Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Kris2

Rzadkie okazy

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę że wątek fajnie się rozkręcił.

Oczywiście wśród tego co pokazaliście są zegarki mega rzadkie, sdą zegarki nie zdobycia jak i zegarki które moim zdaniem z mega rzadkich stały się już pospolitymi.

 

Wybaczcie ale dla mnie np. Zaria 2015 to juz dosyć pospolity zegarek. Podobnie np. stało się z Czajką 1200. Kiedyś uchodziła za rarytas kolekcjonerski trudny do zdobycia a teraz  często widuje się ją na aukcjach.

 

To ja teraz pokaże zegarek który akurat wpadł mi ostatnio w ręce. Rzadka Rakieta w stali

 

attachicon.gif_DSC0059.JPG

Zastanawiałem się nad tą Rakietą bo długo wisiała na aukcji tylko stan tarczy mnie odstraszał. Stałem się wybredny chyba :D Choć faktycznie rzadka, widziałem jeszcze tylko jeden egzemplarz oprócz tej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny ten nowy temat - nigdy nie wiadomo na jaki zegarek się trafi a tak to dzieki niemu trochę się podszkoli swoją wiedzę.

Bardzo chętnie będę tu zagladał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R 2350 - model jedynie laboratoryjny.

Nie wiem czy się tutaj nadaje, rzadkie okazy czasami się widuje, ten występuje jedynie w trzech egzemplarzach i tylko u Aleksandra.

 

Zaintrygowany tym cudakiem znalazłem kiedyś schemat kinematyczny tego werku - w porównaniu z pierwowzorem musi mieć pod tarczą dołożoną dodatkową przekładnię napędzającą mały sekundnik. W kwarcu taka modyfikacja nie jest tak łatwa jak w "mechaniku" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brakuje wostoka 2802. ja tylko u Krisa widziałem więc niech autor wrzuci jeśli zechce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaintrygowany tym cudakiem znalazłem kiedyś schemat kinematyczny tego werku - w porównaniu z pierwowzorem musi mieć pod tarczą dołożoną dodatkową przekładnię napędzającą mały sekundnik. W kwarcu taka modyfikacja nie jest tak łatwa jak w "mechaniku" :)

Kiedyś pytałem o to i Grzegorz podał ciekawy link :)

 

Ja nie spotkałem tego radzieckiego mechanizmu z boczna sekundą - ale może i gdzieś jest ponieważ w 1992 roku opatentowano go w ZSRR. 

http://patentdb.su/2-1770946-kvarcevye-chasy-s-bokovojj-sekundnojj-strelkojj.html

  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek(rysqut)  - brakuje jeszcze wielu, wielu zegarków :)

To ja wrzucam mój święty grall - Typ 17. Dwóch kolegów ma - może ktoś jeszcze ale tego nie wiem. 

Ja też kiedyś będę miał - mam nadzieję  :rolleyes:

 

post-47356-0-04567100-1519588701.jpg

post-47356-0-01990000-1519588717.jpg

Zdjęcia z netu niestety  :(

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof

 

Napisałeś że to zdjęcie z naszego Forum. Możesz więcej coś napisać? Czyje to?

 

post-49869-0-05143900-1519554778_thumb.j

 

Piotrek(rysqut)  - brakuje jeszcze wielu, wielu zegarków :)

To ja wrzucam mój święty grall - Typ 17. Dwóch kolegów ma - może ktoś jeszcze ale tego nie wiem. 

Ja też kiedyś będę miał - mam nadzieję  :rolleyes:

 

attachicon.giftype-17 brown strap.jpg

attachicon.giftype-17 dials.jpg

Zdjęcia z netu niestety  :(

Chyba tylko jeden :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof

 

Napisałeś że to zdjęcie z naszego Forum. Możesz więcej coś napisać? Czyje to?

 

 

 

Chyba tylko jeden :D

To było tylko czyjeś pobożne życzenie znalezienia takiego :) Moje też :D  http://zegarkiclub.pl/forum/topic/30996-3-zegarki-kt%C3%B3rych-najbardziej-poszukujecie/page-2?do=findComment&comment=364596

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory nie mogę przeboleć że pożałowałem stawki i dałem wygrać Krisowi :D:(

 

Dołożę Radugę którą pokazał Red_2004. Ogólnie Radugi nie sa pospolite, te na 2809 są bardzo rzadkie ale tę widziałem tylko na tym zdjęciu:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/109237-najrzadsze-okazy/page-4?do=findComment&comment=1368057

 

I jeszcze dwa zwykłe zegarki z mojego zbiorku. Nic specjalnego ale żadnego nie widziałem nigdzie indziej:

post-49869-0-49677100-1519592043_thumb.jpg post-49869-0-00740600-1519592140_thumb.jpg

 

I zwykła Kama ale znajdźcie drugi egzemplarz ;)

post-49869-0-31056600-1519592191_thumb.jpg

 

Te Rakiety też nie leżą na każdym rogu ulicy (choć oczywiście Kris ma full pakiet z naręczną :D )

post-49869-0-68139000-1519592397_thumb.jpg

 

Takiego zwykłego Wostoka i w tym kolorze też warto poszukać:

post-49869-0-50031100-1519592490_thumb.jpg

 

No i Striela to zawsze wartość szczególnie pierwszy model:

post-49869-0-71627600-1519592559_thumb.jpg

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najrzadsza rossija....kiedyś mój śnięty graal :lol:


Wołny, ałmazy, WP, mołnie precyzyjne itd.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, że tu bardziej chodzi o to, że jest pożądany niż rzadki :ph34r:


Wołny, ałmazy, WP, mołnie precyzyjne itd.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mega jak mega :)

No mega jak mega :)

znalezc sie da

Wołny, ałmazy, WP, mołnie precyzyjne itd.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, wrzucam zatem oryginalną wersję.

 

Przyznam, że chyba nigdy nie natrafiłem na niego na All..., a na Forum też jakoś ich nie widać. Dlatego uznałem, że jest rzadki...

post-35535-0-61847400-1519594586_thumb.jpg


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I weźcie poznajcie co jest oryginałem a co nie? :o:huh::blink: Najstarsze reedycje na tyle się zestarzały że już mogą udawać oryginał, naprawdę trudne to jest. Mayora by trzeba mieć pod ręką ;)

Aha . Raz miałem na aukcji w Rosji (chyba Rosji) 100% oryginał ale coś z nim było nie tak i odpuściłem (nie pamiętam już co)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz oryginał :)

 

attachicon.gifDSC_0031.JPG

Krzysztof ja twój egzemplarz doskonale znam co nie znaczy że łatwo jest rozpoznać po fotkach na aukcjach. Ten o którym mówię że mam pewność analizowałem razem z mayorem i do takich wniosków doszliśmy, ale to nie znaczy że łatwo było. Oczywiste nówki łatwo poznać ale te starsze już gorzej...

 

Edit. Nocną porą to chyba i "Sowa" się może pokazać :D  Raczej rzadka też :)

post-49869-0-53290700-1519596835_thumb.jpg

 

Czajka w tym kolorze to też rarytas:

post-49869-0-12185800-1519597277_thumb.jpg

 

A i dobrze by było jakąś rzadką kieszonkę pokazać :

post-49869-0-86767500-1519597332_thumb.jpg

 

Jeszcze jedna tylko jako sugestia żeby pobudzić wyobraźnię. Podobno jest taka czarna... tylko że nigdy nawet fotki nie widziałem z wyjątkiem katalogu. Obiekt moich poszukiwań - czarny Łucz (ten też nie jest specjalnie częsty ale czarny to Yeti :rolleyes:  https://get.google.com/albumarchive/113098239036073221216/album/AF1QipNhWekOI7ErIWAcZpeZn3X3NhJ-zXS4PJZg1iNG/AF1QipNiNQ_zTnGZnPm_kfQAuFuGVr1g0l40vsDzeA2Y

post-49869-0-44261500-1519597569_thumb.jpg

 

I coś czego nigdzie za wyjątkiem zdjęć nie widziałem. Jeśli Zaria 2015 jest rzadka to co powiedzieć o tej?

post-49869-0-79016600-1519599712_thumb.jpg

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.