Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
krajesek

DOXA - prośba o informację

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Chciałbym się dowiedzieć co to za model DOXY
jak z nim postępować i gdzie go oddać do renowacji
(najlepiej Warszawa i okolice)

 

 

 

Zegarek przeleżał w szufladzie przynajmniej 15 lat,
a ma pewnie ~50 lat - pamiątka po dziadku
 

Po zdjęciu dekielka wypadła zębatka od naciągu
sprężyny wraz ze śrubką - delikatnie założyłem
i przykręciłem - przekręciłem koronką i sekunkdnik
ruszył...

 

proszę konkretne odpowiedzi

z góry dziękuję i pozdrawiam
 

post-70498-0-04708900-1518981193.jpg

post-70498-0-78445600-1518981197.jpg

post-70498-0-87597800-1518981202.jpg

post-70498-0-80945300-1518981207.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek masz oryginalny prawie w całości tzn... koperta, koronka, wskazówki i mechanizm - nieoryginalna jest tarcza, jest to tzw zamiennik (tarcza Warszawska) 


Pewnie oryginalna sie podniszczyła i przy okazji serwisu majster wymienił za zgodą właściciela lub też nie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek masz oryginalny prawie w całości tzn... koperta, koronka, wskazówki i mechanizm - nieoryginalna jest tarcza, jest to tzw zamiennik (tarcza Warszawska) 

Pewnie oryginalna sie podniszczyła i przy okazji serwisu majster wymienił za zgodą właściciela lub też nie 

 

Jest sens szukać oryginalnej tarczy (nawet do renowacji) czy ratować tą co jest (ma jakąkolwiek wartość taka Warszawska)??

Jaka jest cena takiej oryginalnej tarczy (żeby nie dać się naciągnąć)??

Edytowane przez krajesek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć dobrze robią? Na tym forum pokazano trochę ich dzieł. Moim zdaniem szkoda pieniędzy na taką robotę. A już na pewno mały jest sens "naprawy" zamiennika. Skoro dziadek tak nosił, to może powinno tak zostać? Szkło do wymiany i winno wyglądać to lepiej.

Edytowane przez hrabia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć dobrze robią? Na tym forum pokazano trochę ich dzieł. Moim zdaniem szkoda pieniędzy na taką robotę.

 

Nie rozumiem sugestii... robią dobrze ale bardzo drogo, robią średnio i bardzo drogo??

Nie chciałbym dawać tylko na serwis ale odratować też jego stan wizualny...

 

Szkło do wymiany i winno wyglądać to lepiej.

co do szkiełka to fakt jest jakiś plastykowy cylindryczny zamiennik z czasów PRL co psuje zdecydowanie ogólny wygląd...

chciałbym żeby założyli jakieś zbliżone od oryginału kształtem stąd moje pytania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za bezsensowną renowację tarczy warszawskiej zapłacisz tyle co za nieźle zachowaną Doxę z oryginalną tarczą. Zmierz swój model i porównaj ceny na portalach aukcyjnych. Jeśli chcesz zachować pamiątkę w postaci tej tarczy, to ją po prostu zostaw i daj do zwykłego zegarmistrza mechanizm do przeglądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za bezsensowną renowację tarczy warszawskiej zapłacisz tyle co za nieźle zachowaną Doxę z oryginalną tarczą. Zmierz swój model i porównaj ceny na portalach aukcyjnych.

Rozstrzał cen na allegro jest pomiędzy 500PLN a 3500PLN ( jesli dobrze rozszyfrowałem Doxa Antimagnetique z centralnym sekundnikiem) więc jest to delikatna różnica - nie wiem jakich cen się spodziewać za renowację poszczególnych elementów / sumarycznie i ile wynoszą średnie (nie zbójeckie) ceny...

 

Co oznacza zmierzenie modelu ???

Jestem laikiem więc proszę o cierpliwość do moich zapytań...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozstrzał cen na allegro jest pomiędzy 500PLN a 3500PLN ( jesli dobrze rozszyfrowałem Doxa Antimagnetique z centralnym sekundnikiem) więc jest to delikatna różnica - nie wiem jakich cen się spodziewać za renowację poszczególnych elementów / sumarycznie i ile wynoszą średnie (nie zbójeckie) ceny...

 

Co oznacza zmierzenie modelu ???

Jestem laikiem więc proszę o cierpliwość do moich zapytań...

Posiadasz ten model    https://www.ebay.pl/itm/Vintage-Wristwatch-Doxa-AntiMagnetique-/302420677178

Tarcza która teraz znajduje się w Twoim zegarku to zamiennik jak już wspomniano i brakuje jej wypukłych indeksów więc po renowacji będzie ich brakowało - najlepiej jeśli już chcesz poddać ją renowacji to kupić jakiegoś trupka na części dla pozyskania tarczy trzeba się jednak liczyć z wydatkiem 120 - 180 zł nawet za stan do renowacji bo ludzie którzy się tym zajmuja skupują takie zegarki i odnawiają

Kup takiego jako dawcę

Renowacja tarczy to wydatek około 150zł 

Potrzebujesz jeszcze kopertę bo twoja ma rozerwane gniazda na teleskopy (kopertę pozyskasz z dawcy tego samego co tarcza) kopertę również mozna odnowić jakieś 70-100zł

Poza tym nowe szkło 30zł - odnowienie wskazówek 50zł - serwis mechanizmu 60-100zł - pasek ze 25-30zł 

I tak to wygląda 

Dawca części z oryginalną tarczą do renowacji http://allegro.pl/doxa-meski-zegarek-i7185716908.html

I kolejny http://allegro.pl/doxa-na-czesci-i7187487029.html#imglayer

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jaki jest sens wymieniania koperty i tarczy w pamiątkowym zegarku? Już chyba lepiej zlecić dolutowanie prętów na stałe. Bo zaraz z zegarka po dziadku zostanie werk i wskazówki. Co do cen całych zegarków, to za 150-200 zeta trafiają się takie w znośnym stanie. Chyba, że ja mylę modele, nigdy mi te "klasyczne" Doxy nie leżały, więc się nie zagłębiałem. Jak się mylę, to mnie opieprzcie i poprawcie.

 

Odnośnie do Głowackich: moim zdaniem ich robota jest taka, że od razu widać, że tarcza była robiona. Nie wiem, czy renowacja na tym powinna polegać...

Edytowane przez hrabia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopisuję się tutaj, bo sprawa bardzo podobna i model chyba taki sam. 
Otóż w rodzinnej szufladzie znalazłem kilka zegarków należących kiedyś do moich rodziców i do mnie.

Jeden Kirowski, jedna Zaria (moja komunijna), jeden goły werk oraz Doxa jak na zdjęciu:

 

23C20D32-9B03-4CB4-BEFE-8DEEB7F14334.jpeg

 


Tę Doxę, jak twierdziła moja mama dostała z okazji matury, po wojnie, pod koniec lat 40. To niezbyt mi się zgadza, bo zegarek jest chyba nieco późniejszy, no i wyglądowo i wielkościowo nie jest chyba damski, a poza tym, afair, nosił go raczej mój ojciec. Ale mama jest wybitnie atechniczna, i tak jak ja cierpię na prozagnozję, tak ona nie odróżnia urządzeń mechanicznych (od zegarków po samochody).

 

Zegarek jest w stanie, jak widać. Do tego koronka chyba mocno starta (trudno ją uchwycić) albo nieoryginalna, wskazówki już w ogóle nie świecą (a pamiętam, że kiedyś świeciły, co mnie fascynowało), a przede wszystkim, po nakręceniu zegarek chodzi tylko jakieś 12 godzin.

Tarcza zażółcona i pokryta małymi kropkami (rdza?) - da się to jakoś nieinwazyjnie oczyścić?

I jeszcze - przy bliższych oględzinach okazało się, że „szkiełko” jest plastikowe 😞

 

Coby tu można zrobić/naprawić nie za dużym kosztem, żeby był sprawny i wyglądał lepiej? Bo obecnie przypomina mi ten zegarek z Pulp Fiction (if you know what I mean).

 

Dlaczego te Doxy tak fatalnie wyglądają? Czy mój Victorinox inox też tak fatalnie się zestarzeje?

 

 

7E0977CE-7AF9-40DC-87CE-F0B53F30A389.jpeg
 

Na kopercie jest numerek - 54909326.

Do środka się nie dostałem, podważanie scyzorykiem jakoś nie działa, a nie chcę uszkodzić koperty.

Edytowane przez T Atomicus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.