Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

drobnypijaczek

Zegar na wieży kościoła w Strzelinie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od jakiegoś czasu w Strzelinie są dwa zegary wieżowe. Jeden umiejscowiony jest na odbudowanej kilka lat temu wieży ratuszowej. Natomiast drugi, w mojej opinii starszy znajduje się w wieży kościoła pw. Podwyższenia Krzyża świętego. Właśnie ten drugi zegar od jakiegoś czasu wydaje się być zepsuty. Czy ktoś z Państwa orientuje się co siedzi w Strzelińskiej wieży. I co ewentualnie trzeba zrobić aby zegar na kościele ożył?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba się dowiedzieć czy właścicielowi wieży zależy na tym, by zegar działał... A potem zadzwonić do mnie  ;)  Albo napisać na pw 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację. Jak coś będę wiedział na pewno się odezwę. Podziękował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do usług... :)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśniam co następuje: ostatniej niedzieli w ogloszeniach: zbieramy datki na naprawę zgara na wieży kościelnej. Znalazłem chwilę i zapytałem: co się dzieje a ksiądz na to że: zegar to od środka to elektronika w którą trafiła błyskawica i nie ma tam nic zabytkowego. To co było zaraz po wojnie zostało rozgrabione. To co jest to współczesne samoróbki z lat dziewięćdziesiątych. Wyładowaniem elektrycznym został uszkodzony podczas burzy. Firma z Katowic, która go zbudowała już nie istnieje, za remont ma się zabrać firma z Poznania, który zrobiła zegar na wieży ratuszowej w Strzelinie. Jak się sprawą rozwinie, niezwłocznie Was o tym poinformuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo Prais ma to już w swoich łapach... Ile zaśpiewał? Kolejna plastikowa zabawka.


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia. Z tego co wiem to poprzednio też nie było to jakieś XIX wieczne cudo, tylko plastikowa zabawka, której "radiowy układ kontroli czasu" uległ "spaleniu" podczas burzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, od dwóch tygodni zegar na wieży kościoła w Strzelinianka wrócił do życia. Znowu odmierza czas. Niestety nie mam zdjęć mechanizmu ani samego wnętrza wieży...

post-92622-0-96565200-1534266958_thumb.jpg

post-92622-0-81344600-1534266967_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.