Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Eugeniusz Szwed

Warsztaty 2 / 2018

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
Także bardzo dziękuję za zorganizowanie Warsztatów.
super!

Ja nawet coś napisałem.
Mam nadzieję, że się spodoba tym, którzy byli w Jędrzejowie:
https://odczasudoczasu.pl/2018/04/do-jedrzejowa-nie-tylko-po-zegar-sloneczny-warsztaty-zegarmistrzowskie-klubu-milosnikow-zegarow-i-zegarkow/ 

 

pozdrawiam,
Władysław Meller

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny wyjazd. Moje pierwsze Warsztaty Klubowe :) Ogromnie miło było mi poznać zacne grono Klubowiczów. Adam, Damian, Czesław - wielki szacunek Panowie dla Waszego warsztatu, oraz ogromnej wiedzy - miło było posłuchać wielu historii, włączyć się w dyskusję, móc zadać pytanie :)

 

Archiopactwo Cystersów - piękne. Zarówno wewnętrzne fragmenty świątyni romańskiej które przywołały w mojej pamięci wyjazdy do Prowansji, którą uwielbiam, jak i późniejszy Kościół z pięknymi, częściowo odnowionym freskami (część po konserwacji zachowawcze), wspaniale odrestaurowanymi stallami przy głównym ołtarzu, oraz barokowymi organami, które zapierają dech w piersiach.

 

No i Muzeum Przypkowskich. Świetny ogród z zegarami słonecznymi. Wspaniała kamiennica - jest co zwiedzać :)

Mam podobne odczucia jak poprzednicy. O ile zegary słoneczne wystawione w ładnej, nowoczesnej sali, w dobrze przygotowanych gablotach, opisane (choć Koledzy dopatrzyli się niekonsekwencji w ustawieniu opisów, czy literówek w nazwach miejscowości z których pochodzą eksponaty), to niestety zegary mechaniczne, których jest naprawdę sporo i wiele z nich jest bardzo ciekawych - mam wrażenie - ktoś nie panuje nad tym co się tam dzieje. Pozdejmowane wahadła, zdekompletowane, niezadbane... Przykro się trochę robiło.

Przewodnik w pewnych momentach zaskoczony tym, że wahadło nie wisi, że tarcza przekrzywiona. Lekka konsternacja.

 

Niemniej miejsce warte odwiedzenia. Można naprawdę parę godzin zabawić, bo jest co robić.

 

Pozdrawiam wszystkich i do zobaczenia na kolejnych Warszatach.

 

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka89ad5e0db228d21eed09ead48ba50f93.jpg61cf838e93ee4ed885a68152e523d859.jpg3372f7b1a4bbf098ed1c376300876348.jpg94574ef7ecf4ad8e637c8b8bade7c653.jpg30e8fb45db983da10016e3592c21d646.jpgde0c018d17e036e2044ac5a85af52aed.jpg15770d2621e4dc7b490d06c752cb3128.jpgc8b8cc9b9956137e506d79d2898cc56f.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było super ,chciało by się więcej , dłużej  no ale trzeba być zadowolonym z chwil albo raczej całego dnia wspólnie spędzonego jak w pięknym Klasztorze Cystersów tak w Muzeum Zegarów Słonecznych . Miło było poznać nowe twarze ,dziękuję wszystkim przedewszystkim Eugeniuszowi za organizację a Adamowi za dzielenie się swoją wiedzą i ciekawostkami które przywozi na spotkania 

post-31531-0-73391300-1523813334_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z naszej strony serdecznie podziękowania dla Eugeniusza za kolejną świetną organizację warsztatów. Dla wszystkich natomiast podziękowania za atmosferę i towarzystwo. Mam nadzieję, że niebawem będzie okazja do kolejnego spotkania. 

 

PS

Bardzo dobry pomysł z Archiopactwem Cystersów i wspólnym obiadem z prezentacją ciekawych urządzeń zegarmistrzowskich w trakcie oczekiwania na posiłek :) Samo muzeum ciekawe, ale bez tych dodatków moglibyśmy czuć niedosyt.

 

Pozdrowienia dla Wszystkich Uczestników. 

Bartek i Kasia

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu dotarłem do Szczecina. Ale na drugi dzień rano, po warsztatach, nie odmówiłem sobie przyjemności powałęsania się jeszcze po Jędrzejowie. Miasteczko, które ma klimat i jego długa historia wyziera z każdego jego zakamarka. Jędrzejów leży na dawnym starożytnym bursztynowym szlaku wiodącym z Cesarstwa Rzymskiego do Gdańska i dalej aż do Kłajpedy.

Dziękuję Eugeniuszowi za wspaniałą wycieczkę i wszystkim za super atmosferę! Oby tak dalej!

 

Największe wrażenie na mnie zrobiły zegary słoneczne. A to, że są zegary słoneczne z noniuszem umożliwiającym określenie czasu słonecznego z dokładnością co do minuty - to rewelacja!

 

post-2710-0-71140300-1523818639_thumb.jpg

Klubowicze po pierwszej części warsztatów - "zabytkowej"

 

post-2710-0-15225200-1523820711_thumb.jpg

post-2710-0-87771200-1523820789_thumb.jpg

Ciekawe formy zegarów słonecznych

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było super - pogoda dopisała.

Można było zobaczyć jak słońce wprawia w "ruch" zegary...

Dziękuję za zorganizowanie warsztatów bo tylko dzięki temu wybrałem się do Jędrzejowa.

Zawsze chciałem zobaczyć kolekcję Przypkowskich, ale nigdy nie było mi po drodze.

 

Miło mi było się z Wami spotkać :)

 

Adam


AM
Tak wiele zegarów, a tak mało czasu.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dziękuję za zorganizowanie warsztatów bo tylko dzięki temu wybrałem się do Jędrzejowa.

Zawsze chciałem zobaczyć kolekcję Przypkowskich, ale nigdy nie było mi po drodze.

 

Miło mi było się z Wami spotkać :)

 

Adam

 

Panie! to też moje przemyślenia!!!

Mi nawet było po drodze, ale wtedy jak było, to zawsze czasu brakowało! 

 

pozdrawiam,

Władysław Meller

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż łezka się w oku zakręciła...

 

POZAZDROŚCIĆ przyjemności :)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.