Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Drzew

Seiko czy Orient

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Postanowiłem kupić sobie nowy zegar, w oko wpadły mi 2 divery, a mianowicie 

Seiko SKX009K2 https://www.eglobalcentral.pl/zegarek-seiko-niebieski-dial-nurkowie-200m-skx009k2.html?gclid=Cj0KCQiA5t7UBRDaARIsAOreQtiLJmyMq_3Ar9Qb-f7-_rn3TEU7JUWV6ZpYNryF6S7G2szMKdpVHsEaAoopEALw_wcB oraz

Orient Big Mako Blue - jest na bazarku za 750 zł.

Co wy byście wybrali? Bardziej skłanialibyście się ku Oriencie, czy może Seiko?

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko SKX009K2 - w tej cenie to bardzo dobra oferta.

Zegarek jest mniejszy , ma 42 mm . Big Mako to już spory zegar.

Obydwa to bardzo dobre zegarki w tym budżecie.

post-410-0-35945700-1519927505_thumb.jpg


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

W mojej ocenie to dość równorzędne i dobre propozycje. Sam zdecydowałbym się na Orienta, ale nie w wersji BIG, bo ...Orienta jeszcze nie mam ;-) Oczywiście jak Orient, to warto też przyjrzeć się modelowi Ray ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba zegarki fajne i godne uwagi.

Musisz zdecydowac pomiedzy takimi aspektami:

po 1 # kolorystyka pepsi od seiko lub niebieskie wydanie orienta

po 2 # mniejszy SKX kontra duży mako (tutaj zależnie od tegi jaki rozmiar wolisz nosic, oraz od obwodu nadgarstaka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm mój obwód nadgarstka to 16cm :D

Zastanwiam się między wykonaniami branzolety w obu zegarkach, i odnoszę wrażenie że właśnie seiko ma ją lepiej wykonaną :D (Oczywiście nigdy nie trzymałem żadnego zegarka w ręce, ale ten od seiko chyba trochę lepiej wygląda)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie z tych dwóch to bardziej podoba się Orient, chociaż na mój nadgarstek to niestety byłby za duży...

 

Edycja:

Hmmm na Twój nadgarstek też może być za duży

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy seiko ma lepiej wykonaną to nie wiem bo nie mialem z nią nigdy do czynienia......mi sie zwyczajnie nie podoboba :-) Jedni lubią jubille, inni nie.

 

Dla mnie dodatkowym kryterium jest jeszcze to czy bransa zwęża się przy zapięciu. Po prostu jakoś mizernie wygląda jak z 22 mm przy uszach robi sie 18 mm ma zapince (choc dla niektórych to atut)

W oriencie np bedziesz mial na calej dlugości 22, i wtedy wiesz ze nosisz kawał kajdana :-)

A jak chce sie skromniej to sie zakłada pasek

 

PS: Tez mam 16cm nadgarstek i Big Mako wydawał mi sie byc za duży. Choc wiele zależy tez od Twojej ogolnej postury i od tego jak sie w nim widzisz/czujesz. Acha, oraz od wyprofilowania koperty i uszu........np z BigMako kiedys zrezygnowalem, ale juz takiego M-Forca nosze z rozkoszą :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bransoleta w Seiko jest bardzo wygodna w codziennym użytkowaniu .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy Twojej ręce Big Mako może rzeczywiście być too big. ;)

Bransoleta SKX to już legenda. Wszyscy mówią, że jest marnej jakości, chwaląc jednocześnie wygodę. Ja powiem tak - kupiłem SKX i Orienta Raya w odstępie kilku dni. Po wyjęciu Seiko z pudełka autentycznie powiedziałem do siebie coś w stylu "a myślałem, że w Rayu jest kiepsko". :) Oczywiście jeśli do tej pory miałeś jakoś zegarek z wykonaną z puszek po piwie bransoletą-depilatorem, to te dwie będą się wydawać wprost wybitne.

W Oriencie będziesz miał wszystko równo poskładane na tarczy. W Seiko już niekoniecznie.

 

Reszta to już rzecz gustu. Jeśli zależy Ci na kolorystyce Pepsi to zwykłe Mako jest w takiej dostępne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak wezmę tego Orienta, ale nie BIG tylko zwykłego Ray'a II. Na nadgarstku 16cm, będzie się go dało dopasować bez ściągania zwoi, żeby nie gonił? :D

Zastanawiam się jeszcze nad kolorem czarny czy niebieski, niebieski chyba będzie miał lepsze refleksy od słońca dobrze myśle? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez skrócenia bransolety się nie obejdzie. Do nadgarstka 16,5 cm musiałem wypiąć chyba 3 ogniwa (może 4?). W razie czego można wypinać dalej – jest zapas.

 

Czarnego na żywo nie widziałem, ale zdaje się, że niebieski mieni się dużo bardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się do pytania - na nadgarstek 19.5 mako bedzie ok czy lepiej mako 2, bo zdaje się że jest trochę mniejsze. Chcę kupić z CW a nie mam jak przymierzyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mako i Mako 2 są takie same - Mako XL jest większe i zdaje się, że z 19,5 cm w nadgarstku to wcale nie jest mało na ten zegarek

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się do pytania - na nadgarstek 19.5 mako bedzie ok czy lepiej mako 2, bo zdaje się że jest trochę mniejsze. Chcę kupić z CW a nie mam jak przymierzyć

Big Mako spokojnie.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.