Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

SzymonJestem

"wyprostowanie" tarczy w składaku

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka, mam takiego o to czasomierza, nie przyjrzałem się (dzięki Denver, nienawidzę Cię :D) czy da się iść do zegarmistrza i to naprawić? 8b2dfa938c519b20ce48715d74ba9a34.jpg

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki tam jest werk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jak tarcza została zamocowania. ..

Może ma klej ?

A może werk nie jest dokrecony do koperty?

Odkręcić trzeba.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jak tarcza została zamocowania. ..

Może ma klej ?

A może werk nie jest dokrecony do koperty?

Odkręcić trzeba.

Tak jak piszesz, najpewniej tarcza nie ma nóżek i jest przyklejona. Wogóle były sekondy z mechanizmem zarii 21 jewels (dlatego najprawdopodobniej jest to komplet). Natomiast zostało to wpakowane do koperty zimowej pobiedy z lat 80/90, której mechanizm ma większą średnicę od zarii. Generalnie składak pełną gębą


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jak tarcza została zamocowania. ..

Może ma klej ?

A może werk nie jest dokrecony do koperty?

Odkręcić trzeba.

Sam szczerze boję się robić takich rzeczy, nie chce niczego zepsuć. Może to zdjęcie (nie moje) wam pomoże, jeśli nie to zostaje albo zostawić (zegarek przez to jest po prostu o minute do tyłu że tak powiem, więc jestem w stanie przeżyć) albo iść do zegarmistrza, trochę mnie to boli, ale może przy okazji jak znajdę do niego oryginalna kopertę :D

 

Ps. Miałem świadomość, że to składak, dopóki nic w nim nie trzeszczy ani się nie psuje, to mi to nie przeszkadza.

0deb4cd78c8da429f0c6870c1e379565.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naciśnij czymś ostrym dynks poniżej wałka (na zdjęciu), wyjmij wałek z koronką i będziesz miał mechanizm na wierzchu. Zobaczysz wtedy jak zamocowana jest tarcza (czy wogóle)


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mkoch moje zdolności manualne są jakby to powiedzieć... Do niczego :D Postaram się jutro zrobić to wszystko co mówisz, ale będę potrzebował torche porad, bo nie chce zniszczyć tego zegarka. Zacznijmy od tego czym jest ten dynks? Możesz go jakoś zaznaczyć? :D

 

Postaram się do weekendu przeczytać i zdobyć jak najwięcej wiedzy, może sam to zrobię, a jak nie to zostaje zegarmistrz. Swoją drogą jest szansa na zdobycie jeszcze oryginalnej koperty do tej Sekondy? Idzie to normalnie wymienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naciśnij czymś ostrym dynks poniżej wałka (na zdjęciu), wyjmij wałek z koronką i będziesz miał mechanizm na wierzchu. Zobaczysz wtedy jak zamocowana jest tarcza (czy wogóle)

Czyżby ten dynks, to blaszka nadchodząca na wałek? Czy robiąc takie operacje muszę być w jakims sterylnym pomieszczeniu, żeby się kurz nie dostał do mechanizmu? Czy jak wyciągnę koronke i wałek, to zostanie mi mechanizm luzem, czy jest jakiś zamocowany? (chyba, że właśnie to mam sprawdzić, bo tak rozumiem :D)

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek ma leżeć ta jak na zdjęciu. Odciągnij koronkę do pozycji nastawu wskazówek i lekko pociągając naciśnij zaznaczony poniżej dynks. Koronka z wałkiem się wysunie. Z tego co widać mechanizm trzyma się wyłącznie na wałku. Obróć kopertę i wyjmij mechanizm. Żadnej sterylności nie trzeba, jedynie przy składaniu spowrotem trzeba uważać, żeby na tarczy albood wewnętrznej strony na szkiełku nie zostały jakieś paprochy. Składa się w odwrotnej kolejności. Wałkiem trzeba troszkę pomanipulować i wejdzie sam, bez naciskania dynksa.

post-88672-0-01135300-1520460638_thumb.jpg


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to do zrobienia, postaram się naprawić. Jeśli się okaże, że tarcza nie jest niczym przymocowana, co robić? Po prostu ją dobrze nastawić I wstawić mechanizm?

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Zostaw kopertę i dokup do tego mechanizm ze stosowną tarczą i wskazówkami od Pobiedy. Inaczej zawsze będziesz miał takiego inwalidę, ani założyć ani zapomnieć, że leży na dnie szuflady. "Stosowna tarcza" to dosyć pojemne pojęcie. Jak masz zamiar nosić ten zegarek to wybierz to co najlepiej pasuje w Twojej opinii. Jak na "wystawkę" albo do dalszego upłynnienia to wypadałoby "odbudować oryginał" czyli zgodnie z kopertą tarcza i wskazówki.

Klejenie cyferblatu do pierścienia ustalającego albo jeszcze gorzej do mechanizmu to z gruntu rzeczy idiotyczny pomysł. Zastanawiałeś się dalczego w mechanizmie z tak dokładnymi tolerancjami nawet łożyska rubinowe są wciskane w stosowne gniazda? To ma przetrwać w dobrej kondycji 100 lat a nie rozsypać się z rok na skutek nieco wyższej temperatury jak byle klej łączący dwie metalowe części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę, w sumie to nie myślałem o zrobieniu z tego Pobiedy, (chyba łatwiej by było z tego zrobić Sekonde :P), zastanowię się nad tym ;)

 

 

Czyli rozumiem, że musiałbym kupić taką tarcze i taki mechanizm jak w tym zegarku? 81b1b4a702b6a8c997a8ca35f5bd4dbb.jpg

 

Nie wiem czy dałbym radę, ale warto spróbować :D Tyle, że nigdy tego nie robiłem :/ Nawet zegarka nie otwieralem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

ZIM to ZIM, pisałem o Pobiedzie :) . Od biedy może być jak w tym zegarku z ostatniego zdjęcia :) . Ale jak sam wiesz to ostateczność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprościej tarczę pasującą do koperty założyć na mechanizm i dokładnie zaznaczyć miejsca nóżek. Następnie dokładnie zanitować nowe nóżki, jeśli ich brakuje. Dobrze zrobiona robota będzie prawie niewidoczna, a można jeszcze dokonać retuszu farbą. Ten mechanizm ma centralny sekundnik i tarcza powinna być też do tego dobrana. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za fachową pomoc ;) Chyba najlepiej będzie kupić nową tarcze i pójść do zegarmistrza, bo się po prostu boję :D A ktoś wie, czy wskazówki są oryginalne?

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.