Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

albiNOS 01

Projekt Forumowego Mechanizmu

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, wiem, porywam się z motyką na księżyc. I to nawet nie ja, tylko oczekuję, że wspólnymi siłami to zrobimy, a mianowicie zbierzemy chętnych do podjęcia próby ZAPROJEKTOWANIA!, tak, powiedziałem to głośno, naszego wspólnego, forumowego mechanizmu. 

 

Inicjatywa totalnie niekomercyjna, może trochę dla zabawy, może też po to byśmy zrobili dogłębną analizę sposobu działania mechanizmu, przekonania się, że się da lub nie.

 

Na czym ta inicjatywa ma polegać?

1) zbieramy chętnych do udziału w temacie, tworzymy swoistą forumową grupę roboczą, wybieramy chętnego do udziału koordynatora, może kilku koordynatorów.

2) ustalamy jaki to ma być mechanizm (zakładam, że możliwie najprostszy)

3) zbieramy informacje o sposobie działania mechanizmu w jedno miejsce, zasadzie działania poszczególnych elementów i temu podobne

4) zaczynamy rysować...

 

Nawet jeżeli się nie uda, to powinno być ciekawie, o ile będą chętni do projektu

 

 

Jest jedna podstawowa zasada, od ogółu do szczegółu...

 

Zapraszam wszystkich chętnych do projektu.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mzusto

Ciekawa inicjatywa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słoneczny?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wodne są mniej zależne od aury  :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inicjatywa ciekawa, będę jej kibicować i wspierać uczestników dobrym słowem. Jednak pozostanę tylko obserwatorem, no chyba, że rzeczywiście będziemy składać zegar słoneczny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie próżnuję, obecnie jestem w trakcie powielania rosyjskiego wynalazku, mając bazę można będzie zrozumieć dokładnie co tam się dzieje i ewentualnie to ulepszyć. Szukałem literatury, jakiejś pomocy ale niestety jest skromnie, firmy robiące mechanizmy strzegą tajemnic i generalnie pozostaje nam reverse engineering i ulepszanie. Tak to robią inni.

 

 

GCfrth6.jpg


A tutaj troszkę bardziej aktualny model, uzupełniłem kilka detali. Praca jest mozolna, lupa w oku i zerkanie to na ekran to w mechanizm.

 

 

Tp7XIFS.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem, porywam się z motyką na księżyc. I to nawet nie ja, tylko oczekuję, że wspólnymi siłami to zrobimy, a mianowicie zbierzemy chętnych do podjęcia próby ZAPROJEKTOWANIA!, tak, powiedziałem to głośno, naszego wspólnego, forumowego mechanizmu. 

 

Inicjatywa totalnie niekomercyjna, może trochę dla zabawy, może też po to byśmy zrobili dogłębną analizę sposobu działania mechanizmu, przekonania się, że się da lub nie.

 

Na czym ta inicjatywa ma polegać?

1) zbieramy chętnych do udziału w temacie, tworzymy swoistą forumową grupę roboczą, wybieramy chętnego do udziału koordynatora, może kilku koordynatorów.

2) ustalamy jaki to ma być mechanizm (zakładam, że możliwie najprostszy)

3) zbieramy informacje o sposobie działania mechanizmu w jedno miejsce, zasadzie działania poszczególnych elementów i temu podobne

4) zaczynamy rysować...

 

Nawet jeżeli się nie uda, to powinno być ciekawie, o ile będą chętni do projektu

 

 

Jest jedna podstawowa zasada, od ogółu do szczegółu...

 

Zapraszam wszystkich chętnych do projektu.

 

Pomysł iście wariacki  :D lubie takie  :)

 

Nie próżnuję, obecnie jestem w trakcie powielania rosyjskiego wynalazku, mając bazę można będzie zrozumieć dokładnie co tam się dzieje i ewentualnie to ulepszyć. Szukałem literatury, jakiejś pomocy ale niestety jest skromnie, firmy robiące mechanizmy strzegą tajemnic i generalnie pozostaje nam reverse engineering i ulepszanie. Tak to robią inni.

 

 

 

A tutaj troszkę bardziej aktualny model, uzupełniłem kilka detali. Praca jest mozolna, lupa w oku i zerkanie to na ekran to w mechanizm.

 

 

 

 

Zapytam z ciekawości - dlaczego automat a nie manual? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł iście wariacki  :D lubie takie  :)

 

 

Zapytam z ciekawości - dlaczego automat a nie manual? 

 

Taki mam mechanizm do rozebrania (i tak zdechł, nie szkoda mi go patroszyć).

 

Mechanizm to Vostok 2416b, z tego co mi wiadomo automat ale z ręcznym dokręcaniem. Na tyle co mi się wydaje wahadło można w razie potrzeby wywalić i odzyskać nieco grubości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że jest nadzieja na przyjęcie się tematu. Chyba trzeba będzie pobawić się w rysowanie.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sirius, będziesz koordynatorem tematu? widzę, że masz odwagę, pasję i potencjał.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sirius, będziesz koordynatorem tematu? widzę, że masz odwagę, pasję i potencjał.

 

Jeśli nikt nie zgłasza przeciwwskazań to z miłą chęcią.

 

Czekam na chętnych do współpracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sirius, jak tam sytuacja, narysowałeś coś może?


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy pomysł,

jeśli temat nie umarł to może i ja bym znalazł trochę czasu żeby potrenować modelowanie 3D ;)

 

Posiadam coś takiego:
2117053.jpeg

2117054.jpeg

2117055.jpeg

Od razu zaznaczę, że nie jest to model mojego autorstwa. Ściągnąłem go kiedyś ze strony GrabCAD, teraz sobie przypomniałem o nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w domu dwa mechanizmy, jeden działający ale do konserwacji w rusku ,,Rakieta", drugi to jakaś chińszczyzna bez kamieni jak domniemam, ale po rozbebeszeniu można obadać co i jak. Gdy dopadnie mnie zapał wezmę śrubokręt w rękę.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa inicjatywa Panowie, jak nic w tym iście wariackim projekcie, tak, tak wariackim - nieocenioną pomocą posłużyłby p. Karol Roman


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa inicjatywa Panowie, jak nic w tym iście wariackim projekcie, tak, tak wariackim - nieocenioną pomocą posłużyłby p. Karol Roman

 

Cieszę się, że jesteś w zarządzie. Gratulacje tak w ogóle. Potwierdzam, że p. Karol Roman mógłby tutaj pomóc, wydaje mi się jednak, że największy problem to nie wcale sam projekt ale wykonanie prototypów i testy. Bez tego nawet nie można zastrzec ewentualnych rozwiązań. Trzeba najpierw je przetestować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy pomysł,

jeśli temat nie umarł to może i ja bym znalazł trochę czasu żeby potrenować modelowanie 3D ;)

 

Posiadam coś takiego:

 

 

 

Od razu zaznaczę, że nie jest to model mojego autorstwa. Ściągnąłem go kiedyś ze strony GrabCAD, teraz sobie przypomniałem o nim.

To jest Unitas...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sirius, jak tam sytuacja, narysowałeś coś może?

 

Jeszcze nie :( aczkolwiek jesień już czuć w powietrzu, długie wieczory i te sprawy. Także chyba nadchodzi ten czas aby chwycić za śrubokręt, wsadzić lupę w oko i coś narysować. Myślę że od września zabiorę się za temat pełną mocą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem ostatnio jeden mechanizm i poległem :-) Rozebrałem następny, złożyłem i również poległem. Więc wziąłem się dziś za pralkę, omal nie poległem, w przenośni i dosłownie, wszak 230V to nic miłego gdy gdy się podłączy do niego organizm. Na szczęście ostatecznie mamy wynik 2:1, Dwa zegarki kaput, jedna pralka OK.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, ja nie bardzo rozumiem o czym jest ten temat? O rysowaniu radzieckich mechanizmów? Może o pralkach? Albo o Unitasie...kurde tępy jakiś jestem... Tak to się robi... meine herren... ;)

https://www.uhren-werke.de/de/aktuelles.html


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stamtąd, skąd zaraz nas z hukiem wypierdzielą... W materiale wszystko jest wyjaśnione... Tylko, że my już niebawem na te pieniążki nie będziemy mieli co liczyć...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stamtąd, skąd zaraz nas z hukiem wypierdzielą... W materiale wszystko jest wyjaśnione... Tylko, że my już niebawem na te pieniążki nie będziemy mieli co liczyć...

Są kraje które i bez tych pieniążków sobie świetnie radzą. Aby dostać te pieniążki trzeba mieć wkład własny i to nie mały. Polska jest mimo wszystko krajem na dorobku jeszcze i nikt nie zainwestuje takich środków w coś tak niepewnego jak budowa mechanizmów. Jednocześnie zawsze będzie tym krajem na dorobku ponieważ Niemcy nie potrzebują konkurencji tylko taniej siły roboczej i rynku zbytu a ta w wyniku poprawiającej się sytuacji gospodarczej Polski się kurczy, ciapaci okazują się mniej zdolni więc idzie atak polityczny w celu przywrócenia poddańczych rządów poprzedników. Przeciętny obywatel Niemiec tak nie myśli i jest przychylny Polsce, ale polityka na najwyższym szczeblu nie ma sentymentów, liczy się rachunek ekonomiczny.

Polska nic za darmo nie dostaje, to ogromny rynek który w zamian za fundusze został udostępniony mocnym markom z zachodu. Idiotą jest ten kto myśli, że Unia wielką łaskę robi, że przekierowuje tutaj środki.

A z tym wyrzucaniem z Unii to już mocno Cię poniosło....prędzej mi kaktus wyrośnie niż Niemcy zrezygnują z Polski, Tak Niemcy, ponieważ Unia to Niemcy ...długo długo nic....Francja .....kanion i reszta państw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Błagam. Wobec obecnych czasów bardzo proszę o unikanie jakichkolwiek wpisów dotyczących polityki.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Błagam. Wobec obecnych czasów bardzo proszę o unikanie jakichkolwiek wpisów dotyczących polityki.

 

Przepraszam, sprowokował mnie :P . Jak znam Siriusa to on jest na tyle zdeterminowany, że gdyby tylko miał odpowiednio dużo czasu t naprawdę zaprojektował by ten mechanizm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.