Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

andrzejwro66

Prośba o identyfikację

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Bardzo proszę o pomoc w identyfikacji zegarka kieszonkowego , zegarek nie posiada wskazówek  - czy warto starać się o dorobienie - poszukanie do niego wskazówek,Z góry dziękuję za ewentualną odpowiedż

Na zegarku widnieją napisy

Tarcza - widnieje rysunek parowozu nad nim napis - CHRONOMETRE PATENT GARANTI  - pod spodem między cyfrą 7 i 5 napis - SWISS MADE 

Mechanizm - widnieje napis - litery - SF RA  - pod spodem ,pod mechanizmem ,pod sprężyną widnieją 2 duże litery G lub C i oddalona od niej jakieś pięć centymetrów litera T

 

Na dekielkach są wygrawerowane trzy tarcze a w nich gwiazdki i napis - MIACARA

Na dekielku środkowym - różne oznaczenia i napis ANCRE DE PRECISION 20 RUBIS - no i raczej to wszystko

Większość widoczne na fotografiach.

Mechanizm jest sprawny.

post-103485-0-89475000-1519733363_thumb.jpg

post-103485-0-14973300-1519733476_thumb.jpg

post-103485-0-22664000-1519733614.jpg

post-103485-0-77647200-1519733677_thumb.jpg

post-103485-0-91510300-1519733782.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu namieszał (poskładał z różnych części?). Bezkamieniowy, prosty werk nijak się ma do dumnego opisu (wychwyt kotwiczny, 20 kamieni) na dość szykownej (złoconej, chyba nie złotej) kopercie , Miacara to marka producenta/sprzedawcy zegarków z Holandii, niejakiego I Jacovici, zarejestrowana 24.11.1923 r.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to stara podróba Roskopa - nasrane medali ciekawe za co? Żaden z medali nie ma opisane za co? gdzie? itd... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Punce z gwiazdkami, medale bez sensu... też myśle, ze to stara podróba po prostu :)

 

Wskazówki warto uzupełnić - te stare podroby nie są bezwartościowe, a toto wyglada na zupełnie ładnie zachowane :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. prosil bym o autentycznosc tego zegarka PANERAISUBMERSIBLE 1973 

 

post-103500-0-05974500-1519757456_thumb.jpg

post-103500-0-52277100-1519757474_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. prosil bym o autentycznosc tego zegarka PANERAISUBMERSIBLE 1973 

 

Oj proś, proś. Cuda się zdarzają...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bleeee... bede rzigoł!!! ;) Okropny... fuj!


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wytlumaczcie mi dlaczego podrobka???


i tak sie znacie !!!!! hahaha mam certyfikat do niego. chcialem poprostu sprawdzic czy warto pytac o opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wytlumaczcie mi dlaczego podrobka???

i tak sie znacie !!!!! hahaha mam certyfikat do niego. chcialem poprostu sprawdzic czy warto pytac o opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wytlumaczcie mi dlaczego podrobka???

i tak sie znacie !!!!! hahaha mam certyfikat do niego. chcialem poprostu sprawdzic czy warto pytac o opinie.

post-6402-0-81397100-1519830899.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wytlumaczcie mi dlaczego podrobka???

i tak sie znacie !!!!! hahaha mam certyfikat do niego. chcialem poprostu sprawdzic czy warto pytac o opinie.

 

Dawno takich zabawnych bzdur nie czytałem .. rozumiem ,że ten certyfikat to od Turka czy Egipcjanina ,który ten zegarek sprzedawał ? Bo tyle samo jest wart co i ten "Panerai" czyli ZERO 

NIby chronograf, ale bez przycisków chronografu, niby GMT ale połączony z jakimś niby stoperem... żal i wstyd 

 

Oryginał wygląda tak

https://www.zeitauktion.com/en/panerai-luminor-chrono-daylight-chronograph-steel-automatic-kal-eta-7753-150510

 

 

a nie było żadnych bazgrołów typy 1973 na tarczy, pomijając że nowe modele Panerai wypuścił dopiero w 1993 ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wytlumaczcie mi dlaczego podrobka???

i tak sie znacie !!!!! hahaha mam certyfikat do niego. chcialem poprostu sprawdzic czy warto pytac o opinie.

Ale cie ktos wydutkal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie już spokój. Nie sądzę, by kolega ocertyfikowany powrócił kiedykolwiek na to okrutne forum ;)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek łatwo dostępny na ruskich i ukraińskich stronach - zapewne z ruskim lub ukraińskim certyfikatem :) oryginalny ukraiński Panerai, czego chcecie???


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz widział bym ukraiński Zegarek z przyklejonymi małymi wskazówkami, co innego chiński tego to pełno wszędzie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz widział bym ukraiński Zegarek z przyklejonymi małymi wskazówkami, co innego chiński tego to pełno wszędzie. :)

 

Proszsz:

post-6402-0-39294900-1519894100_thumb.png


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No drogi nie jest, może warto... 5800 Hrywien, to będzie z 700 zł...circa


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszsz:

[ :P ]

No proszę, jednak podążają za Chinami drogą za dobrobytem...

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymon w
      Witam wszystkich. Czy ktoś może coś powiedzieć na temat tego zegarka. 




    • Przez Feymozim
      Ostatnio miałem przyjemność naprawiania Junghansa z lat 60 z systemem nastawczym chybotki. 
      Zegarek był w ciężkim w stanie ale pomimo tego że w ogóle nie chodził udała się reanimacja.






    • Przez Kacperek_77u
      Przeglądając forum zawsze brakowało mi tego tematu gdzie można by było pokazać aktualną wschodnią sytuacje z zegarkami lub pogadać o późnych rusach
       
      Jako pierwszy post odrazu zadam pytanko-co myślicie o tym?
      https://www.facebook.com/100064452019478/posts/pfbid0bdxJCFyPFup3ZVNeUDKFeFW1fi3KRnuatkL7mwytZbRBph2wfrwLBjMEzKUFNksdl/?sfnsn=mo
       
    • Przez R_Kruk
      Witam,
      Chciałbym opisać moją przygodę z jednym orientem.
       
      Jakiś czas temu znalazłem po dziadku zegarek. Był sprawny i zadbany oprócz bardzo porysowanego szkła i niewielkich rys na kopercie. Postanowiłem go odnowić aby mieć fajną pamiątke po dziadku.
       
       

      Orient przed polerką.
       
      Po doszkoleniu się na forum i zakupienia potrzebnych materiałów zabrałem się do pracy. Zaczełem papierem ściernym o gradacji 400 bo rysy były na tyle glebokie a szklo twarde ze wyższą gradacja robiłbym to 3 dni. Ścierałem okrągłymi ruchami na mokro aż wszystkie rysy znikły a powierzchnia zrobiła się matowa. Zajęło mi to 2 godziny. Następnie przeszedłem do papieru o gradacji 2000 i 2500 żeby wyrównać powierzchnię i przygotować do polerowania. Gdy powierzchnia zrobiła się gładka przygotowałem krążek filcowy i pastę automax (próbowałem też innymi m.in. Tempo ale ta dziala najlepiej). Polerowałem 3 godziny też okrągłymi ruchami dokładając pastę co 10 minut. Szkiełko jest jak nowe. Po tym przeszedłem do polerowania koperty i bransolety do tego użyłem tej samej pasty i ścierki z mikrofibry. Po chwili polerowania już można było się przejrzeć. Zegarek wygląda świetnie 😀
       

       
      Orient po skończonej pracy😁
    • Przez peterc89
      Witam Wszystkich Forumowiczów
      Zdecydowałem się z racji zbliżającego się własnego ślubu na kupno nowego zegarka na tą uroczystość. Budżet w ok. 1k. Przeglądając zegarki czy to w sklepach czy w internecie najbardziej podpasywały mi modele firmy Zeppelin. Liczę na pomoc w znalezieniu odpowiedniego zegarka z tej firmy lub podobnego. Z góry dzięki !
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.