Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Kris2

Rzadkie okazy

Rekomendowane odpowiedzi

Koperta raczej prawidłowa, wg mnie na 100%. Koronka nie wiem, raczej zamiennik. Poljota takiego nie kojarzę ale już identyczny odpowiednik jako Sekonda jak najbardziej. Foreign były na rynek brytyjski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wersji "poljotowskiej" chyba ta sama koperta. Koronka jest zbliżona ale nie taki grzybek.

 

b9a3a6773619c39e6f9c26d0e7b610da.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś już trochę późno, to jutro wstawię zdjęcia dekla i werku. Tyle, że one niestety nic nie wniosą do sprawy, bo jeżeli chodzi o mechanizm to jest to standardowy cal. 2409A, a dekiel całkiem zwyczajny bez oznaczenia "FOREIGN" jak w wersjach stalowych lub pozłacanych.

 

Autentyczności zegarka jestem pewien. Koperta jest na 100% prawidłowa taka jak w mojej sekondzie na poniższym zdjęciu. Ten poljot, to w zasadzie brat bliźniak tej sekondy, tyle, że sekonda jest z przełomu lat 60/70, a poljot będzie moim zdaniem nieco wcześniejszy. 

 

post-107719-0-72728000-1586728324_thumb.jpg

 

Na powyższym zdjęciu jest jeszcze poljot 21j w pozłacanej wersji. Właśnie taki prawie identyczny zegarek spotkałem chyba w zeszłym roku na aukcji. Był on również sygnowany podpisem "FOREIGN", ale niestety nie mogłem go kupić, bo sprzedawca nie zgadzał się na wysłanie przedmiotu za granicę. Po za tym jednym szczegółem, był identyczny jak mój ze zdjęcia.

 

Przeryłem dzisiaj internet. Natknąłem się na pewien ciekawy post na forum Watchusek rozpoczęty przez Dashiella. Co prawda, sprawa nie jest do końca wyjaśniona, ale co nieco wnosi do sprawy:

 

https://forums.watchuseek.com/f10/poljot-21-jewel-2409a-foreign-2180690.html

 

Biorąc pod uwagę Wasze odpowiedzi, oraz informacje zaczerpnięte z powyższego topika i moje osobiste doświadczenia, jestem w stanie postawić tezę:

  • Jest to forma oznaczeń zegarków eksportowych na rynek brytyjski stosowana w jakimś krótkim przejściowym okresie, po wycofaniu się z oznaczania zegarków na deklach, a przed wprowadzeniem na rynek marki Sekonda. Dotyczy nie wiem dlaczego zegarków Poljot na werkach 2409A.
  • Ewentualnie jest to jakaś krótka wersja limitowana i dotyczy poljotów 21j na rynek brytyjski.

Trapi mnie jeszcze oryginalność koronki w tym zegarku. Raczej jestem się w stanie zgodzić z Krzysztofem i yorki'm i myślę, że może to być zamiennik. Dopuszczam jednak, że skoro jest to wersja "FOREIGN", to i koronka może być ori. Nieco więcej światła, na to rzuci mój kolejny poljot, na który czekam z utęsknieniem. Również jest to, wersja "FOREIGN" i widzę, że koronka jest nieco inna od tej, której się spodziewałem, ale że nie mam go jeszcze w ręku, to nie mogę się jednoznacznie wypowiedzieć. Jak dostanę, to wrzucę fotki i coś się znowu wyjaśni :).

Jeżeli ktoś coś ma do dodania, to zapraszam do dyskusji.

Edytowane przez Mislavo

/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dekiel i werk wyglądają normalnie czyli tak:

 

post-107719-0-81451300-1586763871_thumb.jpg

 

Ciekawe dlaczego Rosjanie znakowali w tym przypadku tylko tarcze? A nie mniej ciekawe dlaczego takie znakowanie jest tylko na zegarkach z mechanizmem 2409A?


/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę już wstawiał zdjecia, ale u mnie dekiel nie ma żadnego wygrawerowanego napisu. Przejrzałem zresztą pozostałe dekle na zegarkach z werkiem 2409A i wszystkie mam jednakowe. 


/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę już wstawiał zdjecia, ale u mnie dekiel nie ma żadnego wygrawerowanego napisu. Przejrzałem zresztą pozostałe dekle na zegarkach z werkiem 2409A i wszystkie mam jednakowe.

Hmmm. A takie oznaczenie na mechanizmie? Nigdy tego nie rozkminiałem..

 

de5207633ebe33eb5bbdbefa22aa3bca.jpg

 

 

https://instagram.com/yorki_man?r=nametag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje werki wszystkie wyglądają tak jak poniżej. Mówię oczywiście o mechanizmach 2409A. Rzec by można, że są raczej oszczędnie oznakowane :)

post-107719-0-15917800-1586780363_thumb.jpg

 

Z takim oznaczeniem jak w Twoim przypadku ja się dotychczas nie spotkałem. Jak widać zegarki rosyjskie pełne są niespodzianek. Z jakiego poljota jest ten mechanizm? Możesz pokazać? 


/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koła naciągu A1000 i A2000 spotykałem na werkach 2409 eksportowanych, mam też Kirowskiego dla przemysłu górniczego z takim kołem.

Jeśli chodzi o eksportowe zegarki radzieckie to super temat. Ciekawostką są np. ultrarzadkie mechanizmy 2409 złote, montowane w późniejszych stalowych Poljotach Foregin, albo opisane "Bienna" kiedyś, dawno temu pokazywał je kolego @buahone. Werkom eksportowym mógłby się przydać sąsiedni temat - to bardzo ciekawa dziedzina i jako kraj "pomiędzy" teoretycznie najwięcej możemy zobaczyć. :) 


Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe i dosyć zagadkowe są też werki 2409 bez żadnych oznaczeń (pusty mostek).

 

A co z werkami z pozłacanymi napisami i symbolami 1 MFZ? Były powszechnie stosowane, czy tylko np. do złotych kopert?


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co oznacza to A-1000/2000?

 

Ja mam werk z takimi napisami (3-56) w czarnym zwykłym Sportiwnyje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to jest obiecany mój nowy poljot foreign, który w końcu przyszedł, a o którym pisałem wcześniej, że czekam. Stan średni, ale że zegarek rzadki, to cieszy. Zdziwiła mnie trochę koronka, bo jest nieco inna od tej ze wcześniejszego mojego posta, a z drugiej strony jest też inna od tych koronek z brzuszkiem, którą znam z innych wcześniejszych poljotów np. na 17 lub 22 kamieniach. Pasuje jednak idealnie, więc wnoszę, że chyba będzie oryginalna. W środku tego zegarka stary dobry werk 2408.

 

p1.jpg

p3.jpg


/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję, że nie zwróciłem wcześniej uwagi, choć szczerze mówiąc byłem pozytywnie zaskoczony stanem koperty. Teraz po obejrzeniu mogę powiedzieć, że miałeś rację, a ja jestem zdziwiony i ucieszony. Dzięki. Reasumując miejsce w gablocie ma pewne, na przetop nie pójdzie?

20200505_212643.thumb.jpg.20ef08a47358a96ede05452d66e13890.jpg


/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem o to pytać, bo słabo widać ;)


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale lepszego zdjęcia nie potrafię już zrobić. Wybita próba złota jest już troszkę starta, ale do rzeczy. Jeżeli na przedmiocie wybita jest  próba złota znaczy to mniej więcej tyle, że przedmiot nie jest pozłacany, tylko że jest wykonany ze złota. W tym przypadku mamy próbę 960, lub 958 (nie potrafię dokładnie odczytać), czyli zegarek został wykonany ze złota o zawartości czystego złota 96%. Jako, że jak kupowałem, to płaciłem nie za złoty zegarek, tylko za zwykły, a w dodatku za cenę 230 zł  z wysyłką kupiłem wtedy od gościa 2 zegarki, to zrobiłem raczej dobry interes?


/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I koperta jest ze złota? I ma stalowy dekielek z wkręcanym pierścieniem? Hmm...


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Mislavo napisał:

Przepraszam, ale lepszego zdjęcia nie potrafię już zrobić. Wybita próba złota jest już troszkę starta, ale do rzeczy. Jeżeli na przedmiocie wybita jest  próba złota znaczy to mniej więcej tyle, że przedmiot nie jest pozłacany, tylko że jest wykonany ze złota. W tym przypadku mamy próbę 960, lub 958 (nie potrafię dokładnie odczytać), czyli zegarek został wykonany ze złota o zawartości czystego złota 96%. Jako, że jak kupowałem, to płaciłem nie za złoty zegarek, tylko za zwykły, a w dodatku za cenę 230 zł  z wysyłką kupiłem wtedy od gościa 2 zegarki, to zrobiłem raczej dobry interes?

Mislavo nie szalej ? W żadnym wypadku ta koperta nie jest złota. Jest pozłacana, a że nie jest to radziecka koperta tylko wyprodukowana na zachodzie to nie ma tradycyjnego Au ileśtam tylko punce zachodnie. Cenę zapłaciłeś dobrą ale nie za złoto.

Edit. Masz przetarcia na uszach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie będę się spierał, ale mnie uczono, że próbę bije się tylko na przedmiotach złotych. Nie wiem, może się mylę? Co do przetarć, o których pisze Krzysztof, to jest to efekt przekłamania zdjęcia, która ja również zauważyłem. W rzeczywistości nie ma żadnych przetarć. Dlatego pisałem o tym, że koperta była w bardzo dobrym stanie, co mnie trochę zastanawiało. Druga rzecz, która jest inna, to wstawione "na stałe teleskopy". 


/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja podtrzymuję swoja tezę. Tu nawet kolor złota nie jest złoty. Teleskopy na stałe to nawet Pobiedy miały głównie z Zim chyba. Poza tym ruscy by musieli na głowę upaść żeby kupować złote koperty na zachodzie i płacic dewizami skoro złota u nich w bród za grosze. Złote koperty to akurat mieli opracowane doskonale, problem mieli z technologią produkcji stalowych dlatego sporo było produkowanych na zachodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raketa z rakietą,czy rzadka? napewno nie często spotykana

s-l1600.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Mislavo napisał:

...

Daj więcej zdjęc tej koperty co? Pooglądamy bo mi tez sie nie chce wierzyć w złotą, ale mej matuli złotnik zawsze powtarzał, że oznaczenia oznaczeniom nie równe :)


FORZA Robert!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.