Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość vitriol

Omega Watchco SM300 vs. Tudor Black Bay

  

58 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

 Omega Watchco 165.0324 chociaż wybrałbym omega 300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, kupiłem "big triangle" ale w bardziej współczesnej Electric blue.

 

Z ciekawostek - na WUS wygrała Omega.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie tylko BB. Kiedyś zawita i do mojej kolekcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Swedro

Ja również zdecydował bym się na Tudora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to zdecydowanie Tudor.


pozdrawiam, Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Czy gdzieś na forum była opisywana historia tych Omeg (skąd pochodzą części i mechanizmy etc.)?

 

Żeby na to odpowiedzieć, trzeba zrobić semantyczne rozróżnienie na "WatchCo" i "Watchco".

 

Jakieś 10-15 lat temu, australijska firma Watch Co. zorientowała się, że ma na magazynie wszystkie części serwisowe potrzebne do złożenia 166.0(3)24 / 165.0(3)24.

Na początku mieli też NOS mechanizmy 56* / 55*, więc pierwsze "WatchCo" miały papiery potwierdzające, że werk jest nowy.

Jak te werki się skończyły, zaczęli używać werków z innych mniej popularnych zegarków z tamtego okresu (używane werki).

 

Po jakimś czasie, ludzie sami zaczęli kupować części i budować tzw. "Watchco" z (używanym) mechanizmem z innego zegarka, szanse, że serial takiego mechanizmy pokryje się z modelem SM300 są praktycznie zerowe.

Części, poza werkami, kiedyś można było kupić w blisterkach od Cousins, OFrei, Watch Co. Jak ktoś znał insidera albo sam był insiderem to bezpośrednio od SG też.

Obecnie, Omega zastrzegła te części jako "replacement only", więc trudno jest zbudować taki zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak też kojarzyłem, że to dość skomplikowana historia. Są jakieś szacunki ile sztuk złożonych przez Watch Co zostało sprzedanych?

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Nie kojarzę takich szacunków. WatchCo z papierami jest bardzo mało, przez 2 lata widziałem 1 szt. na sprzedaż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.