Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
werbel

Przekładka mechanizmu Vostok 2432

Recommended Posts

Cześć! Jakiś czas temu dostałem w prezencie zegarek Komandirskie K46 z mechanizmen Vostok 2432. Zegarek mi się podoba i jest zrobiony przyzwoicie, ale mechanizm mi nie pasuje. Jest mało dokładny i już raz nawalił, co kosztowało mnie 250 zeta (naprawa i pełny serwis/konserwacja). Minęło 1,5 roku kiedy chodził idealne (-3s/dzień) i teraz gubi 30-40s na dobę. Nie mam siły na użeranie się z tym rzęchem. Ponieważ to prezent, nie chciałbym go wyrzucić i stąd pytanie, czy da się do tego zegarka wsadzić inny mechanizm, który będzie bardziej niezawodny? Wskazanie 24H mogę poświęcić, nie jest mi potrzebne. Czy to będzie Seiko, czy Miyota czy może ETA to mi w zasadzie wszystko jedno, bardziej chodzi mi o to, czy to jest w ogóle wykonalne?

500_500_productGfx_197596515971fd1cb2d4c

Share this post


Link to post
Share on other sites

Post bardziej nadaje się do tematu techniczego forum radzieckiego, ale wg mnie odpowiedź jest taka, że ta operacja totalnie nie ma sensu. 

Albo daj vostokowi jeszcze szansę i do majstra go zanieś, albo kup sobie jeszcze jeden zegarek z zadowalającą Cię dokładnością. Te 30-40 sekund zgubione to  chyba nie jest jakaś sytuacja awaryjna werku i podejrzewam, że regulacja zrobi swoje.  Nie wiem, co Ci naprawiali za 250 zeta, ale podejrzewam, że ta robota nie była tyle warta.


Pozdrawiam - D@dik ...klękam tylko przy wiązaniu butów ;-)

http://wapnoniegaszone.blogspot.com/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Similar Content

  • By Krist-off
   Witajcie.  Obiecałem sobie, że w tym roku nie będę już niczego kupował, ale mam słabą silną wolę...  Żeby chociaż troszkę się opanować postanowiłem, że będzie to (póki co) jeden z trzech zupełnie różnych zegarków, które mnie zainteresowały.  Przeznaczenie?  Luźny, niezobowiazujący zegarek na lato...  To, że poniższe zegarki są, każdy z zupełnie innej bajki wiem doskonale...  Chodzi mi tylko i wyłącznie o Waszą opinię. Co byście wybrali z tej trójki właśnie jako, luźny, niezobowiazujący zegarek na lato... Zakładając, że parametry techniczne w tym WR odpowiadają mi we wszystkich.    Edycja: udało się w końcu fotki wrzucić. Ps. Komentarze miłe widziane.   Pozdrawiam


  • By kalarepa92
   Witam wszystkich bardzo cieplutko! ?
   Chciałabym prosić o poradę osób doświadczonych i znających się za zegarkach. Porada dotyczyć ma oryginalności zegarka Vostok Europe Lunokhod-2 Automatic. Nie posiadam do niego żadnych papierów. Wydaję mi się, że jest oryginalny, chociaż oczywiście do znawcy mi bardzo bardzo daleko, jestem typowym laikiem, ale po porównaniu zdjęć oraz obejrzeniu kilka filmików na yt, wydaję mi się, że nie jest to podróba i fajnie by było jakby ktoś podzielał moje zdania. Chciałabym go sprzedać, a nie chcę komuś wcisnąć podróbki i jeszcze w takim stanie.
   Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi ?×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.