Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Vissan

Opcje wymiany szkiełka na szafir w Rayu II/Mako II

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem!

 

Czy ktoś z Kolegów poza Forumowiczem z tematu http://zegarkiclub.pl/forum/topic/156145-remont-i-modowanie-orienta-mako/ wymieniał z sukcesem szkiełko w Rayu II na szafir? Koledzy zorganizowali mi kawalerski i zapomniałem go zdjąć na paintballu skutkiem czego załapał sporo brzydkich rys. Zegarek traktuję roboczo i bardzo zależy mi na wodoszczelności (sezonowo pracuje przy wodzie) - oczywiście można zadać sobie pytanie czy nie lepiej kupić sobie do roboty g-shocka ale po prostu bardzo lubię Raya.

 

Zegarmistrz (Komasa w Poznaniu) szacuje cenę na 300 za szkiełko plus 120 wymiana z testem szczelności, mniej więcej taka cena za zestaw szafir plus uszczelka wychodzi tutajhttps://www.orientuhren.de/product_info.php/sapphire-crystal-set-for-all-femem65-faa02-models-p-488?osCsid=qtggphe4pc6vne49rga89ad9g2

 

Z jednej strony troszkę mam opory przed wydaniem 400 zł na wymianę szkiełka w zegarku który kosztował mnie 650 zł ale z drugiej strony jestem z niego bardzo zadowolony i do pełni zaspokojenia moich zegarkowych potrzeb brakuje mi w nim tylko szafiru. Znacie jakieś tańsze opcje na zestaw do przekładki?

 

Rozważam też zamiast tego polerkę raz na jakiś czas jako tańszy półśrodek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim Seiko wymieniałem szkło na szafir i udało się bez wymiany uszczelki. Podejrzewam, że dużo zależy od umiejętności zegarmistrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim Seiko wymieniałem szkło na szafir i udało się bez wymiany uszczelki. Podejrzewam, że dużo zależy od umiejętności zegarmistrza.

A test szczelności przeszedł? Jakie miał WR? 200?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.