Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Kris2

Rzadkie okazy

Rekomendowane odpowiedzi

Raczej żle (odwrotnie) została założona tarcza, wostok nie jest rzadki .

Właśnie na ową odwrotność ogłosiłem białokruczność tego sikora ;)

W numizmatyce monety z błędami osiągają znacznie wyższe ceny niż normatywne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie na ową odwrotność ogłosiłem białokruczność tego sikora ;)

W numizmatyce monety z błędami osiągają znacznie wyższe ceny niż normatywne.

Błąd produkcyjny , w numizmatyce podstawowym kryterium jest stan zachowania i  stopień rzadkości. Fałszerstwa i błędy bicia są bardzo ciekawe (sam zbieram) lecz stanowią margines.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

I jeden którego jestem szczęśliwym posiadaczem :) :

 

attachicon.gifDSC01649.JPG

 

I trochę pokrewny eksportowy ale z inną tarczą:

 

attachicon.gifforum.jpg

kchrapek, pytam cię jako specjalistę i posiadacza: tarcze wostoka ze strzałką w logo, taką jak w twoim precyzyjnym, szły do nieprecyzyjnych? Gdzieś widziałem taką tarczę, ale głowę dam, że w parze ze zwykłym werkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

I jeden którego jestem szczęśliwym posiadaczem :) :

 

attachicon.gifDSC01649.JPG

 

I trochę pokrewny eksportowy ale z inną tarczą:

 

attachicon.gifforum.jpg

kchrapek, pytam cię jako specjalistę i posiadacza: tarcze wostoka ze strzałką w logo, taką jak w twoim precyzyjnym, szły do nieprecyzyjnych? Gdzieś widziałem taką tarczę, ale głowę dam, że w parze ze zwykłym werkiem.

 

Mogło być, choć nie wiem jaki tu jest werk to raczej powinien być zwykły biały.

https://get.google.com/albumarchive/113098239036073221216/album/AF1QipOxx7KvQKijRd21wsn0-0CqHDHM7cc3enDZjh34/AF1QipNcHqmlirR2AX3iPdOUAEJFHdkcm9AwQe_5U7rK

http://slavnyhans.pl/wostok-precyzyjny-au-logo-rak/

 

Edit. A swoją drogą pokaż swój egzemplarz :)

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie mam "swojego". Przeglądałem kiedyś jeden z portali aukcyjnych i wpadł mi w oko brudny jak siedem nieszczęść werk wostoka z tarczą, a na niej logo z rakietą, która skojarzyła mi się z zadartym psim ogonkiem - takiego jeszcze wtedy nie widziałem. I teraz kombinuję.....bo większość takich znaczków widziałem w precyzyjnych....Czyżby okazja przeszła bokiem?

Moim zdaniem czarny Mir.

 

widziałem czarnego, widziałem białego, widziałem takiego, który na zdjęciu wyglądał na srebrny (tarcza). A widział ktoś złotą tarczę w MIRze?

Edytowane przez Kraft

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

widziałem czarnego, widziałem białego, widziałem takiego, który na zdjęciu wyglądał na srebrny (tarcza). A widział ktoś złotą tarczę w MIRze?

 

Znaczy się że taki ?

e4b50305ce43e373ac8e4f4cdc7d6aae.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może niezbyt ładny ale długo szukałem.

Dzięki Łukasz :)

 

Nie ma za co Roman.

 

Co do rzadkich okazów, podzielę się z Wami egzemplarzem, na który się sadzę się od jakiegoś czasu. Jest po prostu zbyt piękny, by go nie mieć. Moim zdaniem to absolutny unikat, top of the top. Zegar nie był nawet w sprzedaży - prawdopodobnie wręczany uczestnikom na pamiątkę pierwszych edycji Teatru Narodów w Paryżu.

 

 

post-97171-0-79760000-1545862787_thumb.jpg

post-97171-0-25448300-1545862805_thumb.jpg


Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam słowa przedmówcy :wub:


Jeżeli czegoś nie wolno, a bardzo się chce, to można :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia wiem, że jak się trafia to trzeba brać. Unikat raczej tanio się nie trafi a złote są dość często do trafienia.

 

Łukasz - masz coś dla mnie? Bo ja bilety NBP mam przygotowane :)

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia wiem, że jak się trafia to trzeba brać. Unikat raczej tanio się nie trafi a złote są dość często do trafienia.

 

Łukasz - masz coś dla mnie? Bo ja bilety NBP mam przygotowane :)

Roman, jeszcze nie mam niedawno dopiero do tego typa się odezwałem. Sorry, znowu był zastój. 

 

Edytowane przez Krokodyl Tik-Tak

Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już o niej w wątku z krabami od Kirowa - Rodina 20 kamieni, krótka seria 2000. Tarczę, chyba dedykowaną wyłącznie dla tego modelu, można było zobaczyć tylko w kolekcji Paszy i u jakiegoś kolekcjonera z Moskwy pod nickiem goldenbuckle (gość ma generalnie fajny zbiór radzieckich zegarków, który przeplata zdjęciami swoich samochodów i dziewczyn).

post-97171-0-24585100-1545991834_thumb.jpg

Co do rzadkich krabów, mam akurat na pulpicie zdjęcia najrzadszego Kirowskiego - nie ze względu na model, tylko na stan zachowania. Czyli czerwono-niebieski rekin.post-97171-0-11926400-1545991271_thumb.jpg post-97171-0-70913000-1545991289_thumb.jpg post-97171-0-41343200-1545991315_thumb.jpg


Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny raz w tym tygodniu dostaje takiego wizualnego strzała, że się pozbierać nie mogę. Gratulacje poprzez łzy zawiści

 

 

www.instagram.com/yorki_man/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny raz w tym tygodniu dostaje takiego wizualnego strzała, że się pozbierać nie mogę. Gratulacje poprzez łzy zawiści

 

 

www.instagram.com/yorki_man/

Oj Grzegorz, nie nie - to jest mój must have, dlatego jest na pulpicie. Niebiesko-czerwonego niestety wciąż nie mogę upolować. 

Jeśli go upoluję, to chyba będzie jeden z ważniejszych dni w życiu. 


Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli go upoluję, to chyba będzie jeden z ważniejszych dni w życiu.

Śliczny ten czerwono-niebieski kirowski. Czerwona tarcza była tylko w tym modelu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czerwona tarcza to chyba każda która teraz jest brązowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śliczny ten czerwono-niebieski kirowski. Czerwona tarcza była tylko w tym modelu?

Moim zdaniem był tylko niebiesko-czerwony. Według skromnych materiałów była taka wersja, żadnej innej. Widziałem ją niedawno na radzieckim filmie "Marzenia się spełniły" z 1958 roku. 

W temacie o krabach Kirowskich debatowaliśmy kilka razy na ten temat. Sam mam zielono-czerwonego, raczej nie jest ori, ale bardzo go lubię i to prezent, więc ma dożywocie w tej konfiguracji.

Jest jeszcze możliwy czerwono-czerwony (próbowałem taki złożyć i wyglądał dziwnie) albo czarno-czerwony, do jego autentyczności przychylał się Kris. Sam mam też czarno-brązowego (czyli wyblakły czerwony), nieużywanego - raczej nikt w nim nic nie przekładał, no bo po co. Czarno-czerwonego ma Przemek aka Wolf.

Jedynie wersje pudełkowe dałyby odpowiedź.

post-97171-0-53375700-1546076449_thumb.jpg

post-97171-0-77385500-1546101473_thumb.jpg

Edytowane przez Krokodyl Tik-Tak

Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po moim czerwonym pozostało tylko wspomnienie....ad9e746acb3d1904d110296203666538.jpg

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się ten wątek, więc będę wrzucał co jakiś czas coś unikatowego. Zdecydowanie jednym z najbardziej niepozornych wśród bardzo rzadkich zegarków radzieckich jest Kirowskije "Klasa 1". W powierzchownej ocenie wygląda na klasyczny model tarczy, wykorzystywany również w Poljotach i Błoniach. Koperta złocona, typu krab.

O wyjątkowości zegarka z zewnątrz mówią szczegóły - podpis "KL 1" na tarczy zaraz pod logotypem i sygnowany dekiel od spodu koperty. Przez pewien czas sądziłem, że certyfikat wynikał z zastosowania nowego werku 2409 z dodatkowym, 17-stym kamieniem. Jest to swoją drogą jedyny Kirowskije z tym mechanizmem, dość rzadkim bo jeszcze z romboidalnym logotypem.

Niedawno trafiłem na nowe, jak zwykle szczątkowe informacje dotyczące modernizacji w fabryce Kirowa. W latach 1958-1960 do 1MFZ, został zakupiony nowy, wyższej klasy sprzęt. Stare wyposażenie zostało przekazany w ramach wymiany ekonomicznej dla nowo-powstałej Fabryki Zegarków w Liaoning w Chinach i ZMP w Błoniu. Narzędzia były wyeksploatowane - w dużej mierze pochodziły jeszcze z szabru niemieckich fabryk w latach 40. 

Jak się okazuje jest to również kwestia wysokiego poziomu wykonania podzespołów, osiągniętego dzięki nowoczesnym wówczas maszynom. Jest to całkiem ważna informacja. Sam uznawałem, że "KL 1" to wyłącznie ten 17-sty kamień, czyli pic na wodę w porównaniu z atestami np. precyzyjnych 2809, przeprowadzanymi w tym samym czasie w Czystopolu.

 

post-97171-0-60673900-1546602301_thumb.jpg

Edytowane przez Krokodyl Tik-Tak

Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Nie znam się zbytnio na zegarkach, otrzymałem po dziadku takie oto cudo. Wrzucam na rzadkie okazy, bo podobno nigdy nie noszony , podobno kupiony bez paska. Podobno złoty. 

Stan oceniam na idealny. Posiadam dokument zakupu. Możecie cokolwiek na temat tego zegarka opowiedzieć? jakieś linki itp. 

Serdeczne dzięki za pomoc  :)

 

post-97328-0-04769400-1546640175_thumb.jpgpost-97328-0-16705600-1546640193_thumb.jpgpost-97328-0-87680700-1546640213_thumb.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.