Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Eugeniusz Szwed

Warsztaty 2 / 2018

Rekomendowane odpowiedzi

Szczegóły podam pierwszego dnia po świętach. A, na teraz - zwiedzamy muzeum w czasie bez ograniczeń. Nasza wizyta jest już zapowiedziana i jesteśmy oczekiwani. Koszt biletów wstępu pokrywa KMZiZ. Dojazd we własnym zakresie. Część osób wybiera się z dziećmi i dlatego łatwiej im jest podróżować własnym autem.  Ja będę w Jędrzejowie już w przeddzień naszej wizyty. Początek spotkania wstępnie o godz 11:00 pod muzeum. Spotkanie jest planowane jako jednodniowe. 

 

 

Lista chętnych:  

/razem do dzisiaj zgłosiły chęć uczestnictwa 24 osoby/

 

1.   Mateusz Sokół

2.   Władek Meller

3.   pk_kamil + 3     :( 
4.   Eugeniusz Szwed +1

5.   Czesiek

6.   Togusa +1

7.   RTK-WGM +1

8.   czasik

9.   Bartosz Olejnik + 1

10. jansando69

11. Witold Rzeczycki

12. amroziuk + 1

13. JB07
14. bartoszbor - oczekuje na transport /?/
15. Kasia CW
16. observer13
17. eha + 1
18. zasadas - w trakcie podejmowania decyzji  :)
19. jacek_roman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest szansa, że będziemy mogli oprócz Muzeum im. Przypkowskich zwiedzić również Archiopactwo Cysterskie w Jędrzejowie  czyli najstarsze opactwo cysterskie w Polsce. Szczegóły dotyczące opactwa i jego historii są dostępne w sieci. Nie ma potrzeby kopiować tych informacji na forum, każdy może w wolnej chwili zerknąć i poczytać  :)

 

PS

z zegarkiem każdej marki na nadgarstku będzie  można wejść do Muzeum i Opactwa. Sprawdziłem to ! Nikt nie będzie robił przeszkód ...  :)  :)  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Będę jechał z Podkarpacia, w piątek po południu. Z noclegiem gdzieś w Jędrzejowie lub okolicach. Wracam w sobotę wieczorem. Jakby ktoś nie miał transportu, a chciał się wybrać to służę chętnie podwózką :)

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z okolic Warszawy wybiera się do Jędrzejowa i ma wolne miejsce. Chętnie się zabiorę i dorzucę do paliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z okolic Warszawy wybiera się do Jędrzejowa i ma wolne miejsce. Chętnie się zabiorę i dorzucę do paliwa.

 

Ja będę ruszał w sobotę rano z Grodziska Mazowieckiego.


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja będę ruszał w sobotę rano z Grodziska Mazowieckiego.

Proszę napisać o której miałby być wyjazd z Grodziska. Dojechał bym WKD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lista chętnych:  

/razem do dzisiaj zgłosiły chęć uczestnictwa 23 osoby/

 

1.   Mateusz Sokół

2.   Władek Meller

3.   pk_kamil + 3      :( 
4.   Eugeniusz Szwed +1

5.   Czesiek

6.   Togusa +1

7.   RTK-WGM +1

8.   czasik

9.   Bartosz Olejnik + 1

10. jansando69

11. Witold Rzeczycki

12. amroziuk + 1

13. JB07
14. bartoszbor - oczekuje na transport /?/     :(
15. Kasia CW
16. observer13
17. eha + 1
18. zasadas - w trakcie podejmowania decyzji   :)
19. jacek_roman

 

 

 

 

 

 

 

 

Niżej podaję dla zainteresowanych adres hotelu. To jest najbliższy hotel na obrzeżach Jędrzejowa. Kilka osób z naszej grupy będzie tam nocowało z piątku na sobotę.

 

 

 


Potocki Dwór Hotel & Restaurant (3.gif HRS stars)
Potok Wielki 83a | 28-300 Jedrzejów | Swietokrzyskie | Polska facebook_icon.gif   twitter_icon.gif   Telefon | Faks:   0048413817646 | 0048413817646   Email:    [email protected]   Recepcja:        07:00 - 22:00 , 07:00 - 22:00 zajęty (czas lokalny)     Recepcja czynna w weekend:        07:00 - 22:00 , 07:00 - 22:00 zajęty (czas lokalny)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Będę jechał samochodem z Warszawy - z Ursynowa.
Jeśli jest ktoś chętny do jazdy, to mam na pewno dwa wolne miejsca w samochodzie.

pozdrawiam,
Władysław Meller

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z przykrością jestem zmuszony zrezygnować. Właśnie przed chwilą nastąpiła zmiana planów.

 

 

 

 

------------------------------------------------

 

Cóż ... bywa  :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja będę jechał ze Szczecina moją "srebrną rakietą" - Citroenem C1. Jedną osobę mogę wziąć, bo bagaże wrzucimy na tylne siedzenie (do tylnego "schowka" - bagażnika to tylko zegarek się zmieści :).  Przyjadę w sobotę rano. Miejsce w hotelu "Potocki Dwór" już sobie zarezerwowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla przypomnienia:

 

Widzimy się w Jędrzejowie w najbliższą sobotę :)  

Zwiedzamy Muzeum im. Przypkowskich tj. Muzeum zegarów słonecznych i przyrządów astronomicznych. Bilety wstępu funduje KMZiZ, proszę nie kupować ich na własną rękę. Adres muzeum: 28-300 Jędrzejów, Pl. T. Kościuszki 7-8

 

W planie jest jeszcze wizyta i zwiedzanie Archiopactwa Cysterskiego w Jędrzejowie. Adres: 28-300 Jędrzejów, ul. Klasztorna 20. Wstęp jest bezpłatny - ewentualna dobrowolna ofiara na tacę.   

 

Chciałbym abyśmy razem wybrali się na obiad, ale nie znam Jędrzejowa, a rekonesans zrobię dopiero w piątek wieczorem więc na razie ... będziemy głodni :)

 

Wstępnie godzina spotkania to 11:00 pod muzeum, ale być może ulegnie to zmianie gdyż opactwo może być jako pierwsze do zwiedzania. To zależy jakie uroczystości i o której godzinie będą się w nim odbywały / chrzty, śluby /  Tak czy inaczej muzeum mamy do dyspozycji o dowolnej korzystnej dla nas porze. W czwartek dostanę informacje dot. opactwa i wtedy już konkretnie podam godz i miejsce spotkania. Albo pod muzeum albo pod opactwem. Wszędzie jest blisko więc nie będzie zamieszania z transportem, a spacery to samo zdrowie  !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o wpisanie na listę +1.

 

 

 

---------------------------------------------------------

 

 

Bardzo dobra decyzja !   Prośba została spełniona  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lista chętnych:  

/ razem do dzisiaj zgłosiło chęć uczestnictwa 25 osób /

 

1.   Mateusz Sokół

2.   Władek Meller

3.   pk_kamil + 3       :( 
4.   Eugeniusz Szwed +1

5.   Czesiek

6.   Togusa +1

7.   RTK-WGM +1

8.   czasik

9.   Bartosz Olejnik + 1

10. jansando69

11. Witold Rzeczycki

12. amroziuk + 1

13. JB07
14. bartoszbor - oczekuje na transport /?/      :(
15. Kasia CW
16. observer13
17. eha + 1
18. zasadas - w trakcie podejmowania decyzji    :)
19. jacek_roman

20. klysek + 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lista chętnych:  

/ razem do dzisiaj zgłosiło chęć uczestnictwa 25 osób /

 

1.   Mateusz Sokół

2.   Władek Meller

3.   pk_kamil + 3        :( 
4.   Eugeniusz Szwed +1

5.   Czesiek

6.   Togusa +1

7.   RTK-WGM +1

8.   czasik

9.   Bartosz Olejnik + 1

10. jansando69

11. Witold Rzeczycki

12. amroziuk + 1

13. JB07
14. bartoszbor - oczekuje na transport /?/       :(
15. Kasia CW
16. observer13
17. eha + 1
18. zasadas -  :) jednak się udało !
19. jacek_roman

20. klysek + 1


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak zacne grono, tak ciekawe miejsce... już Wam zazdroszczę. Czekam zatem na relację, w tym fotorelację :):):)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamil, spokojnie  :)  Zorganizujemy coś jeszcze z Ptasim Mleczkiem  :D  :D  :D

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Informacja dla wszystkich uczestników wyprawy do Jędrzejowa: spotykamy się w Jędrzejowie w sobotę 14-04-2018r.

zgodnie z harmonogramem jak niżej:

 

1. O godzinie 11:00 spotykamy się pod furtą opactwa - Adres opactwa: 28-300 Jędrzejów, ul. Klasztorna 20. Jeden z braci zakonnych będzie naszym przewodnikiem.

 

2. O godzinie 13:00 wchodzimy do muzeum - Adres muzeum: 28-300 Jędrzejów, Pl. T. Kościuszki 7-8

 

Po wyjściu z muzeum obiad, dyskusje, wolne wnioski, spacer po Jędrzejowie, wspólne zdjęcia, podsumowanie dnia i wybranie chętnego do napisania kilku zdań ma główną stronę KMZiZ :)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe Eugeniusz już się palę, doczekać się nie mogę. A "Ptasie mleczko" - kawał solidnej maszyny ;)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żałuję bardzo, że losowe i rodzinne okoliczności, o której wspomniałem Eugeniuszowi, zmuszają mnie do odwołania mojego udziału w wyprawie do Jędrzejowa. Liczyłem na sentymentalną podróż ale niestety muszę jechać za granicę w tym czasie.....pozdrawiam wycieczkowiczów i życzę udanej wyprawy i wielu wrażeń

 

 

 

---------------------------------------------------------------------------

 

Będzie jeszcze nie jedna okazja aby się spotkać  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Informacja dla wszystkich uczestników wyprawy do Jędrzejowa: spotykamy się w Jędrzejowie już jutro !!!  


Harmonogram jak niżej:


 


 


1. O godzinie 11:00 spotykamy się pod furtą opactwa - Adres opactwa: 28-300 Jędrzejów, ul. Klasztorna 20. Jeden z braci zakonnych będzie naszym przewodnikiem.


 


2. O godzinie 13:00 wchodzimy do muzeum - Adres muzeum: 28-300 Jędrzejów, Pl. T. Kościuszki 7-8


 


 


Do zobaczenia w Jędrzejowie  :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś będzie już dzisiaj wieczorem?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę już dzisiaj w Jędrzejowie. Muszę zrobić rekonesans i wypatrzeć miejsce m.in na obiad. W razie czego proszę mnie  szukać :

 

Potocki Dwór Hotel & Restaurant (3.gif HRS stars)

Potok Wielki 83a | 28-300 Jedrzejów | Swietokrzyskie | Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eugeniusz podaj jeszcze nr pokoju :]

 

Udanego pobytu na ziemi świętokrzyskiej! :)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi przykro ale bardzo niespodziewane okoliczności zmuszają mnie do zrezygnowała z dzisiejszego spotkania.... Bardzo mi przykro bo liczyłem na poznanie tak żadnego grona. Życzę miłego spotkania i wielu pozytywnych swietokrzyskich wrażeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle ;) było super! Zaczynam podejrzewać, że Eugeniusz ma jakieś konszachty "na górze" i załatwia świetną pogodę na nasze wyjazdy.

 


Piotr

www.neverassume.info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie dziękuję całej uśmiechniętej grupie za liczny udział w wyprawie do Jędrzejowa. Było wesoło, miło i historycznie. Zakonnik, który nas oprowadzał po opactwie przez cały czas snuł opowieść o Zakonie Cystersów. Było czego słuchać ... !   Powiem szczerze, że chyba większe wrażenie zrobił na mnie jednak klasztor niż muzeum. Mimo tego, że jest w nim bardzo dużo bardzo cennych eksponatów i rzeczywiście jest co oglądać to całość sprawia wrażenie wyczekiwania na rękę kogoś z pasją do zegarów. O ile wyeksponowane nieprzebrane  zbiory zegarów słonecznych chyba nie wymagają szczególnej troski, to kilkanaście  zegarów mechanicznych aż prosi się o naprawę i konserwację.    A, pogoda rzeczywiście nam dopisała  :)  Postaram się zamieścić kilka zdjęć którymi ja dysponuję. Jeśli ktoś może udostępnić fotki które robił, to proszę niech się nimi pochwali na forum. 

 

 


Na niektórych zdjęciach jest tylko część naszej gromadki  :)


Jeszcze kilka fotek z zegarami słonecznymi i z wnętrza kościoła. Organy są przepiękne ! 

 

 

post-24159-0-97782300-1523809011_thumb.jpeg

post-24159-0-59078400-1523809039_thumb.jpeg

post-24159-0-45985000-1523809062_thumb.jpeg

post-24159-0-79803700-1523809317_thumb.jpg

post-24159-0-57379000-1523809335_thumb.jpg

post-24159-0-10491500-1523809352_thumb.jpg

post-24159-0-82167400-1523809377_thumb.jpg

post-24159-0-35150900-1523809789_thumb.jpg

post-24159-0-56704300-1523809809_thumb.jpg

post-24159-0-54666500-1523809830_thumb.jpg

post-24159-0-15463000-1523809848_thumb.jpg

post-24159-0-66476700-1523809861_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.