Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Kris2

Rzadkie okazy

Rekomendowane odpowiedzi

Roman. Temat nie jest mój. Jest wspólny. 

Najwazniejsze żeby okreslić sobie kryteria którymi bedziemy się posługiwać.

 

Dla mnie popularna Kama w stanie NOS z pudełkiem i papierami niestety ale nie jest rzadkim zegarkiem . Jest tylko i wyłącznie rzadkim stanem.

Natomiast coś co nie wystepuje na aukcjach, jest w posiadaniu nielicznych kolekcjonerów niezależnie  od stanu jest rzadkim zegarkiem.

 

Ot i wszystko

Jak ma się wobec tych ustaleń mechanizm 1200?

Jest rzadki czy nie? Nie wiem ile jest znanych ale nie ma tego zegarka każdy. Można tu pokazać czy nie bardzo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma się wobec tych ustaleń mechanizm 1200?

Jest rzadki czy nie? Nie wiem ile jest znanych ale nie ma tego zegarka każdy. Można tu pokazać czy nie bardzo ?

Roman

 

Ja mam 4 sztuki. Jeden dubel próbuję sprzedac od dłuższego czasu i niestety nie ma chętnych

Slavny Hans też ma chyba 3 sztuki. Ma Voli, ma chyba yorki masz Ty. Ma chyba też Sursum o ile pamiętam. Ma pmwas.

 

Gdybyśmy zrobili wątek : pokaż swoją Czajkę 1200 to myslę że jeszcze parę by wypłyneło.  A to tylko na KMZiZ .

 

Odpowiedz sobie sam:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą wyłowiona w odmętach internetu okolicznościowa Kama - Festiwal Moskwa 1957

post-49869-0-91764400-1522702770_thumb.jpg

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kama piękna.  Festiwalowych zegarków było parę.Z tej okazji pojawiły się Sportiwnyje, Moskwy, Starty. Była też o ile mnie pamięć nie myli Pobieda.

 

To rzadkie i poszukiwane zegarki.  Można by stowrzyć z nich całkiem osobny wątek.

 

Edit.  Fabuna jest super. Dzisiaj na zatoce spotkałem wersję automatyczna 30 kamieniową.

 

https://www.ebay.pl/itm/Rare-Collectible-USSR-WATCH-POLJOT-DE-LUXE-FABUNA-STAINLESS-STEEL-AUTOMATIC-30J/401401863990?hash=item5d756a5f36:g:c60AAOSwkGVZtYp1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pośród krabów Kirowskich, coraz bardziej upewniam się, że jednym z najrzadszych jest ten, którego roboczo nazwałem "Atlantik". Poświęciłem wiele czasu na to, by znaleźć przynajmniej informacje o drugim egzemplarzu. Dotychczas cisza w eterze, nie wiem o zegarku zupełnie nic.

Drobne elementy wykonania tarczy i ślady starości wskazują na to, że jest to oryginalna produkcja Pierwszej Moskiewskiej Fabryki Zegarków.

 

b18ceeaf652fe345gen.jpg


Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może mój się nada. Rzadsza wersja powszechniejszego Poljota. 

attachicon.giffabuna.jpg

Piękny okaz, jeszcze takiego nie widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roman

 

Ja mam 4 sztuki. Jeden dubel próbuję sprzedac od dłuższego czasu i niestety nie ma chętnych

Slavny Hans też ma chyba 3 sztuki. Ma Voli, ma chyba yorki masz Ty. Ma chyba też Sursum o ile pamiętam. Ma pmwas.

 

Gdybyśmy zrobili wątek : pokaż swoją Czajkę 1200 to myslę że jeszcze parę by wypłyneło.  A to tylko na KMZiZ .

 

Odpowiedz sobie sam:

Rzeczywiście mam, dwie, jedną nawet od Ciebie. Czajka 1200 jest rzadka, ale to damka. Damek nikt nie zbiera, więc i wala się tego dużo po rynku. Rzadkie zazwyczaj są chomikowane, wypływają jak ktoś likwiduje zbiory. A komu zależy na damkach? Nielicznym. Zresztą jaka jest najrzadsza Amfibia? Zaria amfibia. Gdyby była męska, każdy by chciał mieć, tak nikomu nie zależy.

Poza tym "rzadkość" jest czymś innym dla początkującego kolekcjonera, Dla początkującego "Saturn" to jest coś. Dla starego wygi "Rubin" ze szkiełkiem bez lupki będzie miał jakiś feler ;)


Najlepszym paliwem jest makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Corsar popularny i spotykany,ale za to Jorkiego zdjęcie  podkowy jest świetne.


Może nie jest rzadki,ale jest na pewno nie spotykany.post-79147-0-28890500-1522779602_thumb.jpg

Edytowane przez 50 CENT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra. To zgodnie z intencją tego tematu. Oddam za takiego pare ładnych zegarków

 

 

Oj Grzegorz ja też... Ile czasu ja go już wypatruję po różnych portalach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra. To zgodnie z intencją tego tematu. Oddam za takiego pare ładnych zegarków

 

 

Kiedys sprzedawał takiego na UA  Vintage-house. Było to jeszcze z 2 lata temu. Chciał jednak straszne pieniądze,

Myslę Grzegorz że musiał byś dać nie parę ale parę naście lub parędziesiąt ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem takiego w lutym za jakieś 15 tys rubli na portalu z ogłoszeniami w Rosji. Pewnie dalej wisi jakby ktoś chciał.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra. To zgodnie z intencją tego tematu. Oddam za takiego pare ładnych zegarków

 

Chłopy, toż on wisi teraz na zatoce, jakoś dziwnie opisany. Cena to chyba 300-400$. Sprzedaje go typ, u którego kupowałem ostatnio mega rzadkiego Kirowskiego, handluje raczej sprzętem fotograficznym, może zjedzie z ceny ciutkę.

https://www.ebay.com/itm/Rare-STOLICHNIE-1MChZ-KIROVA-USSR/181930620269?hash=item2a5be8f56d:g:9D0AAOSwkZhWRN8Z

 

Nie obraźcie się za link. Jednak opisany całkiem normalnie.

Edytowane przez Krokodyl Tik-Tak

Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę się zastanawiam - jest szansa, że była fabrycznie niebieska i z wiekiem wyblakła. Brązowa Antarktyda wygląda fajnie, ale jest trochę jak rdza, czy coś.

Edytowane przez Krokodyl Tik-Tak

Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę się zastanawiam - jest szansa, że była fabrycznie niebieska i z wiekiem wyblakła. Brązowa Antarktyda wygląda fajnie, ale jest trochę jak rdza, czy coś.

Łukasz, raczej niebieska nie była. Ile fotek widziałem to wszystkie brązowe. Tylko niektóre różnią się konturami kontynentu i napisami na tarczy.

post-27093-0-89339800-1522904855_thumb.jpg

post-27093-0-95936300-1522904928_thumb.jpg

post-27093-0-66146100-1522905042_thumb.jpg

Edytowane przez gregch

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.