Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Staszek Staszek

Sygnatury na zlotej kopercie Longines cal 15.26 1938 rok

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem nowy na tym forum, prosze o pomoc czy ktos moglby mi pomoc w zidentyfikowaniu autentycznosci i pochodzenia zegarka w ktorego posiadanie niedawno wszedlem? Jest to Longines na mechanizmie 15.26 po dziadku mojego kolegi. Po numerze mechanizmu dostalem informacje z fabryki Longinesa ze byl to zegarek nareczny w stalowej kopercie sprzedany10 pazdziernika 1938 roku do firmy Zipper w Polsce. Natomiast zegarek ktory posiadam ma koperte ze zlota proby 3, na deklu znajduje sie od wewnatrz jedna puncja z glowa rycerza i cyfra 3 a druga puncja z litera D. Zastanawiam sie gdzie ta koperta mogla byc wykonana i z jakich jest lat, czy moze byc przedwojenna i mechanizm zostal przerzucony przy sprzedazy czy zostala zrobiona juz po wojnie...? zastanawiam sie tez nad autentycznoscia tarczy...? Zalaczam zdjecia, bede bardzo wdzieczny za jakies sugestie.

pozdrawiam serdecznie

post-103915-0-00706600-1521601099_thumb.png

post-103915-0-50482300-1521601128_thumb.jpeg

post-103915-0-12904800-1521601155_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę się naczekałeś, a ja też tylko odkopuję, ale może się teraz kolegom coś przypomni. :)

A dlatego piszę, bo choć mamy inne zegarki, to mamy wspólnego sprzedawcę czyli firmę Zipper, której została wystawiona faktura 5 dni później. W moim przypadku wszystkie uzyskane dane idealnie się zgadzają z zegarkiem i jego historią.

Więcej o firmie Zipper napisano TUTAJ.

Dodam jeszcze, że wczoraj wysłałem pytanie do Longinesa i już dzisiaj dostałem odpowiedź, a papier firmowy jest w drodze! Mam tylko problem, bo chcę podziękować, a nie wiem, czy Mercy Johnson to kobieta czy mężczyzna, czyli problem z epistolografią angielską. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuje - jak wysłać zapytanie o autentyczność zegarka do firmy Longines? Jestem całkowicie zielony w tym temacie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na forum zapytaj, od longina wcale lepszych informacji nie otrzymasz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na forum zapytaj, od longina wcale lepszych informacji nie otrzymasz 

Gdybym miał zegarek to bym pytał na forum, póki co przymierzam się do zakupu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to po co pytasz jak wysłać zapytanie do longinesa o zegarek którego nie masz ??????????????????? 

Chcesz kupić pokaż fotki z aukcji, ogłoszenia itp. a dowiesz się wszystkiego nawet jakiej klasy zegarmistrzowie go serwisowali. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale użytkownik który rozpoczął ten temat zalogował się ostatni raz zaledwie dzień po napisaniu posta Ostatnio: mar 22 2018 02:50   tak więc nie ma sensu kontynuować :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Longines kieszonkowy w stalowej kopercie w bardzo ładnym stanie... ;)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Longines kieszonkowy w stalowej kopercie w bardzo ładnym stanie... ;)

Potrafisz orientacyjną cenę podać tego modelu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie...

Ale ja bym nie dał więcej niż 100 zł...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo mnie ten zegarek nie interesuje w sensie kolekcjonerskim... :)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.