Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

rerekumkum

Jaki zegarek podobny do Komono Winston Royale Black?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie.

 

Od 20 lat nosiłem radzieckiego Wostoka, który niestety umarł śmiercią nagłą i nieodwracalną. Zacząłem więc oglądać sobie nowe zegarki i wpadł mi w oko Komono Winston Royale Black. Dokładnie taki, jak na zdjęciu (żeby oszczędzić Wam fatygi w szukaniu go po necie):

 

 

 

pol_pl_Zegarek-Komono-Winston-Royale-Bla

 

 

 

Chciałbym coś o takim designie, ale jednak nieco tańsze - ten konkretny model kosztuje pod 400 złotych, a to dla mnie dość sporo jak na taki gadżet. Nie jestem miłośnikiem zegarków, nie znam się na nich za bardzo, więc nie mam żadnych specjalnych wymagań co do mechanizmu, koperty, szkiełka i innych aspektów, o których tak tutaj intensywnie rozprawiacie. Nie bardzo więc widzę sens w wydawaniu 400 złotych za coś, co być może da się kupić sporo taniej. Mam nadzieję, że po takim wyznaniu nie wykopiecie mnie w tempie ekspresowym :)

 

Wracając do meritum, wiem, że Komono to żadna marka. Przynajmniej według opinii na forach takich jak to. OK, rozumiem i nie mam nic przeciwko temu. Poszukałem na własną rękę i nie znalazłem zbyt wiele interesujących opcji. Albo nie do końca taki sam Timex Originals T2N794:

 

 

 

pol_pl_TIMEX-T2N794-751_4.jpg

 

 

 

Albo jakiś zegarek z Aliexpress (niewątpliwie szmelc ekstremalny) za 7 dolarów, albo np. totalne nonejmy jak Relojes albo Skmei, taki:

 

 

 

e997f04a5d9793adb0de0e5c600325da.jpg

 

 

 

No to już byłoby prawie to, jednak ten Komono jest po prostu fajniejszy. Wiem, że najprawdopodobniej oba to dziadostwo, ale w gruncie rzeczy jeśli będzie chodzić i się nie spóźniać jakoś wyraźnie, to mi w zupełności wystarczy. Jak pisałem, nie mam praktycznie żadnych wymagań poza wyglądem :)

 

Czy mógłbym więc poprosić znawców o podsunięcie jakiejś propozycji? W cenie powiedzmy zauważalnie poniżej 400 złotych (bo jeśli będzie kosztować np. 350, to kupiłbym raczej tego Komono, jeśli będzie różnica w wyglądzie) i o designie jak najbardziej zbliżonym do tego z tematu?

 

Z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup Wostoka. Będzie lepszy niż wszystko, co nam pokazałeś.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup Wostoka. Będzie lepszy niż wszystko, co nam pokazałeś.

 

Lepiej tego ując nie można ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłbym Wostoka, ale współczesne modele są okropne. Nawet za darmo bym nie chciał. Wolę oszczędny wygląd, szukam więc czegoś fajnego.

 

Mówicie, że wszystko powyżej to szmelc i patykiem nawet nie ruszać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Wojtys
      Dzień dobry, ostatnio przymierzam się do zakupu pierwszego, rasowego divera do mojej kolekcji. Wybór padł na tego Orienta, który urzekł mnie swoją czerwoną tarczą i dobrze znaną mi już japońską marką. Problem zaczął się przy samym zakupie zegarka. Sprawdzałem jego dostępność i cenę na różnych stronach, które zajmują się sprzedażą zegarków. Różnica w cenie (prawie 400 złotych) spowodowała, że nie wiem, z jakiego źródła nabyć to, cudo. Nie powiem, że gdybym mógł zaoszczędzić te kilka złotych byłoby mi cieplej na sercu (przeznaczy sie na inny zegarek haha), ale jeśli nie, to trudno. Stąd moje zapytanie do starszych kolegów ekspertów, z jakiej strony wybrać ów czasomierz ? I co wpływa na taką kolosalną różnicę w cenie ( może orginalność?)  ? Z góry dziękuję, za jakąkolwiek pomoc.





    • Przez Humanista
      Witam, tydzień temu złapałem zegarkowego bakcyla i od tamtej pory ciągle przeglądam zegarki 😅 Wiem na pewno, że chciałbym kupić zegarek marki japońskiej, więc Casio/Seiko/Orient/Citizen. Mój rozmiar nadgarstka to 17 cm.

      Szczególnie w oko wpadły mi Casio z serii Edifice. Cieszą się dobrą opinią jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny. Co myślicie o tej ofercie EFV-100D?  https://zegarownia.pl/zegarek-meski-edifice-classic-efv-100d-2avuef 
      Podoba mi się ta niebieska tarcza. Ogólnie szukam w miarę możliwości niebieskich wariantów. Z bransoletą może nie ma szału, ale z taką ceną nie mam co wybrzydzać. Jest też wersja ze szkiełkiem szafirowym, tylko droższa o 150 zł i tylko z czarną tarczą https://zegarownia.pl/zegarek-meski-edifice-classic-efr-s108d-1avuef Myślicie, że warto zapłacić więcej dla samego szafiru? Rysuje się znacznie mniej, to fakt.
       
      Podobają mi się też Seiko 5, np. taka oferta: https://www.amazon.com/Seiko-SNK793-Automatic-Stainless-Steel/dp/B002SSUQF6 Trochę wyższa cena, ale jest dosyć fajny. 
      Orienty niestety już są dosyć drogie, podoba mi się Ray 2, ale to już trochę nie na moją kieszeń.
       
      Poza tym mam jeszcze taki guilty pleasure - zegarki szkieletowe. Wiem, wiem, są mało praktyczne, kiepski stosunek jakości do ceny i wszystkie budżetowe mają ten sam chiński mechanizm. Ale kurczę, nie mogę od nich oczu oderwać. Szczególnie kręci mnie ten Fossil ME3055 https://zegarownia.pl/zegarek-meski-fossil-grant-me3055 Szkielet, ale wciąż czytelny. Ale powiedzcie mi szczerze - warto w ogóle wydawać na to kasę, nie wyjdę na tandeciarza? Bo nie wiem, czy jak będę rozmawiać z kimś, kto chociaż trochę się zna na zegarkach, to mnie nie wyśmieje 😶 W końcu to trochę jak jeździć starą Hondą Civic bez maski...
       
      I jeszcze mam pytanie, czy jako początkujący powinienem ryzykować z kupnem używanych, np. na chrono24? czy tylko się sparzę i lepiej kupić w salonie? I czy macie jakieś polecane sklepy stacjonarne we Wrocławiu? Planuję przejść się do Time Trend w Magnolii i przymierzyć chociaż tego Casio, zobaczyć, czy ta bransoleta jest wygodna i czy dobrze na mnie leży. 
    • Przez lenybo
      Cześć,
       
      Chciałbym zapytać o Wasze doświadczenia z zakupem zegarków ze sklepu zegarkicentrum.pl?
      Interesuję mnie zakup damskiego automatycznego Orienta.

      Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez beriam
      Od jakiegoś czasu chodzi za mną ta wersja kolorystyczna.
      Chciałem sobie sprawić, ale w PL słaba dostępność.
      Na Allegro... kopie idealne, moze ktoś gdzieś widział w dobrej cenie ?
       
       

    • Przez Watch_Noob
      Witam,
      Mogę prosić o pomoc w doborze zegarka?
       
      Rozglądam się już do jakiegoś czasu za czarnym zegarkiem i tylko taki kolor mnie interesuje i mam niesamowity dylemat.
      Po dłuższej selekcji wpadł mi w oko:
       
      - Emporio Armani AX2164

       
       
      - Tommy Hilfiger 1791611
       

       
       
      Ten drugi na zdjęciach wygląda na bardzo duży i jednak bym się skłaniał ku pierwszej opcji. Wcześniej podobał mi się z kolei ten:
       
      - Hugo Boss Grand Prix 1513578

       
       
       
      Podsumowując: Pierwszy zegarek najlepiej prezentuje się na realnych zdjęciach i już dziś miałem go zamawiać, ale mówię może zaczerpnę porady na tym forum. Drugi z kolei wygląda na bardzo duży. Trzeci podoba mi się najbardziej na podrasowanych zdjęciach, ale z kolei na naturalnych wygląda jak szajs
       
      Który według waszej opinii warto kupić, a może coś innego? Kwota od 500 do 1000zł i koniecznie czarny.
       
      Pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.