Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Kris2

Rzadkie okazy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

Nie znam się zbytnio na zegarkach, otrzymałem po dziadku takie oto cudo. Wrzucam na rzadkie okazy, bo podobno nigdy nie noszony , podobno kupiony bez paska. Podobno złoty. 

Stan oceniam na idealny. Posiadam dokument zakupu. Możecie cokolwiek na temat tego zegarka opowiedzieć? jakieś linki itp. 

Serdeczne dzięki za pomoc  :)

Fajnie, że masz po dziadku taką pamiątkę. To Poljot z mechanizmem 2616.2H, z automatycznym naciągiem (czyli nakręca się od ruchu nadgarstka). Koperta jest złota i to z bardzo dobrej próby - więc to wartościowy przedmiot (na forum nie wyceniamy, choć życzę Ci, żebyś nie musiał sprzedawać tak pięknego zegarka i pamiątki).

Te zegarki zwykle były sprzedawane bez paska, szczególnie w ZSRR (w Polsce w sklepach Jubiler można było kupić komplety z paskami rodzimej produkcji np. Art-Skór) więc masz zestaw, w stanie kolekcjonerskim czyli NOS. Jest tam gdzieś pudełko?

 

To Twoja decyzja, czy chcesz go używać. Na pewno straci część wartości rynkowej już po nałożeniu, bo nie będzie nowy. Ale w kontekście całości, czyli wartości kruszcu - ten zegarek zawsze będzie sporo warty. Miej tylko na uwadze, że nie jest wodoszczelny, więc tarcza dość szybko zacznie korodować, a złota koperta ścierać. Poza tym konieczny serwis u zegarmistrza - od 1977 trzeba ogarnąć cały mechanizm.  Naprawa powinna kosztować maksymalnie 100zł.

 

Doskonały punkt wyjścia by zacząć kolekcjonować zegarki - wielu o takiej sikorce marzy pół życia.

Edytowane przez Krokodyl Tik-Tak

Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robsonixus skrobnij ze dwa słowa jakim cudem ten zegarek przeleżał, gdzie przeleżał? 41 lat. Co do serwisu o jakim powyżej wspomniał Łukasz zrób go tylko wtedy gdy zamierzasz go nosić, na Twoim miejscu zostawiłbym go jak jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow! Dzięki za informację wyczerpującą :)

O historii tego zegarka dowiem się więcej i dam znać. Z tego co wiem, to Dziadek go kupił w Polsce, nie nosił go (może dlatego, że nie było paska :P ), dwa lata później zmarł. Córka wzięła go jako pamiątkę po ojcu i tak przeleżał do dnia dzisiejszego. Posiadam pudełko, niestety trochę zniszczone. Dołączę zdjęcia. Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! A ten zielony ring to oryginalnie był bardziej jakiego koloru? On też się chyba zmienił prawda? Ma ktoś jakiś bardziej różniący się odcień zielonego bądź niebieskiego od tych zazwyczaj widywanych? 

PS: Wciągnąłem się w lekturę, chodzi mi o Kirowskie :D A ten Poljot złoty to istne cudeńko  :wub:

Edytowane przez Beczka76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow! Dzięki za informację wyczerpującą :)

O historii tego zegarka dowiem się więcej i dam znać. Z tego co wiem, to Dziadek go kupił w Polsce, nie nosił go (może dlatego, że nie było paska :P ), dwa lata później zmarł. Córka wzięła go jako pamiątkę po ojcu i tak przeleżał do dnia dzisiejszego. Posiadam pudełko, niestety trochę zniszczone. Dołączę zdjęcia. Pozdrawiam :)

Dziadek miał gust i kupił piękny zegarek. Ja bym bezwzględnie zachował na twoim miejscu bo to świetna pamiątka, a i zakładać od święta warto i nosić z dumą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia pudełka

No i to się nazywa komplet. Super, że go nie wyrzuciliście. To pudełko, nawet jeśli trochę podarte, ma dodatkową wartość - zarówno jako całość z zegarkiem i świadectwo epoki. Salony PHD "Jubiler" to symbol tamtych czasów, szczególnie jeśli idzie o zegarki.

Popytaj mamę (albo ciocię) czy to wszystko. Dziadek mógł dostać jeszcze aluminiową przypinkę do garnituru "Klub Punktualnych" z logotypem Jubilera po drugiej stronie. To rzadki i bardzo fajny gadżet. To byłoby już rozbicie banku x3. :)

 

Ale piękny strzał z tym Poljotem.

 

Edytowane przez Krokodyl Tik-Tak

Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny komplecik, twój dziadek mógł też go kupić jako lokatę kapitału na czarną godzinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostała swój osobny temat, ale myślę, że warto ją wrzucić również tutaj. Jeśli nie najrzadsza to jedna z rzadszych występujących Pobied w mojej opinii. Bywa czasem w sprzedaży, ale w kolekcjach nie widuje się jej często.

 

Pobieda z czechosłowackiej armii - numer A 593

1c32046190aa6f0e6306e54426159ca2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Na czym ma polegać wyjątkowość tego egzemplarza?

 

Edycja

Może inaczej to ujmę. Jedyne co może być w nim wyjątkowe to rok produkcji ale tego akurat na zdjęciach nie widać. Musiał by to być 1935 rok ale i tak będzie to dyskusyjne.

Z ciekawością poczekam na odpowiedź.

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznaje, że nie mam i nie widziałem 2CzZ z takim deklem.

Jest jakaś historia związana z tym deklem?

Jakbyś chciał się pozbyć... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, to nie moje znalezisko, tylko mojego kolegi - Ching Sheng Lee, https://rewindussr.blogspot.com/. Pochwalił się kilka dni temu. Kupił oczywiście jako "zegarek ZSRR", a to prawdziwy biały kruk - są ponoć oficjalnie znane tylko dwa egzemplarze i drugi jest tylko pustą kopertą. 

Jak szybko wytłumaczyli (ponoć oszaleli z zazdrości) Rosjanie - to pierwszy zegar w historii upamiętniający radziecką ekspedycję arktyczną w 1937-1938. Były dwa rodzaje dekla - ten z "ekipą" i samolotem. Drugi z flagą, pewnie widziałeś (sam wcześniej przeoczyłem), ma u siebie Woosterm. 

post-97171-0-74926600-1547036627_thumb.png

post-97171-0-39786100-1547036639.png

Edytowane przez Krokodyl Tik-Tak

Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja coś mega rzadkiego z tej samej branży. Dla mnie to odkrycie ostatnich 5 lat :)

Temat już rozebrałem w innym wątku ale to tak dla Łukasza :) - żeby miał czym zagranicznych kolegów straszyć :D

 

Łukasz - zapytaj kolegę czy spotkał się z takim egzemplarzem :)

 

14038954_IMG_20180617_135918.jpg

 

14038952_IMG_20180617_135941.jpg

 

14038951_IMG_20180617_140207.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A, wrzucę jeszcze tutaj. To jednak dosyć rzadki zegarek 

post-88672-0-48448200-1547151720_thumb.jpg


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja coś mega rzadkiego z tej samej branży. Dla mnie to odkrycie ostatnich 5 lat :)

Temat już rozebrałem w innym wątku ale to tak dla Łukasza :) - żeby miał czym zagranicznych kolegów straszyć :D

 

Łukasz - zapytaj kolegę czy spotkał się z takim egzemplarzem :)

Hej, nie chwaliłeś się nigdy, że masz tak wczesną produkcję. Co jest napisane na tarczy? To coś nowego w kolekcji?

Piękny werk, wygląda, że mechanizm robili jeszcze Ci fachowcy, którzy przypłynęli w inwentarzy fabrycznym ze Stanów. 

 

Spoko, zaraz mu pokażę. Zapraszałem go tutaj na forum, w końcu google translate fajnie działa. 

 

A, wrzucę jeszcze tutaj. To jednak dosyć rzadki zegarek 

Matko, najładniejszy stan ever. To Twój?


Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, nie chwaliłeś się nigdy, że masz tak wczesną produkcję. Co jest napisane na tarczy? To coś nowego w kolekcji?

Piękny werk, wygląda, że mechanizm robili jeszcze Ci fachowcy, którzy przypłynęli w inwentarzy fabrycznym ze Stanów. 

Spoko, zaraz mu pokażę. Zapraszałem go tutaj na forum, w końcu google translate fajnie działa. 

 

Łukasz - to nie jest wczesna produkcja i tarcza jest malowana na 100%

Ten zegarek jest unikatowo rzadki z innego powodu :)

 

Wczesna orodukcję oczywiście też mam - jeden z najwcześniejszych ale raczej nie z tych 50 z 1930 :)

Sprawdzę ale myślę że już pokazywałem w tym temacie bo to moja duma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz - to nie jest wczesna produkcja i tarcza jest malowana na 100%

Ten zegarek jest unikatowo rzadki z innego powodu :)

 

Wczesna orodukcję oczywiście też mam - jeden z najwcześniejszych ale raczej nie z tych 50 z 1930 :)

Sprawdzę ale myślę że już pokazywałem w tym temacie bo to moja duma :)

To jaki jest powód? Mam minimalną wiedzę o przedwojennej produkcji, ale łowię każdą informację.

 

Chyba nie pokazywałeś! :)

7 kamieni? Czyli typ 2?


Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, nie pokazywałem tutaj ale na forum już był. Jutro wrzucę zdjęcia - widziałeś na żywo bo mam a pewno że 4 lata już. Pewnie nie zwróciłeś uwagi.

Ale dam zdjecia bo pasuje do tematu.

 

Edycja

A powód - jest widoczny na zdjęciach, wiem że te zegarki to nie Twoja bajka ale jak kolega zna się na rzeczy to od razu zauważy :D

 

Jeśli nie to wyjaśnię oczywiście.

Z tym zegarkiem wiąże się ciekawa historia i fajny początek znajomości z kolegą Marcinem/ Marcur:)

 

Edycja 2

Nie jest to typ 2

 

Edycja 3

Łukasz zagaduje i nie zdążyłem pogratulować Sportowca :)

Świetny jest.

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj kolegę czy kiedykolwiek widział k-43 z opisem

MOSKWA CCCP i że śrubka tiretu w mostku?

 

Odpowiem od razu - nie widział. Ja też nie widziałem aż do tego zegarka. Myślałem że to zegarmistrzowska przeróbka ale nie. Dlatego dodałem zdjęcie od strony tarczy.

To pierwszy jaki w życiu widziałem i jedyny zegarek k-43 z przed 1935 roku z wałkiem inaczej wbudowanym niż dzielone (amerykańskie) wałki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj kolegę czy kiedykolwiek widział k-43 z opisem

MOSKWA CCCP i że śrubka tiretu w mostku?

 

Odpowiem od razu - nie widział. Ja też nie widziałem aż do tego zegarka. Myślałem że to zegarmistrzowska przeróbka ale nie. Dlatego dodałem zdjęcie od strony tarczy.

To pierwszy jaki w życiu widziałem i jedyny zegarek k-43 z przed 1935 roku z wałkiem inaczej wbudowanym niż dzielone (amerykańskie) wałki

 

Kurcze, rzadko kto z nas orientuje się w przedwojennych ruskich ale z tego co piszesz, to jest wyjątkowy okaz. Najszczersze gratulacje :) 


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj kolegę czy kiedykolwiek widział k-43 z opisem

MOSKWA CCCP i że śrubka tiretu w mostku?

 

Odpowiem od razu - nie widział. Ja też nie widziałem aż do tego zegarka. Myślałem że to zegarmistrzowska przeróbka ale nie. Dlatego dodałem zdjęcie od strony tarczy.

To pierwszy jaki w życiu widziałem i jedyny zegarek k-43 z przed 1935 roku z wałkiem inaczej wbudowanym niż dzielone (amerykańskie) wałki

Wydawałby się, że już trochę wiemy o zegarkach, wszystko się widziało. I wtedy wszedł Roman i powiedział: Potrzymajcie mi piwo.


Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.