Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Kris2

Rzadkie okazy

Rekomendowane odpowiedzi

Fakt, wrzucam zatem oryginalną wersję.

 

Przyznam, że chyba nigdy nie natrafiłem na niego na All..., a na Forum też jakoś ich nie widać. Dlatego uznałem, że jest rzadki...

Nie chcę być złym prorokiem, ale jesteś pewny, że tarcza jest oryginalna? IMHO luma sugeruje produkcję współczesną... :(

@

Kchrapek - te Wostoki 2809... gdzieś Ty go dorwał  :blink: ?

Edytowane przez Voli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę być złym prorokiem, ale jesteś pewny, że tarcza jest oryginalna? IMHO luma sugeruje produkcję współczesną... :(

@

Kchrapek - te Wostoki 2809... gdzieś Ty go dorwał  :blink: ?

Fuks na ebay :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę być złym prorokiem, ale jesteś pewny, że tarcza jest oryginalna? IMHO luma sugeruje produkcję współczesną... :(

(...)

 

Szczerze to już teraz nie jestem pewien. Gdybym był jego posiadaczem bardziej bym się tym martwił ;)


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nawet z takiego poskładanego Oceana z przeszczepioną tarczą cieszyłbym się bardzo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy wątek. Był jeszcze dość rzadki kwarcowy Łucz z blaszką ochronną na szkiełko. Montowana na sprężynce. Czy ktoś posiada taki model?

post-32983-0-23763900-1519678459_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten łucz przewijał się przez forum i nie pamiętam kto go miał. Był czas że na allegro nawet dwa razy się przewinął

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten łucz przewijał się przez forum i nie pamiętam kto go miał. Był czas że na allegro nawet dwa razy się przewinął

Nawet chyba go kiedyś w okazjach wrzucałem. Na wschodzie pojawia się w ogłoszeniach sprzedaży kilka razy w roku.

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat to egzemplarz z mojej kolekcji. Na allegro widziałem raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny temat :) Z tą rzadkością to różnie bywa, w zależności od tego na co polujemy :) Są mega rzadkie, wręcz nieosiągalne i te mniej rzadkie czasem spotykane, ale jednak ciężkie do zdobycia. Ja np. nie mogłem przez kilka lat trafić Slavy 32 kamienie, która byłaby w stanie w miarę ok, a niby pojawiają się niekiedy na zagranicznych portalach aukcyjnych.

 

Edycja: Wszyscy dają fotki to może też dam fotkę, dla osób które mogą nie wiedzieć o jaki zegarek mi chodzi :)

 

IMG_20170625_145123_edit.jpg

Edytowane przez Qba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny temat :) Z tą rzadkością to różnie bywa, w zależności od tego na co polujemy :) Są mega rzadkie, wręcz nieosiągalne i te mniej rzadkie czasem spotykane, ale jednak ciężkie do zdobycia. Ja np. nie mogłem przez kilka lat trafić Slavy 32 kamienie, która byłaby w stanie w miarę ok, a niby pojawiają się niekiedy na zagranicznych portalach aukcyjnych.

Taaa, co jakiś czas ktoś pokazuje a ja też jeszcze nie trafiłem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat ale przydałoby się też coś dzisiejszych okazów. Teraz już nie produkują takich perełek? Może za 20-30 lat  będziemy się chwalić dzisiejszymi zegarkami których już nie będą produkować :) Ja już tego nie dożyję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wcześniej w wątku była już mowa o Rakiecie budzik, mimo to dodam kilka fantastycznych zdjęć tego zegarka znalezionych w starych z przed kilku lat postach naszego forum zegarkiclub.

 

post-32983-0-71432900-1519969017_thumb.png

post-32983-0-27189700-1519969028_thumb.png


kolejne

post-32983-0-53564100-1519969095_thumb.png

post-32983-0-86919600-1519969112_thumb.png

post-32983-0-16688200-1519969121_thumb.png

Edytowane przez chopin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Zegarek petarda. Każdy stopień mechanizmu odpowiada za coś innego. No i to wzornictwo. Gdzie się podziali ci wszyscy plastycy projektanci? Takich zegarków już prawie nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dwie czajki z mojej szuflady, już kiedyś zamieszczałem zdjęcia na forum. Pierwsza 17 kamieni niezbyt ładna, ale chyba rzadka - nigdy nie widziałem podobnej. W środku mechanizm Czajki 17 kamieni, taki sam jak w Czajce "jajo".

Druga to powszechnie znana jako Czajka diver, małych rozmiarów, raczej w wersji damskiej, dość rzadko pojawia się na forum. Pozdrawiam

:)

post-32983-0-41686400-1520066581_thumb.jpg

post-32983-0-33892900-1520066688_thumb.jpg

Edytowane przez chopin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja tez dorzucę Czajkę. Szukałem  u wujka Google i zbyt wiele podobnych nie znalazłem delikatnie mówiąc :)

post-49869-0-28828900-1520068919_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tej Czajki na 2605 to zazdroszczę, pasowała by mi do innych 2605 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zacny temat Panowie, na razie nie mam od siebie nic do pokazania, ale polecem stronę Amerykanina mieszkającego w Estonii,  który ma ciekawą kolekcję zegarków USSR (i nie tylko). Niektórych nigdy nie widziałem na aukcjach.

https://mroatman.wixsite.com/watches-of-the-ussr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dasha my tu wszyscy znamy :) Zegary ma świetne


Wołny, ałmazy, WP, mołnie precyzyjne itd.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Ciekawe tylko czy koledzy wiedzą że jednym ze źródeł opracowania materiałów na temat Pobiedy jest podana strona naszego kolegi - poezjaczasu.pl. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, a ten drugi to nie wyrób rzemieślniczy?


Wołny, ałmazy, WP, mołnie precyzyjne itd.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ps. Czy może ktoś na oko stwierdzić, czy teleskopy (czy raczej nity) w krabie z czerwoną tarczą są stałe?


Łukasz, a ten drugi to nie wyrób rzemieślniczy?

Można gdybać. Czerwonych tarcz było całkiem dużo, tak jak warszawskich. Z tym, że nie widziałem nigdy Kirowskich, szczególnie tak dobrze wykonanych. Zwykle czerwone zamienniki były wykonane trochę na pałę.

Nawet jeśli to nie jest oryginał - wygląda super i cieszyłbym się z takiego kraba.

Edytowane przez Krokodyl Tik-Tak

Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.