Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Zebu

Co to za zegarek.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Czy może to być mechanizm Patka ? (wilcze zęby).  Nigdzie nie ma żadnych napisów, dojście pod tarczę jest b. utrudnione ( jest to antyczna konsola którą boję się uszkodzić). Może ktoś na zasadzie porównania z podobnymi mechanizmami jest w stanie określić producenta. Pozdrawiam.

post-63161-0-35498200-1519471226.jpg

post-63161-0-33628100-1519471253.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że nie Patek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wygląda na J.Huguenin Locle...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, na bazie FHF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam odniesienia do FHF'a... masz gdzieś jakiś obrazek?


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Chciałbym się dowiedzieć co to za kieszonkowy zegarek.

Coś o tej marce i jaki rocznik to moze być.

W internecie nic nie znalazłem.

 

Wielkie dzięki

 

 

post-103398-0-25745000-1519590210_thumb.jpg

post-103398-0-01814000-1519590212_thumb.jpg

post-103398-0-18267000-1519590213_thumb.jpg

post-103398-0-99273700-1519590213_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nawet zegarek na tym werku  z logo FHF. Werk oczywiście bez komb(pl)ikacji.

 

Na Ranffcie masz go pod hasłem Mobile 19,5H6

 

http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?11&ranfft&&2uswk&Mobile_19.5H6

 

Mam nawet zegarek na tym werku  z logo FHF. Werk oczywiście bez komb(pl)ikacji.

 

Na Ranffcie masz go pod hasłem Mobile 19,5H6

 

http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?11&ranfft&&2uswk&Mobile_19.5H6

Witam. Widzę że Panowie zakończyli ten temat - Mam jedno dodatkowe pytanie - czy po zdjęciu tarczy jest szansa że będą tam jakieś znaki które pomogą określić markę tego zegarka?  czy zegarki z wyższej półki ( z tym się wszyscy zgadzają) bywają bez jakichkolwiek oznaczeń? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj bywają, bywają... Pod tarczą zawsze warto sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze trochę mnie nie było i już takie błędne informacje, Chronograf jest na bazie werku LeCoulotre, która to firma w tamtych czasach była jednym z podstawowych dostawców surowych werków wysokiej klasy.

 

post-859-0-17345400-1520497483_thumb.jpg

 

FHF kopiowało w tamtych czasach sporo werków rożnych renomowanych firm, jednak rózniących się co nieco i ich jakość była o wiele mniejsza.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze trochę mnie nie było i już takie błędne informacje, Chronograf jest na bazie werku LeCoulotre, która to firma w tamtych czasach była jednym z podstawowych dostawców surowych werków wysokiej klasy.

 

attachicon.gifLeCoultre.JPG

 

FHF kopiowało w tamtych czasach sporo werków rożnych renomowanych firm, jednak rózniących się co nieco i ich jakość ich była o wiele mniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Bardzo mi brakowało Pana wiedzy w tej dyskusji. Cieszę się z jednoznacznej opinii  za którą b. dziękuję.  Nasuwają się jednak  następne pytania  - czy Pana zdaniem warto zaglądać pod tarczę , czy tam można spodziewać się jakiegoś oznakowania producenta ? Czy firmy będące dostawcami surowych werków umieszczały swoje znaki na mechanizmach ? W jakich latach można umiejscowić ten mechanizm?                                                        Jeszcze raz Dziękuję i serdecznie pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze trochę mnie nie było i już takie błędne informacje, Chronograf jest na bazie werku LeCoulotre, która to firma w tamtych czasach była jednym z podstawowych dostawców surowych werków wysokiej klasy.

 

attachicon.gifLeCoultre.JPG

 

FHF kopiowało w tamtych czasach sporo werków rożnych renomowanych firm, jednak rózniących się co nieco i ich jakość była o wiele mniejsza.

Jest na bazie, ale występuje jaki Huguenin...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest na bazie, ale występuje jaki Huguenin...

Ale nie tylko, było też sporo innych. Ten mechanizm nie był produkowany na wyłączność, tak jak niektóre kalibry dla Patka.

Witam.Bardzo mi brakowało Pana wiedzy w tej dyskusji. Cieszę się z jednoznacznej opinii za którą b. dziękuję. Nasuwają się jednak następne pytania - czy Pana zdaniem warto zaglądać pod tarczę , czy tam można spodziewać się jakiegoś oznakowania producenta ? Czy firmy będące dostawcami surowych werków umieszczały swoje znaki na mechanizmach ? W jakich latach można umiejscowić ten mechanizm? Jeszcze raz Dziękuję i serdecznie pozdrawiam.

Zawsze warto zajrzeć pod tarczę, ale nic tam nie musi być.Le Coultre czasem znaczył swoje surowe mechanizmy a czasem nie, reguły nie ma. Mechanizm jest najprawdopodobniej z końca XIX w.

Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie tylko, było też sporo innych. Ten mechanizm nie był produkowany na wyłączność, tak jak niektóre kalibry dla Patka.

Zawsze warto zajrzeć pod tarczę, ale nic tam nie musi być.Le Coultre czasem znaczył swoje surowe mechanizmy a czasem nie, reguły nie ma. Mechanizm jest najprawdopodobniej z końca XIX w.

Czy mógłby Pan polecić zegarmistrza w Poznaniu który  spojrzałby pod tarcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby Pan polecić zegarmistrza w Poznaniu który  spojrzałby pod tarcze?

Zadzwoń - Piotr Grześkowiak tel. 510 736 438, zapytaj, jak będzie pasować to się umówisz.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję.   Serdecznie pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.