Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
urf

Fatalna transakcja, uwaga na firmę G. GERLACH

Rekomendowane odpowiedzi

Przestrzegam wszystkich zainteresowanych przed zakupem zegarków z polskiej firmy GERLACH. Historia mojej niefortunnej transakcji zaczęła się pod koniec listopada, kiedy za pośrednictwem ich strony kupiłem zegarek G. Submarine, który na początku grudnia znalazł się u mnie. Niby wszystko ok, ale pasek, który był na zdjęciu nie był tym, który dostałem razem z zegarkiem, ponadto na ręku mi jakoś nie leżał. Poprosiłem firmę o dosłanie właściwego paska, niestety nie dostałem odpowiedzi. Między innymi dlatego zdecydowałem o zwrocie zegarka zgodnie z obowiązującymi przepisami. Niestety wypełnione na stronie formularze i maile pozostały bez jakiejkolwiek odpowiedzi. Zadzwoniłem pod nr podany na stronie do pana Michała, który poinformował o adresie, pod który mam wysłać zegarek. Po kilku tygodniach i mailach wysłanych do pana Michała zwrotu brak. Dopiero kolejny telefon poskutkował i pan Michał poinformował mnie o akceptacji zwrotu i o tym, że zwrot pieniędzy nastąpi lada chwila. Ta chwila trwa już 3 miesiące!!! Nie mam kasy ani zegarka. Pan Michał już nie odbiera telefonów, a na maile tradycyjnie nie odpowiada.

 

Przestrzegam przed zakupami produktów tej firmy. Sprawę zamierzam rozwiązać w bardziej zdecydowany sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pierwszy raz czytam o problemach z tą firmą.

To naprawdę przykre.

 

Proponuję byś opisał to w odpowiednim wątku:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/70339-gerlach/page-127


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że tam szybko zginie chciałbym aby każdy kto zastanawia się na kupnem jakiegoś Polskiego zegarka wiedział, że jeżeli chodzi o gerlacha to niestety duże ryzyko. 

 

Nie pierwszy raz czytam o problemach z tą firmą.

To naprawdę przykre.

 

Proponuję byś opisał to w odpowiednim wątku:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/70339-gerlach/page-127

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Słabo... Dwa razy kupowałem u nich zegarek i wszystko było ok. Ale opisana historia nie za dobrze świadczy o Gerlachu. Gdyby Kolega potrzebował pomocy prawnej w całej tej sprawie, to zapraszam na PW...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekazałem sprawę swojemu prawnikowi, ale dziękuję za pomoc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Przekazałem sprawę swojemu prawnikowi, ale dziękuję za pomoc.

 

Dobrze zrobiłeś :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam też taką nadzieję. Ale to nie o to chodzi. To Polska firma jedna z kilku, które są na rynku powinni dbać o dobre imię i renomę. Tym bardziej że pretendują do marki patriotycznej...

Dobrze zrobiłeś :-)

Edytowane przez urf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Jaka by to nie była firma i do czego by tam nie pretendowała, to opisana przez Ciebie sytuacja po prostu nie powinna mieć miejsca. I tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie firma, to Fundacja :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak fundacja, tym bardziej wartości powinny być czymś nadrzędnym 

Edytowane przez urf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

To nie firma, to Fundacja :) :)

Działalność gospodarczą chyba prowadzą, skoro sprzedają sikory, więc ...firma ;-)

Tak fundacja, tym bardziej wartości powinny być czymś nadrzędnym

 

Dzisiaj światem rządzi jedna wartość i pod tym względem Gerlach pewnie nie jest wyjątkiem ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darku, to czemu ta Fundacja jest promowana na naszym forum, regularnie usuwa się ludzi którzy nieuczciwie sprzedają zegarki a GG ma swoją grupę? A im więcej czytam to mój przypadek nie jest odosobniony. 

Edytowane przez urf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie. Nie dość, że ich zegarki się rozlatują (też już było na forum), to jeszcze takie kwiatki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Fajnie. Nie dość, że ich zegarki się rozlatują (też już było na forum), to jeszcze takie kwiatki ;)

U mnie rozlatywała się tylko połowa zegarków od nich :-) Z drugą połową było ok ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie rozlatywała się tylko połowa zegarków od nich :-) Z drugą połową było ok ;-)

 

To do Szwajcarii trochę nam daleko :-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działalność gospodarczą chyba prowadzą, skoro sprzedają sikory, więc ...firma ;-)

Specjalnie dwie buźki dałem.

A czemu są fundacją wyjaśniać chyba nie muszę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Fundacja, bo czerpią od najlepszych. Znaczy od Rolexa ;) tylko to jedyny wspólny mianownik obu firm.

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale z tego co wiem Rolex nie kradnie, bo ja nie mam kasy ani zegarka 

 

 

Fundacja, bo czerpią od najlepszych. Znaczy od Rolexa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Specjalnie dwie buźki dałem.

A czemu są fundacją wyjaśniać chyba nie muszę :)

Jasne, a ja dałem jedną tylko buźkę :-) Co nie zmienia faktu, że z mojej perspektywy, czy to fundacja, czy jakakolwiek inna forma, która działalność gospodarczą prowadzu, to nie ma to zbyt wielkiego znaczenia :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darku, to czemu ta Fundacja jest promowana na naszym forum, regularnie usuwa się ludzi którzy nieuczciwie sprzedają zegarki a GG ma swoją grupę? A im więcej czytam to mój przypadek nie jest odosobniony. 

 

Vox populi vox dei .. Skoro nasi klubowicze chcą mieć swoją grupę i dyskutować na temat Gerlacha, to chyba niezbyt uczciwie z naszej strony byłoby ich wykluczać. Wiesz jaki byłby szum? zaraz by się zaczęło ,że to moja osobista animozja itp

 

Poza tym - na tym ich propagandowym forum Gerlacha nazwanym China watches ( na którym wielokrotnie zarzucano KMZiZ,że jesteśmy komercyjni sic!) takie działania jak blokowanie innych są jak najbardziej ok, ale my się jednak pozytywnie od nich różnimy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Tak czy inaczej, cała ta historia nie przysporzy sympatyków tej Fundacji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vox populi vox dei .. Skoro nasi klubowicze chcą mieć swoją grupę i dyskutować na temat Gerlacha, to chyba niezbyt uczciwie z naszej strony byłoby ich wykluczać. Wiesz jaki byłby szum? zaraz by się zaczęło ,że to moja osobista animozja itp

 

Poza tym - na tym ich propagandowym forum Gerlacha nazwanym China watches ( na którym wielokrotnie zarzucano KMZiZ,że jesteśmy komercyjni sic!) takie działania jak blokowanie innych są jak najbardziej ok, ale my się jednak pozytywnie od nich różnimy 

 

Jasne ale trzeba z tym jakoś walczyć, bo inaczej będziemy promować oszustów a to będzie godzić w dobre imię forum. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Z tak kategorycznym sformułowaniem jak "promowanie oszustów" to zalecałbym jednak ostrożność...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tak kategorycznym sformułowaniem jak "promowanie oszustów" to zalecałbym jednak ostrożność...

 

Czuję się oszukany jak już pisałem nie mam pieniędzy ani zegarka :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.