Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

msokol19

Allegro - tutaj zgłaszajmy aukcje podróbek

Rekomendowane odpowiedzi

Temat zakładam w celu zebrania w jednym miejscu wszystkich aukcji z podrabianymi zegarkami, które wyłapiemy w serwisie Allegro.
Jest to jak wiemy popularne miejsce sprzedaży tego typu towaru.
Z handlem podróbkami na szerszą skalę Stowarzyszenie walczy od pewnego czasu w poprzez odpowiednie instytucje, ale warto utrudnić obrót takim towarem nawet osobom sprzedającym pojedyncze sztuki (które dostali, kupili itd.)

Narzekamy że serwis Allegro nie reaguje, albo trudno się doprosić o usunięcie takiej aukcji i ostrzeżenie dla sprzedawcy. Tymczasem z praktyki wynika coraz częściej że jeśli Allegro otrzyma większą ilość zgłoszeń o tym, że dany towar jest podrabiany to reaguje i to dość szybko.
Stąd ten temat - wrzucajcie proszę linki - i zachęcam do tego by zgłaszać pojawiające się w temacie Aukcje jako niezgodne z regulaminem. Jak się przyłoży do tego więcej osób to skutek pozytywny na pewno będzie a takich aukcji będzie coraz mniej :)



http://allegro.pl/vacheron-constantin-geneve-i7194106926.html - usunięte !!!

http://allegro.pl/rolex-i7201663057.html#thumb/5

I tutaj pierwsze z brzegu - niewiele do końca pierwszej aukcji. Zobaczymy czy prędzej się skończy akcja, czy ją zablokują :) Dobry sposób na sprawdzenie szybkości działania serwisu.

PS. Wprawdzie jest podpięty temat o zgłaszaniu podróbek w tym dziale, ale jest tam trochę zamieszania, dyskusji, komentarzy itd. Tutaj proszę tylko o linki, bez zbędnych uwag. Cel jest taki - pojawia się link, zgłaszamy (im więcej osób tym lepiej) i posprzątane :) Myślę że proste i jasne :D

 

UWAGA. Jeśli to nie stanowi dla Was problemu proszę po tym jak aukcja zostanie usunięta przez Allegro jakość to oznaczyć edytując post.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie lepiej prt sc wrzucać bo linki po chwili są już nie aktywne. 

A tak będzie i na przyszłość wiadomo na których sprzedawców uważać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie lepiej prt sc wrzucać bo linki po chwili są już nie aktywne. 

A tak będzie i na przyszłość wiadomo na których sprzedawców uważać.

Z printscreena trzeba przepisywać aukcję, albo szukać specjalnie.

Link sprawia, że zgłoszenie zajmuje 10-15 sekund.

Ale widać że takie zgłaszanie pomaga - Allegro oprócz jednego już wszystko posprzątało :)

 

Taki koszmarek Cartiera do pozbycia się:

 

http://allegro.pl/zegarek-cartier-automat-roadster-i7202552201.html - usunięte !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wszystko się zgadza ale ktoś wejdzie wieczorem na forum zobaczy prowadzące do nikąd linki.

A fajnie byłoby zobaczyć kto i co sprzedaje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wszystko się zgadza ale ktoś wejdzie wieczorem na forum zobaczy prowadzące do nikąd linki.

A fajnie byłoby zobaczyć kto i co sprzedaje.

A na co komu wiedzieć jak już nie sprzedaje, bo Allegro wywaliło? Chyba nie zamierzasz kupować. Jak ktoś chce to pod linkiem może screena wrzucić... Co za problem.

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po co ten temat ?

Aby tylko link do niczego wkleić ?

Tak czy inaczej Ci co rozpoznają chłam go zgłaszają.

 

Sprzedawca staje się anonimowy jak aukcja idzie do śmietnika.

 

Ale miało być bez spamu więc ciach temat. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po co ten temat ?

Aby tylko link do niczego wkleić ?

Tak czy inaczej Ci co rozpoznają chłam go zgłaszają.

 

Sprzedawca staje się anonimowy jak aukcja idzie do śmietnika.

 

Ale miało być bez spamu więc ciach temat. 

 

W tym przypadku jeśli link nie działa to jest sukces.

Chodzi o oczyszczenie Allegro z chłamu.

Ci którzy się znają to nie kupią i zgłoszą, ale nie wszyscy się na tym znają i później po fakcie trafiają na Forum z zapytaniami - ile to warte, czy to oryginalne i trzeba tłumaczyć gościowi że wydał pieniądze bez sensu.

Sprzedawca anonimowy może - tylko jak spróbuje tego samego raz, drugi, trzeci to mu w końcu zawieszą konto na Allegro i spokój.

Kolejne kilka do zgłaszania:

 

http://allegro.pl/rolex-replika-okazja-i7211472204.html - usunięte !!!

 

http://allegro.pl/breitling-replika-okazja-i7211486542.html - usunięte !!!

 

http://allegro.pl/patek-philippe-sliczna-replika-brylanty-bcm-i7211557824.html - usunięte !!!

 

Świeżutkie aukcje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg przepisów sprzedawanie replik jest zabronione? Jeśli w aukcji jest wyraźnie napisane, że to replika? Oczywiście nie popieram ale warto wiedzieć jak to wygląda ze strony prawnej. Np. Replika broni Glock i inne najbardziej popularne są legalnie sprzedawane. Obuwia z kolei wiem, że nie można ale jak jest z zegarkami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka jest różnica pomiędzy repliką a podróbą kolego Krzysiek82 ????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

replika wierne odzwierciedlenie ale raczej z  zewnątrz a w środku to nie to co w oryginale a podróba to słabo podrobiony towar tak na chłopski rozum ale...jak to wytłumaczyć, że można kupić replikę broni legalnie? Są sklepy z replikami zegarków, które też legalnie działają. Nie znam tematu więc proszę bardziej doświadczonych forumowiczów jak to jest uregulowane prawnie? Można czy nie można jeżeli jest to zawarte w opisie ogłoszenia?


Za granicą UE jest mnóstwo sron intermnetowych, sklepów gdzie sprzedają repliki zegarków każdy model od 100 do 200$. U nas nie spotkałem się z takim sklepem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

replika wierne odzwierciedlenie ale raczej z zewnątrz a w środku to nie to co w oryginale a podróba to słabo podrobiony towar tak na chłopski rozum ale...jak to wytłumaczyć, że można kupić replikę broni legalnie? Są sklepy z replikami zegarków, które też legalnie działają. Nie znam tematu więc proszę bardziej doświadczonych forumowiczów jak to jest uregulowane prawnie? Można czy nie można jeżeli jest to zawarte w opisie ogłoszenia?

 

Za granicą UE jest mnóstwo sron intermnetowych, sklepów gdzie sprzedają repliki zegarków każdy model od 100 do 200$. U nas nie spotkałem się z takim sklepem

Zachęcam do poczytania:

 

http://zegarkiipasja.pl/artykul/2675-repliki-czy-podrobki-zegarkow-jaka-jest-roznica

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

replika wierne odzwierciedlenie ale raczej z  zewnątrz a w środku to nie to co w oryginale a podróba to słabo podrobiony towar tak na chłopski rozum ale...jak to wytłumaczyć, że można kupić replikę broni legalnie? Są sklepy z replikami zegarków, które też legalnie działają. Nie znam tematu więc proszę bardziej doświadczonych forumowiczów jak to jest uregulowane prawnie? Można czy nie można jeżeli jest to zawarte w opisie ogłoszenia?

Za granicą UE jest mnóstwo sron intermnetowych, sklepów gdzie sprzedają repliki zegarków każdy model od 100 do 200$. U nas nie spotkałem się z takim sklepem

 

Pięknieś je nazwał. SRON...coś pomiędzy srom a sram.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie cudo. 

 

[usunięte! - dzięki]

 

Zgłosiłem Rolexa ale już usunął koronę... :(

 

[usunięte! - dzięki]

[usunięte! - dzięki]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość linków nie działa, nieźle! Nie spodziewałem się tak szybkiej reakcji z ich strony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TigerBear

Skuteczność 100 procentowa  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Cartier" [usunięte! - dzięki]

"Chanel" [usunięte! - dzięki]

"Rolex" [usunięte! - dzięki]

"PAM" [usunięte! - dzięki]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spy powinieneś dostać honorarium od Allegro bo robisz za nich robotę☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

„PAM” [usunięte! - dzięki]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez AleksanderP
      Witam wszystkich,
      Jestem nowym użytkownikiem, który zapragnął posiadać stary nietypowy zegarek mechaniczny z epoki 60s (posiadam również inne, ale są to głównie kwarce i jeden automat). Zaczynając od początku, po przerzuceniu oferowanych na allegro czasomierzy i ustaleniu budżetu przystąpiłem do licytacji czegoś co po prostu wpadło mi w oko. W licytując w pocie czoła pewien egzemplarz miałem już wyobrażenie o wspólnych chwilach na moim nadgarstku, udało się, nabyłem. Sprzedawca jako zarejestrowana firma wydawał się ok, 99% pozytywnych komentarzy i oferty sprzedającego przekraczające nawet 27 tyś. zł utwierdzały w przekonaniu o uczciwości i pewnej powtarzalnej historii sprzedaży, więc bez wachania z uśmiechem na ustach dokonałem przelewu w oczekiwaniu na paczkę. Dzisiaj odwiedził mnie kurier i dostarczył zegarek, fakt dość kiepsko zapakowany, ale stan paczki nie budził zastrzeżeń. Paczka odczekała kilka godzin w domu przed moim powrotem a następnie po jej odpakowaniu zabrałem się do tej przyjemnej chwili pierwszych wzrokowych oględzin. Stwierdziłem, że skoro paczka w temp. pokojowej czekała na mnie 4-5 godzin to zegarek z czystym sumieniem ma już odpowiednią temp. żeby go nakręcić i sprawdzić jego chód. Z najwyższą starannością ustawiłem aktualny czas, pamiętając o przestawianiu wskazówek do przodu, nakręciłem mechanizm i odstawiłem żeby sprawdzić jego punktualność. W przeciągu 20 min zatrzymał się 2 krotnie, tracąc +- 2-3 minuty na każde 10 min chodu, celowo sprawdzałem wraz z innym dokładnym zegarkiem ustawionym w tym samym czasie. Po próbie uruchomienia jednej z komplikacji o zgrozo odpadła wskazówka jednej z tarcz... Zegarkiem nie rzucałem, nie mógł w żaden sposób ulec jakiemukolwiek uszkodzeniu. Obchodziłem się z nim jak z jajkiem od chwili odpakowania paczki. Mechanizm to VALJOUX 7733, opis aukcji nie pozostawiał niedopowiedzeń tzn. mechanizm ok, na dobrym chodzie. Forumowicze, czy jest jakakolwiek szansa żeby takie uszkodzenie powstało z mojej winy? Z pewnością czeka mnie zabawa w dochodzenie do zwrotu środków i chciałbym mieć absolutną pewność czy to kwestia przygotowania zegarka typowo pod sprzedaż a następnie wypchnięcie bubla w nadziei, że jakoś potrzyma chwilę czy mogłem w jakikolwiek sposób się do tego przyczynić obchodząc się z zegarkiem jak z jajkiem. Proszę o pomoc, czy mieliście podobną sytuację? Jak wybrnąć nie wikłając się w wojnę ze sprzedającym, który powinien przed zapakowaniem rzetelnie sprawdzić stan sprzedawanego przedmiotu?   
    • Przez Crach
      Witam serdecznie, przeglądając olx trafiłem na taki zegarek: https://www.olx.pl/oferta/zegarek-seiko-snkm89-CID87-IDziPsy.html#c5722ee830
      Ta sama osoba sprzedaje też kilka japońców na Allegro: https://allegro.pl/uzytkownik/sognipl?bmatch=baseline-cl-dict41-eyesa-bp-uni-1-3-0918
      Wszystko wydaje się okej, ale zwróciłem uwagę tylko na to że każdy opis to kopiuj-wklej oraz to że każdy zegarek ma ten sam "zestaw" tzn. jakiś pokrowiec, bodajże książeczkę i coś jeszcze. Na eksperckie oko brak powodów do obaw i brać śmiało czy jednak nie? Najbardziej interesuje mnie model wystawiony na OLX.
      Pozdrawiam  
       
    • Przez keff
      Jak już sporo osób wie, na ebay pojawiły się podróbki Alpinista.
      W tym wątku zrobię krótkie podsumowanie.
       
      Mój znajomy kupił (za moim poleceniem, że "tego zegarka nikt nie podrabia") na ebay.co.uk ten zegarek bez pudełka i dokumentów i opisany był jako oczywiście 100% oryginał.
      Dla osoby, która ma pierwszy raz w ręku Alpinista wszystko będzie OK. Jak ma się oryginał do porównania albo ma się trochę pojęcia o tym modelu to łatwo wyłapać różnice. Najważniejsze różnice (jak się coś pojawi w komentarzach to dorzucę):Tarcza ma sporo ciemniejsze napisy (Alpinist Dialshock 23 Jewels itp) Okienko daty jest zupełnie inne (złota ramka wokół jest minimalna) i jest po prostu brzydkie Koronka nie daje się do końca dokręcić (zostaje mały luz) Koronka ma nieco inny kształt Przy godzinie 10 odstęp między cyframi jest większy Napis SEIKO jest błyszczący (taki jak indeksy), w oryginale jest bardziej matowe Folia na deklu ma czerwony pasek. Grawer na deklu jest nieco mniej wyraźny (moim zdaniem) Może nie działać ring kompasu  inna, dziwnie wyglądająca czcionka numeru seryjnego brak pudełka, metek, instrukcji. Nie wiadomo jaki mechanizm jest w środku. Nie miałem czym otworzyć zegarka. Cała sprawa opisana jest w wątku Zegarkowe okazje z różnych źródełDziękuje wszystkim, którzy w powyższym wątku wypowiedzieli się na temat różnic. Na youtube ktoś wrzucił filmik z tą podróbą : link Na załączonym zdjęciu, po lewej podróba.


    • Przez persona_sui_iuris
      Drodzy, 
       
      Podjeliśmy się licytacji pewnej Omegi i zaczynam mieć wątpliwości odnośnie jej autentyczności. 
      Ponieważ nie robię tego często, czy sprzedawca jest może znany na forum?
       
      https://allegro.pl/oferta/gigantyczna-meska-stalowa-omega-15-jewels-unikat-7986132980?fbclid=IwAR0ho16gWwGNSO2NPDyFmTXIBqtb050ht6wL87KG-7N-anROJGaMFaInbzE
       
       
      Pozdr, 
      Aga
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.