mechanizm Oris 733 podlega jakies krytyce, czy to dobry pomysl? Gdzies wyczytalem ze to chyba mechanizm stosowany przez orisa takze w damskich zegarkach (ale pewnosci nie mam czy czegos nie myle).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

733 to Sellita i odpowiednik ety 2824-2. Jest różnie jak że wszystkim ale ja nie mam powodu do narzekań. Mam w swoim Orisie o jest ok. Opinie w sieci różne ale nie sugerował bym się bo natura ludzka taka że jak źle to się psioczy a jak dobrze to cisza.

Zegarek sprawdziłem jest dostępny w fabryce Orisa. Na marzec mógłby być w PL.

 

Edyta: jest jednak jeden w Polsce.

 

Wysłane z Google Pixel 2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Ja też machanizmu bym się nie obawiał. Mam Sellitę w Alpinie, mam w Eposie i jest ok. Miałem w Tridencie od Ch. Warda i ... też było ok  :) Jest dokładnie tak, jak napisał Kolega @Jash - jak coś się schrzani to jest psioczenie, a o tych wszytskich, które są sprawne i cieszą swoich właścicieli, po prostu się nie pisze  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Orisa z limitowanej serii Żwirku i Wigura. Co do wykonania zegarka, to nie mam zastrzeżeń, jedynie sam mechanizm nie jest zbyt dokładny. Może to być spowodowane faktem, że przez długi czas mało go nosiłem i dopiero rok temu nabyłem rotomat. Gdybym miał wybierać, to znowu Oris byłby na górze listy, chodzi za mną ich nurek 43,5 mm, na bransolecie, ale w Polsce ceny tych zegarków są mocno przestrzelone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.