Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość pawell

skorzane paski szwajcarow

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pawell

Poniewaz oryginalne paski szwajcarow (np do ML lub do FC, nie mowiac o Om czy IWC) sa nieslychanie drogie istnieje potrzeba szczegolnego dbania o nie. Oczywiscie nie kazdy taka potrzebe ma. Mozecie nie wierzyc ale ja raz na jakis czas czyszcze delikatnie swoje paski .... dobra pasta do butow. Efekt piorunujacy. Czy ktos z Szanownych grupowiczow posiada takie lub podobne doswiadczenia ?

 

Pzdr

Pawell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie ;)

Ale "stety" pasek mojego zegarka jest wciąż jak nowy :!: :)

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
delikatnie swoje paski .... dobra pasta do butow.

 

I co, nie śmierdzą, nie brudzą nadgarstka?

O białej koszuli nie wspomnę.

 

Ile kosztuje oryginalny pasek do FC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ile kosztuje oryginalny pasek do FC?

Kwota rzędu 150-170zł, w porównaniu do innych firm- całkiem przyzwoita i normalna, tym bardziej, że jakość również bardzo dobra ;)

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu za prestiż się płaci. 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasty do butów bym się bał. Ja używam czasem czegoś co się zwie Leder Fett. To jest bezbarwne, zawiera olej z avocado, a zapach szybko się ulatnia. Przyznam jednak, że paska od zegarka jeszcze nie traktowałem. Mam doświadczenia z: paskiem do spodni, etui na klucze, skórzaną torbą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LukasS napisał:

W końcu za prestiż się płaci. 8)

Dokładnie tak :!:

Czy wiesz LukasS ile kosztują paski do IWC czy GP, bo te od Jaeger'a są nawet w "normalnej" cenie... :twisted:

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Do IWC: 1200 - 1600 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawell

No, nie.

Piszac ze paski czyszcze delikatnie oznacza ze:

- jest to pasta bezbarwna (po zabiegu absolutnie pasek nie brudzi)

- tampon waty jest tylko lekko nasaczony pasta

- oczywiscie zabieg wykonuje tylko po tak zwanej prawej stronie paska (nie od strony nadgarstka)

- calosc poleruje do pieknego efektu

- dobra pasta np te na bazie naturalnego wosku (cena 15-30 zlotych nie smierdza wprost przeciwnie pachna)

 

Piszecie Panowie, ze nie stosujecie tej metody bo Wasze paski wygladaja pieknie. Moje tez nie wygladaja zle, ale po zabiegu wygladają jeszcze lepiej. Dla wyjasnienia: czyszczac paski nie wykonuje zabiegu dla ratunku paska tylko dla konserwacji i polepszenia wygladu. To slabo dostrzegalne (ja widze i to wystarczy) ale faktura skory nabiera wspanialego wygladu.

 

Oryginalny pasek do OM (500 - 700 zł), do FC (200 - 250 zlotych), jeszcze nie wymieniałem nie było potrzeby. Tak przy okazji jesli pasek jest zapinany na zatrzask a nie tradycyjnie na klamre, wolniej się "starzeje".

 

Pzdr

Pawell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od strony wewnętrznej niektórzy (nawet producenci - np. rios 1931) stosują nasączanie pszczelim woskiem - podnosi to ponoć żywotność i "zapachową neutralność" ;) paska.

 

piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po sciagnieciu susze pasek szmatką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No, nie.

Piszac ze paski czyszcze delikatnie oznacza ze:

- jest to pasta bezbarwna (po zabiegu absolutnie pasek nie brudzi)

- tampon waty jest tylko lekko nasaczony pasta

- oczywiscie zabieg wykonuje tylko po tak zwanej prawej stronie paska (nie od strony nadgarstka)

- calosc poleruje do pieknego efektu

- dobra pasta np te na bazie naturalnego wosku (cena 15-30 zlotych nie smierdza wprost przeciwnie pachna)

 

To rzeczywiście nie jest bez sensu. Moje skojarzenie, że czyścisz paski czarna pastą (i to szczotą do buciorów) było absurdalne. Sorry.

 

Jednak nadal uważam, że połączenie paska od zegarka z pastą do butów to jakaś profanacja. :)

 

Ale faktycznie przydałoby się coś do konserwacji takiego paska. Po dłuższym czasie skóra na pewno popęka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie ma jakichś preparatów do konserwacji skóry? Na pewno się nadadzą do paska od zegarka. Muszę gdzieś taki preparacik kupić, bo pasek od spodni mi pęka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są specjalne preparaty do konserwacji skóry, mam taki jeden dość uniwersalny. Czyścimy i konserwujemy nim skórę mebli (po jego użyciu skóra pięknie pachnie i jest bardzo miękka), jest również używany do jeszcze bardziej miękkiej skóry, z której mamy kurtki. Raz "uratował" mi nowiutką skórzaną kurtkę, w której paradowałem po deszczu, na drugi dzień wyglądała tragicznie, ale preparat wszystko naprawił- na szczęście ;)

Jego głównym działaniem obok "jako- takiego" czyszczenia jest nawilżanie skóry co jest bardzo ważne dla jej dobrego wyglądu przez długi czas.

Myślę, że jakbym tego potrzebował użyłbym go do paska w zegarku i przypuszczam, że bym nie żałował- acha preparat jest biało-bezbarwny.

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ile kosztuje oryginalny pasek do FC?

Kwota rzędu 150-170zł, w porównaniu do innych firm- całkiem przyzwoita i normalna, tym bardziej, że jakość również bardzo dobra ;)

 

 

Marcin

 

a do ML ile ? ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wiem artisan ;)

Proponuję zapytać Władka, który w swojej ofercie ma również zegarki ML :)

Chyba, że jakiś szanowny klubowicz podzieli się tą jakże cenną informacją :?: :)

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok tak tylko zapytałem w temacie bo na razie nie mam jeszcze takiej potrzeby, dzieki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

artisan, w Poznaniu w Aparcie za czarny croco ze znaczkiem ML zapłaciłem coś około PLN 350. Warto było!

 

Marcin


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... VILBRA - był taki środek do skór

 

a pozatym kazda pasta do butów i preparat do skóry czy też impregnat jest dobry i nie nalezy sie bac bo skora butów też jest cielenca jak paski ...

 

mozna nawet w pascie wymoczyc pasek i nic sie nie stanie - bo co niby??? - sam robiłem

 

po wyschnieciu nalezy polerowac szczoteczka a nastepnie starym beretem ale filcowym

 

pasek jak nówka - a jak dasz grubo pasty to wypełni jak spachla


gdybym nie zbierał radzieckich czasomierzy... ....zbieralbym ruskie zegarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paste kłaść na dwa razy. Pierwsza warstwa cieniutka. Jak wyschnie to nie polerujemy tylko kładziemy drugą, grubszą.

 

Mój tata mówi, że żołnierze z reprezentacyjnej mieli sposób, na buty, następujący: podpalali pastę w pudełku i z tego płonącego pudełka nabierali pastę na szczotkę-była ciepła, płynna i się dobrze wchłaniała. Wiem też, że prasowali cholewy żelazkiem przez ściereczkę, ale nie wiem jak nastawiali żelazko-a szkoda może bym portfel wyprostował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezła jest pasta BUFALO PERFECT z dodatkiem wosku pszczelego.

Nadaje się do delikatnych skór.


Dawaj czasy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uzywam zwyklego pronto do mebli a w ogole nie jestem tak ortodoksyjny i wymieniam paski na inne ladne skorzane a wymieniam sprzaczke firmowa (oczywiscie jesli jest to zegarek nowy z firmowym paskiem). Tak zrobilem w Atlanticu i tak pewnie zrobie w Festinie. I tak pasek do Atalntica kupilem za prawie 50 zlotych ale za to krokodylowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BARTEK FCB

Witam , szukam skorzanego czerwonego paska do FESTINY 6564 , czy wiecie gdzie moge taki kupic i ile moze kosztowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gulczas_gu

szczerze mówieac a raczej piszac - juz dawno dbam w podobny sposób o swoje paseczki!

 

traktuje je preparatem do skór i mebli z woskiem pszczelim - polecam kazdemu - super zapach, swietny wyglad paseczka !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.