Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

szczepan601

Zegarek na komunię w cenie około 2000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Szukam zegarka dla syna na komunię. I teraz na czym mi zależy:

-wodoszczelność 100m

-koperta i bransoleta ze stali nierdzewnej

-szkło najlepiej szafirowe płaskie, choć w tej cenie chyba będzie to problem :unsure:

 

Dobrze żeby byl to zegarek automatyczny, ewentualnie jakiś solar jak u Seiko. Czy macie doświadczenia z tymi solarami? Jeśli automat to chyba Seiko odpada bo sam używam i powiem ze prócz kilku awarii wyłączających go z użytku jego dokładność pozostawia wiele do życzenia. Zegarek może nieco przekroczyć budżet z podkreśleniem na nieco. Oczywiście zegarek przeleży kilka lat nim będzie używany z racji na wiek syna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

To nie lepiej po prostu pomyśleć o kupnie zegarka, jak już syn będzie gotowy do jego noszenia? Jaki jest sens w kupowaniu prezentu, który następnie ląduje na dnie szuflady? Jak dla mnie, to trochę niehumanitarne ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie. Szukam zegarka dla syna na komunię. I teraz na czym mi zależy:

-wodoszczelność 100m

-koperta i bransoleta ze stali nierdzewnej

-szkło najlepiej szafirowe płaskie, choć w tej cenie chyba będzie to problem :unsure:

 

Dobrze żeby byl to zegarek automatyczny, ewentualnie jakiś solar jak u Seiko. Czy macie doświadczenia z tymi solarami? Jeśli automat to chyba Seiko odpada bo sam używam i powiem ze prócz kilku awarii wyłączających go z użytku jego dokładność pozostawia wiele do życzenia. Zegarek może nieco przekroczyć budżet z podkreśleniem na nieco. Oczywiście zegarek przeleży kilka lat nim będzie używany z racji na wiek syna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz Seiko? Co to były za awarie? I co masz na myśli pisząc o braku dokładności? Nie pytam po to, żeby Cię przekonywać do Seiko, jednak chciałbym się zorientować, czy w ogóle w Twoim przypadku powinieneś myśleć o zegarku mechanicznym, czy skupić się na kwarcach. Swoją drogą kupowanie Solara czy Kinetica, który ma leżeć w szufladzie przez parę lat, też mija się z celem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jak w temacie. Szukam zegarka dla syna na komunię. I teraz na czym mi zależy:

-wodoszczelność 100m

-koperta i bransoleta ze stali nierdzewnej

-szkło najlepiej szafirowe płaskie, choć w tej cenie chyba będzie to problem :unsure:

 

Dobrze żeby byl to zegarek automatyczny, ewentualnie jakiś solar jak u Seiko. Czy macie doświadczenia z tymi solarami? Jeśli automat to chyba Seiko odpada bo sam używam i powiem ze prócz kilku awarii wyłączających go z użytku jego dokładność pozostawia wiele do życzenia. Zegarek może nieco przekroczyć budżet z podkreśleniem na nieco. Oczywiście zegarek przeleży kilka lat nim będzie używany z racji na wiek syna.

 

 

może coś takiego  łaczy w sobie troche tego co wymieniłes

post-94780-0-70135600-1520773276_thumb.jpg

kwestia tylko bransolety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u nas w rodzinie to już taka tradycja z zegarkami. Ja mam w szufladzie moj komunijny ktorego nie nosze, a jest to radziecka Rakieta z blatem 24h :D Mój Seiko to 5 sport z werkiem 7s36b. Raz odkręcił się rotor, zegarmistrz go dokręcił i na drugi dzień znów to samo, ponowne przykręcenie go załatwiło sprawę do dziś, zegarmistrz powiedział że czegoś takiego jeszcze nie spotkał ze po tak silnym dokręceniu rotor znów się odkręcił. Oprócz tego skleił się kiedyś w nim włos i spieszył chyba z 30min na dobę. Aktualnie mam go już 4 rok i chciałem oddać do konserwacji ale zegarmistrz stwierdził ze nie trzeba. Ustawiał go na jakiejś maszynie po późnił się około 1 min na dobę, choć czasem wg mnie chodził dość równo. Po tej usłudze faktycznie późnił się tylko około 6-7 sekund a teraz dla odmiany sobie spieszy, jakieś 20-25s na dobę. Szkiełko wygląda w nim po 4 latach ze tak powiem nieświeżo wiec chciałbym kupić właśnie zegarek ze szkłem szafirowym. Wiem ze dla zegarków nie jest dobrze leżeć w szufladzie, zarówno automatom jak elektronicznym.


 

 

Jak w temacie. Szukam zegarka dla syna na komunię. I teraz na czym mi zależy:

-wodoszczelność 100m

-koperta i bransoleta ze stali nierdzewnej

-szkło najlepiej szafirowe płaskie, choć w tej cenie chyba będzie to problem :unsure:

 

Dobrze żeby byl to zegarek automatyczny, ewentualnie jakiś solar jak u Seiko. Czy macie doświadczenia z tymi solarami? Jeśli automat to chyba Seiko odpada bo sam używam i powiem ze prócz kilku awarii wyłączających go z użytku jego dokładność pozostawia wiele do życzenia. Zegarek może nieco przekroczyć budżet z podkreśleniem na nieco. Oczywiście zegarek przeleży kilka lat nim będzie używany z racji na wiek syna.

 

 

może coś takiego  łaczy w sobie troche tego co wymieniłes

attachicon.gifimg-0392_3.jpg

kwestia tylko bransolety

 

No Kinetic mógłby w sumie być, pytanie tylko jak z żywotnością akumulatorów to wygląda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie lepiej po prostu pomyśleć o kupnie zegarka, jak już syn będzie gotowy do jego noszenia? Jaki jest sens w kupowaniu prezentu, który następnie ląduje na dnie szuflady? Jak dla mnie, to trochę niehumanitarne ;-)

Dokładnie tak samo myślę. Kup Szczepan dzieciakowi jakiegoś drona czy inny model sterowany zdalnie żeby się cieszył a nie spoglądał smętnie w stronę szuflady. Nooooo w ostaeczności quada :D

I pamiętaj, przyjdzie ten czas kiedy dzieciak zapyta: gdzie są pieniądze jakie dostał na komunię :huh:


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Dokładnie tak samo myślę. Kup Szczepan dzieciakowi jakiegoś drona czy inny model sterowany zdalnie żeby się cieszył a nie spoglądał smętnie w stronę szuflady. Nooooo w ostaeczności quada :D

I pamiętaj, przyjdzie ten czas kiedy dzieciak zapyta: gdzie są pieniądze jakie dostał na komunię :huh:

Ot, mądrego to i przyjemnie posłuchać/poczytać ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To faktycznie masz trochę pecha ze swoją piątką, do Ok 20 sekund to norma, choć - jak sam się przekonałeś - można to wyregulować. Inna sprawa, że w kwocie do 2k możesz kupić zegarek na lepszej jakości mechanizmie (6R15, 4r35). Nie jestem fachowcem, ale IMO zegarki mechaniczne znacznie lepiej zniosą leżakowanie niż kinetic. W kineticu siedzi akumulator, który działa - jak wskazuje nazywa - dzięki ruchowi. Skoro jest to akumulator, to kiedyś wysiądzie i trzeba go będzie wymienić. A nie jest to bateria za 20 pln. Głupio tak co parę lat zmieniać nie tanią cześć w zegarku, który leży w szufladzie. Głupio też, żeby niezużywany prezent z Komunii leżał niesprawny. Podsumowując, do leżakowania mechanik lub prosty kwarc na baterie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak samo myślę. Kup Szczepan dzieciakowi jakiegoś drona czy inny model sterowany zdalnie żeby się cieszył a nie spoglądał smętnie w stronę szuflady. Nooooo w ostaeczności quada :D

I pamiętaj, przyjdzie ten czas kiedy dzieciak zapyta: gdzie są pieniądze jakie dostał na komunię :huh:

Moim zdaniem warto kupić choć jeden prezent, który przetrwa na dłużej i będzię pamiątką za x lat. Wszystkie pierdoły typu xboxy, tablety, drony to rzeczy na góra 2-3 lata, a z zegarkiem można do emerytury dojechać :)

Ja wyszedłem z takiego założenia i syn dostanie combata 7 vintage. I pewnie inne pierdoły :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak dokładnie jak opisali koledzy,,kup małemu rzecz która będzie go cieszyć na teraz  ,,myśle że zegarek za 2k to nie potrzebny wydatek 

sam dostałem zegar na komunie ,,,i co ? d*pa nie byłem nim zainteresowany  ,,liczył się rower i inne zabawki na podwórko ,,ale może się mylę bo to inne czasy były 

 

pozdrawiam Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Moim zdaniem warto kupić choć jeden prezent, który przetrwa na dłużej i będzię pamiątką za x lat. Wszystkie pierdoły typu xboxy, tablety, drony to rzeczy na góra 2-3 lata, a z zegarkiem można do emerytury dojechać :)

Ja wyszedłem z takiego założenia i syn dostanie combata 7 vintage. I pewnie inne pierdoły :)

I będzie tego Combata nosił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się skojarzył ten zakup zegarka z pewnym dowcipem :) 

 

Zbliża się rocznica ślubu pewnej pary. Mąż wręcza żonie pięknie zapakowany prezent. Ta podekscytowana, że ukochany o niej nie zapomniał, zabiera się do rozpakowywania. 
- Ale przecież to... wędka. 
- I to najwyższej jakości! Unikat!
- Ale ja nie łowię ryb.
- Nie podoba ci się? No cóż, może mi się na coś przyda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I będzie tego Combata nosił?

Teraz na pewno nie :)

Ale jak będzie mieć tyle lat co my, to będzie miał co na forum pokazać ;)

Wybrałem tego combata, bo ma pełny dekiel ze sporym miejscem na grawer.

 

Prezenty na teraz też będą, zresztą nie o to w tej uroczystości chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Teraz na pewno nie :)

Ale jak będzie mieć tyle lat co my, to będzie miał co na forum pokazać ;)

Wybrałem tego combata, bo ma pełny dekiel ze sporym miejscem na grawer.

Prezenty na teraz też będą, zresztą nie o to w tej uroczystości chodzi.

Fakt, chociaż z tym zegarkiem, który kupujemy, ale zaraz odkładamy... To mam jednak mieszane uczucia. Oczywiście w tym konkretnym przypadku na Twoją kprzyść działa wybór konkretnego modelu ;-) Zawsze można też powiedzieć: "tatuś ponosi, żeby się nie zastał" ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym ze rowery, konsole itd już ma, warto żeby coś zostało na pamiątkę. Pieniądze tez trwale nie są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Lokatę załóż ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..., warto żeby coś zostało na pamiątkę. Pieniądze tez trwale nie są.

I tego się trzymaj. Tym bardziej, że jakieś pierdoły też na pewno dostanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym ze rowery, konsole itd już ma, warto żeby coś zostało na pamiątkę. Pieniądze tez trwale nie są.

Mam ten sam problem, mój rowery ma dwa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Żeby nie było, mnie w maju czeka ten "problem" przypadku starszego syna ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu to wychodzi na to ze żaden Kinetic czy Solar się nie nadaje. Czy jest zatem szansa na jakiś dokładniejszy automat w tej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepszy zegarek niż sanki :-) ps automatom nie przeszkadza leżakowanie ?

 

Wysłane z mojego MI MAX 2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

To zależy... Jak mają leżakować kilka lat, to przed "puszczeniem w ruch" sugerowałbym jednak, tak profilaktycznie, wizytę u zegarmistrza ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu to wychodzi na to ze żaden Kinetic czy Solar się nie nadaje. Czy jest zatem szansa na jakiś dokładniejszy automat w tej cenie?

Jest, wcześniej pisałem o 6r15, 4r35 od Seiko, czyli SARB, czy różne referencje Presage Cocktail na przykład. Do tego masz w swoim limicie Tissoty czy Glycine na Etach 2824-2, czy Orient Stary na 40n52 i pochodnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.