Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

slawes

Czy bać się czarnej koperty? Czy gumowy pasek to taniocha?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

To mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość.

 

Przyszedł czas kiedy mój wysłużony zegarek Timex po 12 latach muszę odłożyć na półkę. Nadal działa doskonale ale stalowa bransoleta i koperta są już potwornie porysowane. Nie dziwie się ponieważ zegarek był noszony codziennie i przeszedł swoje a ja jestem z niego dumny, że pięknie wytrzymał próbę czasu. Zapewne będzie służył nadal ale już na specjalne okazje w końcu to był mój najfajniejszy prezent ślubny ;)

 

Aktualnie poszukuję zegarka do 500 zł i niezrażony tą marką znalazłem coś co mi się podoba TIMEX T2N720 ale niestety model tego zegarka w owym czasie wypuszczony w wielu wersjach "nadwoziowych" w tym pożądanej przeze mnie stalowej kopercie i stalowej bransolecie tj. T2N738 jest już niedostępny (szukałem wszędzie) pozostał tylko ten który ma czarną kopertę i do tego pasek z gumy. Powiedzcie mi proszę:

 

1) Czy przy moim intensywnym użytkowaniu koperta czarna sprawdzi się gorzej niż srebrna ponieważ bardziej będzie na niej widać zarysowania?

2) Czy ten gumowy pasek będę mógł kiedyś wymienić - UWAGA: znalazłem oryginalny tylko jeden skórzany a on ma jakieś dziwne lub niestandardowe mocowanie tego paska ?

 

Jak by ktoś był ciekaw dlaczego ten czasomierz to jeszcze napiszę wg. ważności na czy mi zależało:

 

- bo do 500zł

- bo ma datownik (choć szkoda, że bez dnia tygodnia)

- bo jest odpowiednio duży

- bo ma podświetlenie 

- bo jest WR aż 100m

- i najzabawniejsze na koniec: bo ma BAJERY! takiej jak kompas i termometr zapewne średnio użyteczne ale jak się pięknie składają te wskazówki po naciśnięciu przycisków... ahhhhhh :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Ad.1 - tak, czarna koperta szybko złapie ryski i po pół roku intensywnego - jak to nazwałeś - użytkowania bedzie mocno zużyta. Bo z tego co zrozumiałem bedziesz go używał codziennie i "do wszystkiego"

Dobrej jakości czarna powłoka zaczyna sie od jakiś 4k ale nawet takiej koperty nie da sie w razie W przypolerować czy szlifnąć.

Postawiłbym jednak na srebrną koperte.

 

Ad.2 - pasek bedziesz mogl wymienic na nowy ale ponieważ jest niestandardowy (ma tzw podcięcia) trzeba w takim przypadku szukac paska dedykowanego/fabrycznego. Takie paski z reguły są nieco droższe, a w przypadku tej półki cenowej nie są to jakies ciężkie pieniądze. Mowa zarówno o gumie, jaki i o skórze.

Można też zgłosić sie do jakoegos markera lub zakładu i zamówic pasek handmade.

 

Co do nieosigalności tego modelu to tak na szybko goglując - tez nie moglem go znaleść. Moze pójdz na kompromis, tzn zrezygnuj z termometru i kompasu (bo pewnie bardziej pełniły role bajerancką niż funkjonalną) i kup sobie np model T2P424, z bajerów bedziesz miał podświetlanie indiglo i wskazówke GMT

cdb17a858bfa3ef70d8db21ebfadccc8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Schioedtei - bardzo Ci dziękuję za znalezienie ostatniej sztuki na świecie ;) cena jest niestety 650 + przesyłka więc w cenie 700 pojawiają się już inni konkurenci dla tego zegarka, ale i tak dziękuję!

 

Pit83 - No i właśnie ja już ten model też wypatrzyłem tylko niestety nie ma go w moim mieście, żeby przymierzyć a widzę, że jest trochę mniejszy a ja mam dość dużą rękę ale też dziękuję!

 

Generalnie już dzięki Wam wiem, że czarna koperta u mnie odpada - cenna wiedza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak czarny zegarek to tylko g-shock ;) W razie czego bezel i pasek dokupisz bez problemu


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupisz przez neta i bedzie za maly, czy pod innym wzgledem nie bedzie pasowal to mozesz po prostu odstapic od umowy i go zwrócic. Ostatecznie poniesiesz koszta rzedu kilkunastu zlotych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze, że mi doradziliście, że czarne się rysuje i za to dzięki. A reszta... czy zawracać Wam głowę jak ja sam nie wiem co bym chciał :) Pieszczę się z zakupem tego zegarka. Szybciej i bez takich ceregieli kupiłem sobie motor i dom :) hihihi Ale wyjątkowo szukanie zegarka sprawia mi przyjemność więc... chwilo trwaj! ;)

 

No ideałem byłby taki wygląd jak ten timex który właśnie wstawił Pit83 on jest dla mnie piękny niestety brakuje mu nazwy dni tygodnia. Wiem już że wcale nie jest taki mały, więc super i kolejny duży plus za podświetlenie.

Czyli zdaje mi się że poszukuję: coś jak by diver z multidatą i podświetleniem. Bo o kompasie w cenie do 500zł to wiem, że nie mam co marzyć. No i firma też nie ma znaczenia, no może najmniej Lorus i Casio ale jak by był fajny to czemu nie, wiem, że też są spoko.

 

A no i Daito wspomniał o G-shock - "co to to nie" ;) Ja to laik jestem i nie mogę zrozumieć jak to możliwe że taki plastikowy zegarek jest polecany i zachwalany przez miłośników a nawet specjalistów od czasomierzy ? Fenomen jakiś :) ... jak już znajdę tego swojego blaszaka to może następny będzie ten plastik ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.