Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

CzasToPieniadz

Zenith czy Ulysse Nardin

Rekomendowane odpowiedzi

Minal miesiąc od mojego wcześniejszego postu dotyczącego rozterek pomiędzy wydania kwoty do 20tys na tissota/rado/eterne/omegę. Dzięki Waszym radom wstrzymałem się z zakupem i zacząłem myśleć o czym z jeszcze wyższej polki, przez dwa tygodnie biłem się myślami nad Zenithem z open heartem ze złota a dziś chodząc któryś raz z rzędu po salonach aby kupić zegarek dla synka (o który się radzilem wczoraj) wpadł mi w oko Ulysse Nardin. Który wybór miałby większy sens pomijając już sam zachwyt danym egzemplarzem a bardziej skupiając się na marce i tym co sobą reprezentuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenith zawsze przed UN


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz  konkretnie jaki model Zenitha i UN.Ja bym nie przekreślał UN.Miałem dwa Zenithy i dwa UN .Obecnie mam UN Executive Dual Time i nie ma do czego się czepiać.Jakość doskonała,na dokładnym chodzie.Oczywiście puryści powiedzą,że Zenith to własny werk etc i mniejsza utrata wartości,natomiast UN to niebanalny design i świetna jakość wykonania,.Ale tak naprawdę to podobna liga.Rzecz gustu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenith zawsze przed UN

Też tak myślę. UN to mało postrzegalna marka, a przecież wydając tyle kasy chciałbyć czasem zauważyć błysk w czyimś oku :)

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślę. UN to mało postrzegalna marka, a przecież wydając tyle kasy chciałbyć czasem zauważyć błysk w czyimś oku :)

To nie zauważysz bo bo jak ktoś nie zna UN to tak samo nie zna Zenitha, przez amatora co najwyżej może zostać skojarzony z radzieckim aparatem fotograficznym - przetestowane na mnie, na kilku Zenithach.

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

To nie zauważysz bo bo jak ktoś nie zna UN to tak samo nie zna Zenitha, przez amatora co najwyżej może zostać skojarzony z radzieckim aparatem fotograficznym - przetestowane na mnie, na kilku Zenithach.

U mnie w rodzinie zrobiłem kiedyś taki test, dotyczący Zenitha... Odpowiedź była jedna - pióra  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz, zeby zegarek byl rozpoznawany w Polsce, to w tej cenie kup omege.

Rok temu tez wybieralem miedzy Zenithem i UN. I lubie mojego Zenith'a :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie zauważysz bo bo jak ktoś nie zna UN to tak samo nie zna Zenitha, przez amatora co najwyżej może zostać skojarzony z radzieckim aparatem fotograficznym - przetestowane na mnie, na kilku Zenithach.

Albo z długopisami się skojarzy :) Tak naprawdę wszystko się rozbija o to które konkretnie modele bierzesz pod uwagę.

Zenith i UN to wg mnie ta sama półka. Kierowałbym się tym co bardziej się podoba po prostu.

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie zauważysz bo bo jak ktoś nie zna UN to tak samo nie zna Zenitha, przez amatora co najwyżej może zostać skojarzony z radzieckim aparatem fotograficznym - przetestowane na mnie, na kilku Zenithach.

Co to jednak znaczy przewaga praktyki nad teorią :huh:

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to jednak znaczy przewaga praktyki nad teorią :huh:

 

Jak to się mawia u mnie w firmie:

in theory there is no difference between theory and practice. in practice there is :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może Rolek używka?

 

Porównując Zenith i UN, ja bym jednak wziął UN. Wg mojego subiektywnego odczucia wyglądają jak bardziej prestiżowe niż Zenith. Chociaż to porównywalna półka. UN często (zbyt często) jednak bazuje na Ecie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TigerBear

To nie zauważysz bo bo jak ktoś nie zna UN to tak samo nie zna Zenitha, przez amatora co najwyżej może zostać skojarzony z radzieckim aparatem fotograficznym - przetestowane na mnie, na kilku Zenithach.

Dokładnie.

"Zenit ? To ruski zegarek ? Tak jak aparat ?" Tak mawiali.

 

A ja, pomimo wszystko, poszedlbym w "ruski zegarek".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omegi mi się nie podobają tak bardzo jak zenithy, chodzi o kształt kopert jakoś coś mi zawsze brakuje. Jeśli chodzi Rolexa to kojarzy mi się z podejściem jak do BMW, chciałbym mieć ale wizerunek większości ludzi z BMW mnie przeraża, dlatego mam Amerykańskie V8, Rolex kojarzy mi się z wakacjami w Turcji i Egipcie gdzie ludzie na lotnisku i w samolocie przechwalają się za ile to oni kupili podróbkę 50dolarow, 10 dolarów... no zobacz wyglada jak rolex i nosi dumnie na ręce jakby był bogiem, a z zenithami raczej tak nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brać który się podoba, zegarek nosimy dla siebie, a nie dla innych. Co to ma za znaczenie jaką ma rozpoznawalność, my wiemy co jest wart i tyle. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TigerBear

Brać który się podoba, zegarek nosimy dla siebie, a nie dla innych. Co to ma za znaczenie jaką ma rozpoznawalność, my wiemy co jest wart i tyle. :)

No widzisz.

Są ludzie, dla których rozpoznawalność to priorytet. Omega, Rolex, IWC...  Taka osoba czułaby sie nieswojo, z UN'em czy Zenithem na przegubie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z tych dwoch marek wzialbym Zenitha. UN brak wlasnego werka, a dla mnie najbardziej liczy sie wlasnie mechanizm ;) jednak jak koledzy pisali: kup to co ci sie podoba.

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się UN ale vintage. Jeśli chcesz wzmocnić swój wizerunek to może IWC? Jest bardziej rozpoznawalny.

 

Wysłane z mojego LON-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz, zeby zegarek byl rozpoznawany w Polsce, to w tej cenie kup omege.

Rok temu tez wybieralem miedzy Zenithem i UN. I lubie mojego Zenith'a :-)

Chyba bardziej w PL byłby rozpoznawalny Perfekt :)

 

Wysłane z mojego X12 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Perfect to już hardcore. W grupie moich znajomych, którzy nie mają pasji zegarkowych Perfect jest jednak unikatem. Casio i Lorus jest tu najbardziej powszechne.

IWC bardziej rozpoznawalny niż Zenith?

Myślę, że znacznie bardziej ale z pewnością mniej niż Omega chociaż w tej kategorii Atlantic jest nie do pobicia

 

 

Wysłane z mojego LON-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brać który się podoba, zegarek nosimy dla siebie, a nie dla innych. Co to ma za znaczenie jaką ma rozpoznawalność, my wiemy co jest wart i tyle. :)

Dla przytłaczającej większości i tak nie ma znaczenia co masz na nadgarstku :)

Tak więc kupić co się podoba .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Historycznie jedna i druga marka nie daje powodów do wstydu. A rozpoznawalność mają w PL podobną, to znaczy podobnie niską. No może UN na prawicy trochę wyższą po „ aferze” zegarkowej Nowaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.