Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość mzusto

Dla taty na 70 urodziny

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mzusto

Witajcie

Za niespełna miesiąc mój tata będzie świętował słuszne 70 urodziny. Zastanawiam się nad prezentem dla niego i wymyśliłem zegarek( ciekawe dlaczego). Tata do tej pory nosił i nosi kwarcowe wynalazki tupu Q&Q

Chciałbym ale nie wiem czy to dobry pomysł kupic mu coś lepszego, najlepiej z data i na bransolecie. Ale czy to dobry pomysł aby „starszemu panu” dać w prezencie zegarek bo nie chciałbym aby to odebrał w inny sposób wiadomy jaki... pomimo ze tata raczej nie wierzy w rożnego typu zabobony.

To jesli zegarek to jaki? Skłaniam się chyba ku kwarcowi a może nie? Dobrze by było aby był w stali a nie two tone. Kolor tarczy raczej jasny byle nie niebieski. I raczej aby to był zegarek do koszuli swetra czasem do marynarki. Zegarki typu nurki i inne typowo sportowe z racji wieku odpadają.

Zrobiłem lekki przegląd po sklepach i o ile nie sprzątnęli mi go sprzed nosa to faworytemjest certina powermatic 80. Budget do 2 tysięcy i zegarek nowy.

Czekam na Wasze opinie i fachowa pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Ze "swiss made" polecam Tissota Le Locle. Do dostania na bransolecie. W mojej ocenie, to bardzo uniwersalny zegarek. Jakiśą czas temu podarowaliśmy go ojcu z okazji 60tych urodzin. Widzieliśmy, że dawno żaden prezent nie sprawił mu tyle radości. Jak dla mnie, to niezależnie od wieku, zegarek jest bardzo dobrym prezentem dla mężczyzny  :) Ciekawym pomysłem jest też Alpina Alpiner Automatic - na naszym bazarku sprzedaje je Kolega @sokolow. Jednak w tym wypadku trzeba by nieco zwiększyć budżet. Gdyby w grę wchodził zegarek na pasku, to poleciłbym także model Redentore od Meccaniche Veneziane - sprzedaje je Kolega @Lincoln Six Echo. Ciekawą alternatywą są także SARBy 033/035 od Seiko. 

Edytowane przez fidelio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek przegladnij forumowy bazarek. Bywają nowe zegarki w dobrej cenie.

Na przykład http://zegarkiclub.pl/forum/topic/159332-finalna-przecena-seiko-padi-samurai-presage-black-sea/?hl=seiko

Edytowane przez Jędrula.wawa

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Ale tam pressage jest. ;)

Słuszna uwaga  ;) A Presage spoko  :)

Pomyśłałbym dodatkowo o zegarkach Orient Star. 

Edytowane przez fidelio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda, że tata nie ma 60 teraz bo miałbym zegarek z roku jego urodzenia do oddania


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mzusto

Aco myślicie o atlanticu? W outletach są w dobrych cenach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Atlantic, niegdyś najpopularniejsze zachodnie zegarki nad Wisłą. Dziś ich gwiazda nieco zblakła, ale jeżeli się podoba i cena dobra, to czemu nie :rolleyes:


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę miesięcy temu mój ojciec kończył okrągłe 60lat, jak się domyślacie też postanowiłem mu kupić zegarek. Biorąc pod uwagę to doświadczenie mam kilka wskazówek oczywiście nie muszą się sprawdzić. Pierwsza rada to spróbuj rozeznać jakie zegarki nosił wcześniej, jak miał lat 30. Mój ojciec teraz też nosi/nosił kwarcowe noname'owe wynalazki, ale jak był mlody to miał kilka atlanticów worldmasterów. Dalej je posiada jednak nie są już w dobrej formie ;) Druga sprawa to czy nosił kiedykolwiek zegarki na bransolecie, mój w ogóle nie ma do nich przekonania uważa, że to zbytek i przerost formy. Ma już swoje lata i trudno zmienić takiej osobie postrzeganie świata. Myślę, że warto mieć to na uwadze bo to obdarowany ma się cieczyć z prezentu.

 

Jak wspomniałem mój był i jest bardziej przekonany do marki atlantic, Ty może nie będziesz miał takiego problemu. Kilka razy na jakieś poważniejsze wyjścia pożyczałem mojemu tacie le locle jednak nie był do niego przekonany. Te doświadczenia przekonały mnie w tym, że niestety muszę kupić Atlantica. Mówię niestety ponieważ ceny niektórych modeli dla mnie osobiście są niewspółmierne do tego co oferują. Kończąc ja mojemu kupiłem Atlantica Worldmastera w automacie i miło było widzieć choć przez chwilę uśmiech na twarzy związany ze wspomnieniami z młodości. 

 

Co do propozycji dla Ciebie, ja osobiście jestem fanem le locle bardzo dobry zegarek w tym budżecie. Wiele opcji ze względu na różne indeksy, kolory tarczy, bransoleta/pasek, srebrny/zloty. Na pewno znajdziesz odpowiedni. Drugi który wydaje mi się również odpowiedni to Certina ds-1, a na końcu wspomniany Atlantic Warldmaster.


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tata nie wierzy w zabobony to nie patrz na nie, zegarek to fajny prezent. Miałem podobny problem jakiś czas temu i w końcu uznałem, że kupię kwarca bo osobie, która na co dzień nie interesuje się zegarkami obcowanie z automatem może sprawić więcej kłopotu niż radości i chyba dobrze zrobiłem. Tylko że u mnie prezent był dla młodej osoby, która dużo chodzi w zegarkach, ale zawsze kwarcowych, więc co jakiś czas wymieni sobie baterie i tyle. Nie wiem jak zareagowała by na to, że musi zegarek ustawiać od nowa jak odłoży go na dzień :) Ale podejrzewam, że Twój tata ma doświadczenia z zegarkami mechanicznymi, więc wiedziałby na czym rzecz polega, tylko pewnie jak przyzwyczaił się do kwarców to odechciało mu się już nakręcania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mzusto

No wiec po chwili namysłu wspólnie z bratem i siostra postanowiliśmy ze wybór będzie między Certina a Atlantikiem. Zegarek będzie miał date i musi byc na bransolecie. Odkad pamietam ci potwierdził brat ze ojciec woli zegarki na bransolecie. Wstępnie wytypowany została Certina ds Powermatic 80, jeszcze musimy obejrzeć jednego atlantica ale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Stojąc przed takim wyborem postawiłbym na Certinę. Jaki konkretnie model Certiny bierzesz pod uwagę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mzusto

Dokładnie Certina ds Powermatic 80 na bransolecie z szara tarcza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Tak, jak napisałem wyżej, wziąłbym Certinę. Tym bardziej, że jakoś nie słyszę narzekań na Powermatic 80, a większa rezerwa chodu to jednak fajna sprawa :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mzusto

No tata na weekendy często zdejmuje zegarek do pracy na działce lub w ogrodzie. Czasem nawet przez weekend zapomina go założyć ale jak przychodzi nowy tydzień, poniedziałek to zegarek obowiązkowy. Mysle ze ta duża rezerwa chodu przewazy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

No to Powermatic 80 będzie jak znalazł!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę odstąpić za 2000zł nowego Glycine Airman GL0062 lub taniej Tissot Bridgeport T097.407.16.053.00. Pozdrawiam

Edytowane przez Krzysiek82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mzusto

Tez tak myślimy. Rezerwacja zrobiona i akurat na święta i na urodziny będzie jak znalazl

Podziękuje ale nie. Po pierwsze airman to zegarek nie dla 70 letniego człowieka a ten Tissot to wizualnie porażka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Airman spoko, ale dla 70 latka chyba faktycznie ...średnio ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już więcej nie zapodaję z tego co mam do odstąpienia bo wyjadę na wozie z gnojem :) 

Le locle z powermatic 80 dobry stosunek ceny do jakości i raczej w sam raz na taką okoliczność. Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Co do Le Locle Powermatic 80, to zgoda :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Atlantic Worldmaster też zacny wybór. Miałem podobny dylemat dla ojca ale wypadło na tańsze Seiko... Może następnym razem porwę się na coś lepszego.


Tak poza konkurencją co myślicie o Lucien Piccard Nebula Moon LP-15156-02S-RA. Szafir w tej cenie i mechanizm nie najgorszy... Mam to i zastanawiam się co z tym zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.