Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Triptical

Paski amatorskie na własny użytek

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki na ciepłe słowa.
Staram się kombinować i robić to co mi się podoba a nie to co robią wszyscy lub co można kupić.
Ogólne zasady moich produkcji to prostota i użytkowość. Z reguły używam skór z lokalnych dostawców (UK) z Isle of Man i Isle of Wight (jak się okazało po jakimś czasie) gdzie się wypasa milion krówek i owieczek i gdzie też są rzeźnie i garbarnie.
Bardzo miłe jest to, że pomimo faktu że robię paski dla siebie, to nie ukrywam że sprzedałem kilkanaście pasków ludziom którym się po prostu moje produkcję spodobały.
Na pewno będę kontynuował dalej, ponieważ jest to bardzo relaksujące zajęcie i twórcze. Osobiście szczerze polecam.

Edytowane przez Triptical

Time matters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś oglądałem na YT kilka filmików z rzemieślniczym wykonaniem skórzanych drobiazgów (np. etui na kluczyk samochodowy). Bardzo mi się to podobało. Trochę nawet kusiło, ale znając swój słomiany zapał przezornie nie zainwestowałem ani czasu ani środków w niezbędny sprzęt. Tym bardziej doceniam takie zaangażowanie i poświęcenie czasu na samodzielną naukę i próby. Szczególnie, że efekt bardzo mi się podoba. Szczerze.

Edytowane przez Perpetuum Mobile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne paseczki, równe szwy, ładnie prezentuje się ta metalowa szlufka, ale czy nie będzie kaleczyła skóry?

Daj znać po półrocznym teście.

Muszę Wam powiedzieć że ostatnio obejrzałem prace eye_lip, to szczęka mi opadła. Można nabawić się kompleksów, po prostu  - Mistrz świata.

Edytowane przez Radowan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

8 godzin temu, Triptical napisał:

Dzięki na ciepłe słowa.
Staram się kombinować i robić to co mi się podoba a nie to co robią wszyscy lub co można kupić.
Ogólne zasady moich produkcji to prostota i użytkowość. Z reguły używam skór z lokalnych dostawców (UK) z Isle of Man i Isle of Wight gdzie się wypasa milion krówek i owieczek i gdzie też są rzeźnie i garbarnie.
Bardzo miłe jest to, że pomimo faktu że robię paski dla siebie, to nie ukrywam że sprzedałem kilkanaście pasków ludziom którym się po prostu moje produkcję spodobały.
Na pewno będę kontynuował dalej, ponieważ jest to bardzo relaksujące zajęcie i twórcze. Osobiście szczerze polecam.

Naprawa zegarków miała super uspokajać :))

szczególnie, jak przez godzinę trzeba szukać na podłodze śrubki , która spanie ze stołu :))

Edytowane przez Radowan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach





Ładne paseczki, równe szwy, ładnie prezentuje się ta metalowa szlufka, ale czy nie będzie kaleczyła skóry?
Daj znać po półrocznym teście.


Dziękuję, ale jest jeszcze dużo do poprawy w szyciu mojego wykonania. Będzie lepiej.
Zrobiłem 2 metalowe szlufki. Jedną 2 lata temu, drugą półtora roku temu.
Jedną na grubsze paski, druga na cieńsze.
Obydwie są w rotacji od tego czasu.
Nie kaleczą skóry, ale przy zakładaniu zegarka, potrafią kilka włosów zabrać z ręki. Szybko jednak idzie dojść do wprawy.
Poza tym same plusy jak dla mnie.
Świetnie trzymają pasek i wydaje mi się że dobrze to wygląda z niektórymi zegarkami.
177aaca92dbf6dbc8df43ae187608e1e.jpg&key=dfc5e9589f8443dd567a302c7d80ae11fcd3ed52691ec9ddd5a5d6dc1c52f0bf
ff0947ef471d9cdff82d8bb323094df2.jpg

Time matters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli bardziej o kaleczenie  skóry paska, ale jeśli nie kaleczy to ciekawy pomysł, szczerze przyznam, że pierwszy raz widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałem na myśli bardziej o kaleczenie  skóry paska, ale jeśli nie kaleczy to ciekawy pomysł, szczerze przyznam, że pierwszy raz widzę.
No to nie do końca zrozumiałem
Na jednym pasku miałem ta szlufkę dość długo i była często używana. Z racji na to że jest ruchoma, to były widoczne lekkie zarysowania (edit: od spodu jedynie), ale nic głębokiego. Krawędzie są dobrze stępione żeby nie powodowały oporu i zarysowań przy wkładaniu w nią paska.
Tak czy inaczej idea stalowej szlufki jest ciągle rozwijana i są kolejne pomysły do przetestowania.

Time matters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dawno nic nie pisałem, a tutaj taki, bliski mi wątek.

 

Jako, że dzielę wraz z Triptical pasję zegarkową jego prace są mi znane. Ba! Mam przyjemność je testować i jak tylko mogę zbieram to co mu się nie podoba. Na załączonym obrazku widać kilka pasków z jego wczesnych prac. Jakość jest rewelacyjna i z wiekiem, według mnie z czasem paski stają się wygodniejsze. Jak widać niżej pojawiła się płaszczka 😉

 

IMG_1113.thumb.jpeg.4afa59a9b4838959b0e362ad04257a8f.jpeg

 

 

W chwili obecnej czekam na pasek robiony pod konkretnego sikora. Fotkę wrzucę jak pasek będzie już u mnie.

 

Pozdrawiam szanowne grono.


You must think first, before you move.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jak obiecałem tak robię. Najnowsza produkcja Triptical.

 

IMG_1116.thumb.jpeg.33148dd593c981e5624ba2df09cbd733.jpeg

 

Pozdrawiam


You must think first, before you move.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to wszystko prawda. Tygrysastyl to mój tester.
Te fotki pokazują mi że już przeszedłem kawałeczek drogi jako strapmaker vel. paskorób, ale ciągle długa droga przede mną.
Ostatni pasek będzie musiał dostać normalną nić, gdyż w tym momencie jest przeszyty fatalnym slamem, który po prostu jest fatalny.


Time matters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slam jest do doopy. Filip miał rację.
Pierwsze szycie nićmi combo 0.55mm.

5fa37333355c6009e08afd8c0432b9af.jpg4ffb1c977f493b30baa738c68e6a2306.jpg


Time matters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już jest pełne zawodowstwo. Fajnie wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, BAT123 napisał:

No to już jest pełne zawodowstwo. Fajnie wygląda.

 

Dzięki wielkie z miłe słowa.

Niestety to ciagle amtorszczyzna, ale pracuję nad tym :)


Time matters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszły dobre nici. Trzeba testować.
Skóra.
Góra: jakieś łatki. Chyba odzysk z jakiejś sofy. Fajna i miękka. Była kremowa oryginalnie, ręcznie barwiona na czarno.
Dół: licówka z Isle of Wight. Ręcznie barwiona na czerwono.
Nici: czerwone combi 0.55
Konserwacja: mink oil.
Nowy, świeżo wykonany keeper z SS316.
Klamra skręcana.

Tak to wyszło.
29e22c6de2b2cffdebd50effbc113b44.jpg44e87d1b5caca2c611bff4f295740ccb.jpgc50cb00f252f7dae210c08e516b6ea0a.jpg


Time matters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie wyszedł. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, kornel91 napisał:

Bardzo fajnie wyszedł. 

Dzięki za dobre słowo


Time matters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, gripen napisał:

Jak koledzy wyżej napisali..swietnie się prezentują..emoji106.png

Dzięki Robert.

Nie wiem czy pamiętasz, ale gdyby nie Ty i Twoje rady 3 lata temu to chyba nigdy bym nie wystartował.

W ogóle to pomimo że ciągle jest jeszcze dużo do nauki to aktualny progres w dużej mierze zawdzięczam temu forum i bezcennym radom naszych forumowych specjalistów jak ty Robert, Filip (JFS), Radek (Fixxer), Mateusz (Gienek).

Nigdy moje lamerskie pytania odnośnie wykonywania pasków, zarówno na początku jak i aktualnie, nie zostały zignorowane i zawsze otrzymywałem pomoc.

 


Time matters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super. Takie połączenia kolorystyczne bardzo lubię. Pokaż teraz proszę, jak to wygląda na zegarku. Efekt końcowy najlepiej oceniać w połączeniu z zegarkiem. Tak jak modową kreację na modelce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Super. Takie połączenia kolorystyczne bardzo lubię. Pokaż teraz proszę, jak to wygląda na zegarku. Efekt końcowy najlepiej oceniać w połączeniu z zegarkiem. Tak jak modową kreację na modelce.
A proszę bardzo. Już pokazuje.
Tego paska na niebieskim zegarki tu nie pokazywałem bo zwaliłem dziurki na język klamerki i lekko uciekają w prawo. Poza nim są tutaj wszystkie z postów powyżej.
3697365d034a4bd25c440cdfc011e8c7.jpg

Time matters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetne. I właśnie ten ostatni pasek z pomarańczowym przeszyciem w kolorze wskazówki sekundowej wygrywa u mnie. Rodzaj skóry jaki najbardziej lubię i ten kolorystyczny smaczek z sekundnikiem. 🤩

Podobnie jak czerwone akcenty w zegarku i czerwone przeszycia na pasku w trzecim egzemplarzu. Miałem rację, nie sam pasek, ale pasek z zegarkiem trzeba pokazywać, bo przy ręcznej robocie to najczęściej komplet, który się wzajemnie uzupełnia.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe paski

Edytowane przez Radowan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Radowan napisał:

 

 

Bardzo ładny paseczek, ten czerwony spód to koza ?

 

Dziękuję. Fajnie że się podoba.

To krówka jest. Wszystkie są z krówek :)


Time matters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono,

 

Dodam fotkę swoich niedzielnych 'przymiarek' pasków Triptical'a. 

 

IMG_1179.thumb.jpeg.520023a2413638b185f8b0acc68b49f1.jpeg

 

PS

Sikory są moje 😉

 

Pozdrawiam

 

 


You must think first, before you move.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.