Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

UpływCzasu

Używany Diver do 3 tyś. Davosa, Longines, Oris?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich czytających, zwracam się do Was z prośbą o przedstawienie swoich argumentów za i przeciw pewnym zegarką oraz o Wasze propozycje. Przymierzam się do zakupu używanego zegarka typu "diver" w kwocie do 3 tyś zł. Szukam jedynie zegarka szwajcarskiego, nie chcę też żeby był to jakiś homage czy majtkowiec, albo po prostu nowa firma. Podobają mi się Longines Hydroconquest, Davosa Ternos oraz Oris Aquis. Może macie jakieś lepsze propozycje, albo pomożcie chociaż wybrać 1 z trójcy. Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Czemu to musi być "swiss made"? Tak z ciekawości pytam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alpina Seastrong, Orange 300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu to musi być "swiss made"? Tak z ciekawości pytam...

Takie postanowienie, znam japończyki cenią sobie wykonanie, ale chciałbym jednak sięgnąć po coś "swiss made".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

To na pewno Alpina zaproponowana powyżej jest spoko pomysłem :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alpina Seastrong, Orange 300.

Możliwe, że zapomniałem, ale chciałbym by ten zegarek był automatyczny. Alpina to nie kwarc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

squale ;)


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alpina to nie kwarc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z telefonu nie wrzucę, ale wpisz w wyszukiwarkę na bazarku,. Orisa za 3k nie kupisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glycine combat sub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Hamilton Navy Sub. W tej cenie nówka. Podobnie jak w przypadku Combat Suba od Glycina :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym poprosić o link? :)

 

Bana masz na google?? http://alpinawatches.com/

 

W zakładanym budżecie zupełnie nie istotnym jest co kupisz, jeśli chodzi o tzw "swiss made automatic watches" to zakładając że budżet masz na poziomie 3tys PLN wszelkie zegarki będą technologicznie bardzo do siebie zbliżone, podobnie jeśli chodzi o jakość wykonania, będzie ona przyzwoita ale bez szału, mechanizm to też nie będzie cud technologiczny tylko jakiś wół roboczy ETA albo coś pokrewnego.

Jeśli miałbym radzić to radziłbym abyś kierował się gustem - pełen przekrój możliwości masz na bazarku, wystarczy przejrzeć oferty z kilku ostatnich dni i coś wybrać.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hamilton Navy Sub. W tej cenie nówka. Podobnie jak w przypadku Combat Suba od Glycina :-)

Szukam używki

Bana masz na google?? http://alpinawatches.com/

 

W zakładanym budżecie zupełnie nie istotnym jest co kupisz, jeśli chodzi o tzw "swiss made automatic watches" to zakładając że budżet masz na poziomie 3tys PLN wszelkie zegarki będą technologicznie bardzo do siebie zbliżone, podobnie jeśli chodzi o jakość wykonania, będzie ona przyzwoita ale bez szału, mechanizm to też nie będzie cud technologiczny tylko jakiś wół roboczy ETA albo coś pokrewnego.

Jeśli miałbym radzić to radziłbym abyś kierował się gustem - pełen przekrój możliwości masz na bazarku, wystarczy przejrzeć oferty z kilku ostatnich dni i coś wybrać.

Gratuluję obsługi manualnej komputera. Nie domyśliłeś się, że skoro napisałem ten post to mam ręce i umiem nie tylko wpisywać coś do wujaszka, ale też poszukać głębiej? Podałeś mi stronę firmy, a ja szukam linku do modelu zegarka, który kolega polecił. Wpisując frazę pojawia się dość spora grupa, a ja pytam o konkretny. Wyskoczyły kwarce stąd było też o nie pytanie. Nie lubisz pomagać? Nie pisz, nie marnuj na mnie czasu, ani swoich i moich nerwów.

Z telefonu nie wrzucę, ale wpisz w wyszukiwarkę na bazarku,. Orisa za 3k nie kupisz.

No właśnie napisałem Orisa bo są aktualnie 2 na samym olx cena 3200 i 3400, pisałem z Panami i mogliby coś urwać (3050zł, 50 to wykroczenie poza budżet, ale nie jest to przesada). Oczywiście wiem, że nie dostanę zegarka z niewiadomo jakim mechanizmem, ale po co mi taki mechanizm, kwarce są dokładniejsze i chyba tańsze w konserwacji. Moje pytanie powinno być chyba inne. Czy w kwocie 3050 zł Oris Aquis to jeden z najlepszych wyborów? Jakość vs cena? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oris wykonanie bez zarzutu, luma szału nie robiła i poza oryginalną bransą, gumą nic innego nie założysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ternos używany jest za 1,3k na FB u Czasoholików.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Opłaca się brać Davosę Ternos Ceramic 161.555.70 za 1300zł wg Was?

IMO, jeśli nie przeszkadza Ci wtórny design, to tak  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TigerBear

A może ? :

 

78911267337674923838.jpg

 

 

Nie jest to co prawda  słismejd, ale nie wstyd go zestawić z Lonżinem i Orisem, a Davosę zostawia, w tyle, no i nowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz wziąć również pod rozwagę zegarki Tag Heuer Aquaracer.  Używane modele, w zależności od wersji, można kupić od 3k. 

 

P.S. Jeśli chcesz, to mam aktualnie budżetową wersję (Calibre 5) na sprzedaż.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

torgul mógłbyś napisać do mnie odnośnie Tag'a dodać fotki i powiedzieć o jakiej kwocie mowa?

Fakt Davosa Ternos to praktycznie kopia design'u Rolexa i w sumie troche średnio ciekawa opcja, ale w tej cenie ten model to chyba i tak dobry wybór (jeśli nie jest porysowany etc). Szukam używanego, bo dzięki temu jest szansa dostać coś troszkę " z wyższej półki, a w przypadku zegarka nie przeszkadza mi, że to nie ja byłem pierwszym właścicielem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

torgul, napisz też do mnie co to za Tag i jakieś zdjęcie jak masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie pytanie (decyzja niemal podjęta) Oris Aquis vs Longines Hydroconquest :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra leci do mnie Oris Aquis, dzięki wielkie za wszelkie opinie, komentarze i typy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.