Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

dz1q

G Shock GA-100CM -8AER

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Niedawno kupiłem swojego pierwszego w życiu G Shocka mianowicie model GA-100CM 8AER. Oczywiście jak to w życiu bywa, zanim kupiłem to nie wiedziałem, że na rynku jest tyle podrobionego badziewia. Zacząłem zgłębiać temat, okazało się że mam chyba jednak wersję oryginalną. Udało mi się ustawić wskazówki analogowe względem zegarka cyfrowego. Z tym że po jakimś czasie od kalibracji, wskazówka minutowa przestawia się. Po próbie ponownej kalibracji w pozycji 0:0 widać, że jest przesunięta trochę w lewą stronę, mimo że była dobrze ustawiona. Jak to rozwiązać?

 

Zauważyłem też, że gdy zegarek przechylam to ta wskazówka minutowa delikatnie się porusza czy to jest normalne?

 

Z góry dzięki za jakiekolwiek sugestie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Niedawno kupiłem swojego pierwszego w życiu G Shocka mianowicie model GA-100CM 8AER. Oczywiście jak to w życiu bywa, zanim kupiłem to nie wiedziałem, że na rynku jest tyle podrobionego badziewia. Zacząłem zgłębiać temat, okazało się że mam chyba jednak wersję oryginalną. Udało mi się ustawić wskazówki analogowe względem zegarka cyfrowego. Z tym że po jakimś czasie od kalibracji, wskazówka minutowa przestawia się. Po próbie ponownej kalibracji w pozycji 0:0 widać, że jest przesunięta trochę w lewą stronę, mimo że była dobrze ustawiona. Jak to rozwiązać?

 

Zauważyłem też, że gdy zegarek przechylam to ta wskazówka minutowa delikatnie się porusza czy to jest normalne?

 

Z góry dzięki za jakiekolwiek sugestie.

Pozdrawiam

Wrzuć dobrej jakości zdjęcia swojego zegarka - postaram się ocenić, co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możesz jakoś uzasadnić? Bo wszystkie funkcje działają, AL test screen itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie go kupiłeś, masz orginalne papiery , instrukcja obsługi, dowód zakupu no i jak z polskiej dystrybucji to papiery od Zibi?


Mistrz edycji :lol:7FnFWZl.jpg

 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kupiłem od kolesia z FB, pudełko mam, bez paragonu. Koleś twierdzi, że z Niemiec i że nie z wędki. Oglądając filmy na YT to wygląda jak ori. Ale może się za mało znam. Chyba, że to jakaś nowa dobra podróba.

 

 

Aha. Odebrałem osobiście. Żadnych wysyłek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podróba 100% indeksy są tak tandetnie zrobione że od razu się w oczy rzuca, poza tym napisy na tarczy słabiutkie. Albo ktoś się postarał albo Ty coś kręcisz i po 3 postach znikniesz z forum.


Mistrz edycji :lol:7FnFWZl.jpg

 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie go kupiłeś, masz orginalne papiery , instrukcja obsługi, dowód zakupu no i jak z polskiej dystrybucji to papiery od Zibi?

Jakiś czas temu z czystej ciekawości zakupiłem "replikę" ga100. Wyłącznie dlatego że w szufladzie leży org. Chciałem porównać. Przyszedł z papierami. Z metalowym pudełkiem. Wszystkie funkcje identyczne. Różnice były dwie: był lżejszy od org oraz wskazówki były pomalowane czerwienią matowa. W org były bardziej lśniące, metaliczne. Obawiam się że dla przeciętnego zjadacza chleba który kupi zegarek na olx czy innym allegro będzie ciężko się poznać

 

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, okazało się że to jednak dobra, ale podróbka...

Na całe szczęście koleś odda kasę. Bo twierdzi, że to jednak oryginał :) I ma kupę chętnych.
Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze ze zwroci kase, a swoja droga jest zauważalnie coraz wyższy poziom tych podróbek tu jeszcze napisy na bezelu  były rażąco kiepskie, ale kto wie co za jakiś czas zaczna wciskać ludziom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda. Wszystkie funkcje działają, Auto Light bez zarzutu. Co ciekawe na dekielku napisane Cased in Thailand a na zapince od paska Casio Japan. Ogólnie to wrażenie robi dość pozytywne i jak widać mniej doświadczone osoby się nabierają. Raz jeszcze wielkie dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.