Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałabym kupić na urodziny dla swojego narzeczonego prezent w postaci zegarka. Wiem, że bardzo podobają mu się Zeppeliny i Junkersy- więc w wyborze ograniczam się do tych dwóch marek. Spodobały mi się dwa zegarki i potrzebuje waszej porady. 

Pierwszy: 

 

Zeppelin LZ129 Hindenburg Automatic- https://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/25928_Zeppelin_LZ129_Hindenburg_Automatic_ZE-7068-1

 

Drugi:

 

Zeppelin Flatline Automatic Open-Heart- https://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/25936_Zeppelin_Flatline_Automatic_Open-Heart_ZE-7364-2

 

Czy zegarki są warte swojej ceny i warto je kupić? 
Będę wdzięczna za każdą radę- urodziny dopiero w maju więc trochę czasu jeszcze mamy :)

Pozdrawiam!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeppelin to nie jest zbyt dobra marka, raczej ludzie na nie narzekają. Co do Junkersow, to jest już lepiej, ale nie znam się na nich ;)

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Nie wiem, ile masz do wydania. Ale jeśli jest to kwota na poziomie 1200-1500 zł, to zdecydowałbym się na coś innego niż Zeppelin. Pomijając już notorycznie proponowane przeze mnie w tym budżecie SARBy 033/035/017 ;-), to zapolowałbym na Le Locla od Tissota. Z innej beczki np. bardzo męski Vis 1935Uprising od Vratislavii Conceptum. W tej kwocie przyjrzałbym się także ofercie innych polskich marek, w szczególności Xicorra i Gerlacha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że za dobre zegarki lotnicze, a takich szukasz trzeba dać trochę pieniędzy... Fidelio Sarb według Ciebie to chyba lekarstwo na wszystko :D Oczywiście nie neguje, sam bym przygarnal

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, z propozycji widać, jaki ma być styl zegarka. Oprócz dwóch zaproponowanych marek możesz ewentualnie spojrzeć na Orient Star Classic z jasną tarczą (dopuszczasz zakupy zagraniczne?) Zeppeliny to nie są złe zegarki, ewentualnie można coś spróbować zbić z ceny. Jest jeszcze kwestia budżetu, bo na przykład Junkers Bauhaus z Etą, to już naprawdę fajna propozycja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Problem w tym, że za dobre zegarki lotnicze, a takich szukasz trzeba dać trochę pieniędzy... Fidelio Sarb według Ciebie to chyba lekarstwo na wszystko :D Oczywiście nie neguje, sam bym przygarnal

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

SARB to nawet jak dla mnie nie jest lekarstwo na wszystko ;-) Ale z kupnem 033/035/017 to bym się spieszył, bo za chwilę ich nie będzie :-)

Poza tym, Kolega @rafi proponuje, skąd inąd słusznie, OSa, więc tym bardziej grzechem byłoby nie spojrzenie chociaż na SARBa 033/035 ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Fajne piloty/zegarki militarne w zadanym budżecie można znaleźć u Gerlacha...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymon w
      Witam wszystkich. Czy ktoś może coś powiedzieć na temat tego zegarka. 




    • Przez seched
      Cześć,
       
      Zastanawiam się nad kupnem zegarka. Bardzo podoba mi się model 7680-2, ale czytałem, że mechanizm nie jest zbyt dobry i za tę cenę można kupić coś lepszego. Z drugiej strony jest podobny model 8618-2, ale tutaj cena jest zabójcza. Teraz pytanie czy warto dołożyć do tego droższego zegarka, tj. czy jest warty swojej ceny? Z tego co widzę, to dosyć nowy model. Czy jest szansa, że jego cena spadnie i warto wytrzymać się z jego kupnem?
      Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.
    • Przez Feymozim
      Ostatnio miałem przyjemność naprawiania Junghansa z lat 60 z systemem nastawczym chybotki. 
      Zegarek był w ciężkim w stanie ale pomimo tego że w ogóle nie chodził udała się reanimacja.






    • Przez Kacperek_77u
      Przeglądając forum zawsze brakowało mi tego tematu gdzie można by było pokazać aktualną wschodnią sytuacje z zegarkami lub pogadać o późnych rusach
       
      Jako pierwszy post odrazu zadam pytanko-co myślicie o tym?
      https://www.facebook.com/100064452019478/posts/pfbid0bdxJCFyPFup3ZVNeUDKFeFW1fi3KRnuatkL7mwytZbRBph2wfrwLBjMEzKUFNksdl/?sfnsn=mo
       
    • Przez Wisnia_Daniel
      Cześć.
      Rozglądam się za kolejnym zegarkiem, czymś na brązowym pasku z niebieską tarczą i okrągłą kopertą, bo takiego jeszcze nie mam i mi się podoba ten styl. Będzie to dodatek do luźnej stylizacji, jakiejś grubszej koszuli, swetra albo bluzy, bardziej jesienno czy zimowo. Zeppek pasuje do opisu ideolo, powoli przymierzam się do finalizacji tej zachcianki, jednak mam lekkie obawy, bo widzę kilka mankamentów. 
      Rozmiar - 43, duży, możliwe że za duży. U mnie w nadgarstku 16.5, w szczycie bliżej 17
      Grubość - 13 mm, no też kawał żelaza
      Mechanizm - automat od Miyoty, 82S7. Nie będę go nosił codziennie, mam inne zegarki, więc może praktyczniejszy będzie kwarc 
       
      Mam Seiko chrono 43 mm, Alpine pilota 42 mm i noszą się znośnie, choć to już dla mnie limit. Tu bym celował w coś do 40 mm, bo niżej pokazany gagatek nie ma za dużo mięsa na kopercie i o taki styl mi właśnie chodzi. 
       
      Biorę po 200 zł z konta każdej z drużyn i słucham Państwa. 
      Jakie inne propozycje przychodzą Wam do głowy? 
      Nie mam specjalnych wymagań co do kraju pochodzenia, budżet podobny do tego za Zeppka (wiadomo, że będą propozycje za więcej, pytanie o ile więcej). Pusta tarcza też mnie nie kręci, na tym coś się dzieje i w podobnym klimacie szukałbym alternatyw. Szkiełko oczywiście wypukłe, jak w modelu wyjściowym. 
      Jeśli ktoś ma ochotę zabrać głos, to już mu jestem wdzięczny. 
       
      To opisany wcześniej model. Zeppelin New Captain's Line ZE-8662-3
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.