Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Realtek

Prośba o ocenę zegarka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem niedawno okazyjnie Seiko kinetic na eBay. Cena wydaje mi się dobra (£33 z przesyłką do UK), ale niestety stan jego pozostawia sporo do życzenia. Postaram się go pokazać na zdjęciach. Chodzi o porysowane szkiełko i bezel. Pytanie - czy go odsyłać, czy warto zachować że względu na cenę i próbować renowacji? Ile taka renowacja może kosztować i kto ją może zrobić? Na ile jest to efektywne?

Z góry bardzo dzięki ;)

https://ibb.co/hOyjTS

https://ibb.co/msXpv7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkło można spolerować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, bardziej chodzi mi czy warto, czy gra nie warta świeczki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkło możesz próbować polerować własnoręcznie. Zaczynasz od papierów wodnych od gradacji 1500 – 2500 (po kilka złotych za arkusz), a na koniec polerujesz tlenkiem ceru (50 g z allegro to coś koło 7 zł + przesyłka). Podobno można wyprowadzić niemal idealnie. Sam mam zamiar spróbować na jednym pacjencie niebawem. Polerki możesz przejechać choćby pastą Tempo, a szlify bransolety – nawet dobrą myjką do naczyń. Koszt jest znikomy. :)

 

Możesz też zawsze wymienić szkło zamiast bawić się w pucowanie. Od swojego zegarmistrza przy zapytaniu o taką operację usłyszałem kwotę 60 zł za robotę na gotowo.

 

Krótka piłka – jeśli dałeś te 150 zł, a zegarek Ci się podoba, to warto spróbować tak czy inaczej. Jeśli Ci się nie podoba, to nie ma co dłubać, bo i tak nie będzie Ci sprawiał przyjemności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wypucowany łatwiej sprzedasz ;)

 

Jeśli rysy na szkiełku są wyczuwalne pod paznokciem, to możesz zacząć polerkę nawet od papieru o gradacji 1000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio oddawałem do polerowania szkło w Seiko . Koszt wyniósł 20 pln . Fakt , nie było tak "zmęczone " jak w prezentowanym w temacie zegarku.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.