Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

vvv

Aquaterra vs. Rolex

Który zegarek wybrać?  

56 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy postanowiłem w tym roku lekko powiększyć moją kolekcję zegarków. Poszukuję zegarka o dość uniwersalnym zastosowaniu, ale jednak bardziej oficjalnego/biznesowego/eleganckiego określenie do wyboru ;). Głównie do koszuli, garnituru raczej bez krawatu. Na pewno na bransolecie, na pasku mam le locle i ds-1 ale jakoś tak bardziej przepadam za bransoletą plus dokupienie paska nie stanowi takiego problemu w późniejszym etapie. Zegarek miałby stanowić uzupełnienie kolekcji, nie zamierzam pozbywać się dotychczasowych zegarków. Obecnie do garnituru zakładam le locke (1. biała tarcza i czarny pasek, 2. czarna tarcza na bransolecie) lub ds-1 która jest w wersji limitowanej z brązowym paskiem. Jeżeli nie jest to bardzo oficjalne spotkanie zakładam longinesa hydroconquest (czarny bezel i tarcza na bransolecie). Piszę to by dać Wam pogląd jakie zegarki już mam.

Od dawna chodziła mi po głowie aqua terra szczególnie od kiedy pojawił się większy rozmiar 41,5mm z niebieską tarczą. Myślę, że byłby on dobrym uzupełnieniem zegarków które posiadam. Szczególnie do gustu przypadło mi wypukłe szkło w DS-1 które też jest obecne w omedze. W tym wypadku rozważam zakup nowego zegarka.

omega_front_1.png

Jakiś czas temu na giełdzie pojawiły się zegarki rolexa i to one sprawiły, że zacząłem zastanawiać się nad tą marką. Modele używane są niewiele droższe od nowej aqua terry.

Pierwszy z zegarków to Milgauss w zielonej kolorystyce:

m116400gv-0002.png?impolicy=upright-maje

Drugi to Air King, głównie ze względu na jego unikatowe indeksy na tarczy:

m116900-0001.png?impolicy=upright-majest

Być może jest jeszcze jakiś model który powinienem rozważyć? Ostatnio na spotkaniu jeden z moich kolegów miał Tag Heura Carrerę o ile sam zegarek bardzo mi się podoba to jednak myślę, że model z chronografem nie nadaje się do marynarki. Osobiście bardzo podoba mi się Portugalczyk IWC jednak finansowo na pewno jeszcze nie w tym roku ;) na razie budżet to ~20k zl.

 

Dzięki za pomoc

 

 

 

 


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mając taki dylemat poszedłbym w Explorera 214720

m214270-0003.png?impolicy=upright-majest


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co nowe, to nowe. Weź to pod uwagę :huh:


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaglądam tu dość często licząc, że głosy rozłożą się mniej równomiernie niż ma to miejsce teraz. Z jednej strony Air king odpadł z rywalizacji, z drugiej Milgauss miesza mi w głowie.

 

Muszę przyznać, że wcześniej nie myślałem tak bardzo o tym że plusem omegi jest to, że będzie nowa. Przeglądam chrono24 i zawsze coś z tymi używanymi zegarkami, a jak są idealne to są niewiele tańsze od nowych tyle, że są dostępne od zaraz.

 

Przez ostatnie tygodnie skupiałem się na znalezieniu korzystnej oferty dla Omegi, jednak dostępność konkretych modeli spowodowała, że mam jeszcze więcej rozterek. Po pierwsze Omega wypuściła nową Aqua terrę która ma 41mm, po drugie można wybrać pomiędzy dwoma odcieniami tarczy.

soldier-22010412103001.png

soldier-22010412103002.png

 

Na chwilę obecną zdecydowałem, że idę w ten nowy 41mm model. Waham się jeszcze pomiędzy odcieniem tarczy, ale raczej jestem przekonany do tego jaśniejszego.

Ze względu na dostępność pewnie trochę jeszcze będę musiał poczekać, aż trafi na rękę. Mam nadzieję, że do tego czasu nie wpadnie mi do głowy nic innego ;)


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z powyżej zaprezentowanych zegarków to ja bym brał Milgaussa... piękne detale i wg mnie zjada on pozostałe na śniadanie.

 

RG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś Omega pokazała nową wersję smp. Myślę, że jest warta przynajmniej przymiarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

42mm średnicy dyskwalifikuje ją przy moim nadgarstku 17,5 cm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj udało mi się trafić w jednymz salonów AT 41mm z jasną tarczą i przymierzyć. Bardzo mi się podoba, trochę ciężko sie ustosunkować jak bransoleta jest nieskrócona, wtedy zawsze mi spada zegarek na dłoń. Mam jedno zdjęcie bo nie chciałem przesadzać w salonie ;) jak widać mój nadgarstek to też ok. 17,5 cm tyle, że ja bardzo lubie duże tarcze ale wiadomo że nie można przesadzać.

 

post-30100-0-78703800-1521717784_thumb.jpg

 

W weekend postaram się podjechać do drugiego salonu Omegi może będą mieli tą ciemniejszą tarczę i jakieś PO do przymiarki ;) plus jak mi się uda to wpadnę też do Rolexa. Ostatnim razem jak byłem to chciałem mierzyć Air Kinga ale już nie mieli, może tym razem z Milgaussem będę miał więcej szcześcia.

 


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głos poszedł na AT za:

1) komplikację daty

2) świetny mechanizm

3) równie ponadczasowy projekt jak Rolexy


JACEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym ogladnal  jeszcze kilka modeli  DJ 41,


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym ogladnal  jeszcze kilka modeli  DJ 41,

Ja też ;-) z tym że to już poza założonym budżetem. Podobnie jak nowy Explorer.

Nowe wersje Rolex OP ( czarna lub srebrna tarcza ) - w to bym celował. ( z tym że bez daty - dla niektórych to minus )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Milgauss bo wymiata w tym zestawieniu imo. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz technikalii miej na uwadze, jak konkretny model zegarka jest postrzegany przez otoczenie:

 

Q&Q - ma zegarek

MajkielKors/Hiflinger- ma fajny zegarek

Seiko - ma dobry zegarek

Omega- ma drogi zegarek

Rolex - zasraniec nowobogacki burak

 

:D

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz technikalii miej na uwadze, jak konkretny model zegarka jest postrzegany przez otoczenie:

 

:D

Czuję się jak Paulo Coelho jak mnie cytuja :)))


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czuję się jak Paulo Coelho jak mnie cytuja :)))

Używając terminologii forumowej, "każdy ma swoje pięć minut" :rolleyes:

Pozdrawiam :)


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprę kolegów @LincolnaSix i @desmo, Rolex OP. Aqua Terra w mojej opini ma raczej sportowe zacięcie, a zwłaszcza niebieska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz technikalii miej na uwadze, jak konkretny model zegarka jest postrzegany przez otoczenie:

 

:D

Coś w tym jest i mam tego świadomość, a nie jest moim zamysłem kłuć ludzi w oczy. Wiadomo, że zegarek kupujemy dla siebie, ale otoczenie może skutecznie zmniejszyć radość z jego użytkowania ;) dlatego też trochę z dystansem podchodzę do zakupu Rolexa. Jutro postaram się odwiedzić salon, zobacze co z tego wyjdzie. Druga sprawa to, że zakup nowego Rolexa jest poza moim zasięgiem i to głównie psychologicznym. Jeszcze nie jestem gotowy na wydanie takich pieniędzy na jeden zegarek.


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z powodu opisanego w pierwszym poście oba wisiały na naszym forumowym bazarku, Air King jeszcze wisi ;) i kusiły, a cena za używane porównywalna do nowej AT ze sklepu. Tylko taki powód i aż taki. Cena za używany jest do przeżycia, ale jak zaczniemy rozważać DJ czy Explorera to cena szybko oddala się od pułapu AT


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Air jest specyficzny dlatego wisi. Natomiast do OP moim zdaniem AT się nie umywa


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak polował na używanego Milgaussa... ale jeżeli nie Rolex to może zwróć uwagę na ofertę Tudora... tu ceny o wiele bardziej przystępne ;)

 

RG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem sobie dzisiaj mały Baselworld dookoła komina, odwiedziłem 4 salony Omegi w poszukiwaniu AT. Niestety nigdzie nie było nowych AT w interesującej mnie kolorystyce, była jasna nowa na gumowym pasku i limitowana edycja Bonda, w jednym salonie mieli też edycję z okazji olimpiady. 

post-30100-0-56457800-1521915735_thumb.jpg

post-30100-0-29631500-1521915803_thumb.jpg

 

Poza omegami odwiedziłem też Rolexa. Tutaj wybór był pełen:

post-30100-0-73329700-1521916373_thumb.jpg

 

Po przymiarce moje wstępne zauroczenie Air-Kingiem chyba minęło. Po zdjęciach w internecie byłem bardziej przekonany po teście nadgarstkowym jednak Milgauss bardziej mnie urzekł. Trudno mi jednak zdecydować czy tarcza czarna czy niebieska. Zielone szkiełko dodaje niesamowicie uroku w porównaniu z poprzednią serią. 

post-30100-0-65296100-1521918064_thumb.jpg

post-30100-0-08846400-1521918080_thumb.jpg 

 

Na sam koniec przymierzyłem jeszcze zegarek marzeń:
post-30100-0-01673900-1521918090_thumb.jpg

 

Po tym jakże miłym i emocjonującym dniu, mam o czym myśleć ;) 


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niebieska daytona :wub:  :wub:  :wub:


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.