Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

WuYo

Zegarek dla syna

Rekomendowane odpowiedzi

Kol. WuYo napisał:

 

"Dotarłem w to miejsce prosząc o pomoc. Zamierzam sprezentować dla syna zegarek, który z racji jego młodego wieku będzie używany dopiero za około 10 lat. Chciałbym aby był to dla niego prezent na Komunię i pamiątką upamiętniającą to wydarzenie.

Moje oczekiwania to: ......

.... udało mi się odwiedzić kilka punktów sklepowych i wybrać kilka propozycji:

 

  • Certina DS-1 - ładną widziałem w wersji Himalaya
  • Tissot Chemin des Tourelles (chyba za duży)
  • Tissot Le Locle
  • Doxa Executive 5 Automatic
  • Podobają mi się stare Seiko - niestety na GS mnie nie będzie stać :)
Z dużą przyjemnością usłyszę Wasze opinie lub nowe propozycje."

Więc może nie skupiajmy się na "sens" czy "bezsens" tylko odpowiedzmy na to o co zapytał!

Który zegarek z Twoich propozycje wybrać to raczej kwestia gustu.

Ale może rozważ zakup zegarka nie nowego ale "ponadczasowego": omega, longines w złotej kopercie, które niewątpliwie można uznać za wyjątkową pamiątkę.

 

Moja corka zda (?) prowojazdy za 5 lat.

pezot Cc czy moze Micra cabrio. Czy ona bedzie lubila czerwony kolor. Teraz nie lubi ale 2 lata temu lubila a gusta zmieniaja sie co 7 lat?

Czy OC bedzie drogie?


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ kol.Lawnowerman wezwał mnie niejako do tablicy to odpowiadam:

 

"Moja corka zda (?) prowojazdy za 5 lat."  ZDA
"pezot Cc czy moze Micra cabrio."  MICRA CABRIO

"Czy ona bedzie lubila czerwony kolor."  TAK
"Czy OC bedzie drogie?"  TAK

To moje zdanie, Ty masz prawo mieć inne. Kol. WuYo też może wybrać na pamiątkę komunijną zegarek!

Dziękuję, z mojej strony temat uważam za zamknięty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość qhen

Czytam i nie wierze. Bedzie nosił za 10 lat? A co stoi na przeszkodzie aby nosił zegarek teraz? Swojego pierwszego sikora dostałem 1 wrzesnia 1977 roku bo w tym dniu zaczeła sie moja przygoda ze szkołą.Czyli w wieku 7 lat i miał bym go do dzisiaj gdyby w woju amba go nie wcieła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem złoty sygnet z jakimś kamieniem na komunie do noszenia "jak będziesz dorosły". Pamietam że byłem rozczarowany bo na kiego mi sygnet którego nawet nie moge nosić?? Minęło 25 lat, sygnet nadal leży gdzieś w szkatułce a ja najmilej wspominam zestaw lego który dostałem od cioci :) Moim zdaniem zegarek dla dziecka spoko, ale w tym wieku to g-shocka a pieniądze wpłacić na jakąś lokate albo obligacje i niech ma fajny prezent na osiemnastke - będzie chciał zegarek to sobie kupi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też kompletnie nie rozumiem pomysłu autora a poza tym wydaje mi się, że za 10 lat będzie już marzył o samochodzie jak jego rówieśnicy a nie o zegarku. Poza tym zegarki chyba nadal będą wtedy produkowane? Dlatego ja bym kupił coś bardziej adekwatnego do wieku co teraz dzieciaki dostają, jakiś sprzęt sportowy czy elektronikę co faktycznie mu sprawi radość a co do zegarka...jeśli już jakiś miałby być to też adekwatny do wieku np G-SHOCK - z możliwością noszenia od razu a nie dopiero za 10 lat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość qhen

-W szkole pytaja co dostałes na komunie?

Zegarek.

-To pokarzesz?

Jest zamkniety w szafie.

-To go wyjmij.

Klucz do szafy jest w sejfie a ten otworzy sie za 10 lat.

-E tam w szafie to ja mam kaczke na złotym łancuszku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z większością Waszych komentarzy trudno się nie zgodzić. "Dodatkowy" zegarek z którego będzie mógł się cieszyć również dostanie. Nie martwie się tym, że taki zegarek nawet przez okres nieuzywania będzie potrzebował przeglądu.

W dalszej rozmowie chciałbym pominąć aspekt "moralności" wyboru a skupił się na wyborze zegarka. Który z nich będzie Waszym zdeniem pod względem jakości najlepszy. Mogą również pojawić się alternatywne propozycje.

Bardzo dziekuję, że poświęcacie swój czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze jakies Seiko?

Albo jakis nurek w stylu Helson, Aramida?


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wskazowka12

Nie znam się, ale się wypowiem.

Na komunię jakiś oldschoolowy gshock, a na 18 urodziny konkretny zegarek mechaniczny z grawerem na tę okazję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość qhen

Z większością Waszych komentarzy trudno się nie zgodzić. "Dodatkowy" zegarek z którego będzie mógł się cieszyć również dostanie. Nie martwie się tym, że taki zegarek nawet przez okres nieuzywania będzie potrzebował przeglądu.

W dalszej rozmowie chciałbym pominąć aspekt "moralności" wyboru a skupił się na wyborze zegarka. Który z nich będzie Waszym zdeniem pod względem jakości najlepszy. Mogą również pojawić się alternatywne propozycje.

Bardzo dziekuję, że poświęcacie swój czas.

 Moze sie wstrzymac i kupic cos z kolekcji kolegi co na forum ,,robi zegarki'' zapomniałem nazwy ale jest chyba z Wrocka.  Zawsze to jakas limitka a nie masowa produkcja.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem szczerze w czym jest problem. Moj Syn ma 5 lat i nosi na codzień do przedszkola zegarek Festine 34mm (300zl) uważa na niego i po dwóch tygodniach ani razu nie było z niczym kłopotów, 9 Latkowi w mojej śmiało można kupić zegarek lepszy zegarek 39mm i tylko uświadomić aby o niego dbał. A na 18 kupić jeszcze lepszy i tyle.

 

Oczywiście wybrałbym powermatica Certina lub Tissota (dl mnie Tissot ładniejszy) ale dla młodego to tylko wersja na bransolecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

"...Który z nich będzie Waszym zdaniem pod względem jakości najlepszy. Mogą również pojawić się alternatywne propozycje."

 

Certina DS-1 - w wersji Himalaya

Tissot Chemin des Tourelles

Zegarki te wyposażone są w mechanizm Powermatic 80, który jest stosowany dopiero kilka lat i cechuje się dużą rezerwą chodu />80 h/. Zastosowano w tym mechanizmie materiał syntetyczny /niektórzy używają nazwy "plastikowy"/, który jak na razie się sprawdza, natomiast w tym momencie odpowiedzieć co będzie za lat 10, 20...? Może Koledzy bardziej zorientowani w temacie się ustosunkują. Dlatego ja osobiście brałbym pod uwagę jednak zegarki z klasyczną ETA 2824 np wymienionych przez Ciebie - Tissot Le Locle, Doxa Executive 5 Automatic lub Certina DS-1 Automatic /ETA 2824-2/.

A z propozycji alternatywnych: może marka Hamilton? Tak naprawdę w określonym przez Ciebie budżecie porównywalnych jakościowo zegarków jest sporo a więc decydować będzie sprawa "co się komu podoba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z większością Waszych komentarzy trudno się nie zgodzić. "Dodatkowy" zegarek z którego będzie mógł się cieszyć również dostanie. Nie martwie się tym, że taki zegarek nawet przez okres nieuzywania będzie potrzebował przeglądu.

W dalszej rozmowie chciałbym pominąć aspekt "moralności" wyboru a skupił się na wyborze zegarka. Który z nich będzie Waszym zdeniem pod względem jakości najlepszy. Mogą również pojawić się alternatywne propozycje.

Bardzo dziekuję, że poświęcacie swój czas.

Może coś z Orient Star http://www.creationwatches.com/products/orient-star-classic-291/orient-star-classic-automatic-power-reserve-saf02005s0-mens-watch-10654.html


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj Syn ma 5 lat i nosi na codzień do przedszkola zegarek Festine 34mm (300zl) uważa na niego i po dwóch tygodniach ani razu nie było z niczym kłopotów, 9 Latkowi w mojej śmiało można kupić zegarek lepszy zegarek 39mm i tylko uświadomić aby o niego dbał. A na 18 kupić jeszcze lepszy i tyle.

Na 18 to Ci wychodzi, że musi dostać coś koło 50 mm

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 18 to Ci wychodzi, że musi dostać coś koło 50 mm

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Na 18 to pewnie jakiegoś nurka dostanie od Taty coś koło 43mm hehe.

 

Btw może trochę nie w temacie ale byłem dziś w kinie z Synkiem, zauważył u jednego Pana w kolejce ładny zegarek i mówi na głos Tato ale ten Pan ma ładny zegarek(rolex bicolor z niebieska tarcza), pokazuje na swój i mówi a jakiej firmy ma Pan zegarek bo moj to Festina, Pan się uśmiechnął i odpowiada chłopcze moj to Rolex król wśród zegarków na to moj Syn, a Tata mówił ze najlepszy zegarek to Patek... zapadła cisza... Pan się już nie odezwał... a ja padłem ze śmiechu (oczywiście bez okazywania tego)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarki marki AVI-8 pewnie znacie. Kupiliśmy z żoną ostatnio dla bratanka zegarek tej marki to mówił, że bardzo fajny i że wybraliśmy dość mlodziezowy model :) może warto poszukać wśród zegarków tej marki. Kupowaliśmy AVI-8 Hawker Hurricane taki z niebieskim paskiem , szczerze mówiąc sam bym sobie taki sprawił :D W sklepach te zegarki są określane jako "lotnicze" przynajmniej w e-zegarek jak kupowalismy to tak były tam określane. Styl taki podchodzący moim zdaniem bardziej pod casual.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.