Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Kwiatek

Pokaż jak "odpicowałeś" swojego ruska! :) Zbiór zmodowanych rosyjskich i radzieckich.

Rekomendowane odpowiedzi

dzięki,

tak, bardzo mi się podoba :)


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w wątku.

Pozwolę się wciąć z pytaniem, choć to wątek pochwalny.

Jakie bezele pasują do Amfibii Classic model 100?

Kupiłem taki zegarek  z białą tarcza i dużymi cyframi - wydawał mi się fajny stylem na lato.

http://rosyjskiezegarki.pl/pl/p/Amphibian-Classic-100485/323

 

Jednak zegarek jest po prostu mały. Średnica koperty 40mm zewnętrzna średnica bezela 38,5mm natomiast średnica tarczy to pewnie ze 30mm. Tarcza jest biała, koperta i bezel są błyszczące, więc przy świetle zegarek wygląda jak damskie świecidełko.

 

Wymieniłem bezel na model z z Komandirskich K35 - K65 taki jak tutaj

http://rosyjskiezegarki.pl/pl/p/Komandirskie-350618/309

 

Ten bezel wystaje ponad kopertę ma średnicę 42mm

Stylistycznie moja biała Amfibia 100 i białe Komandirskie 35 bardzo podobne ale jednak bezel jest teraz matowy a koperta błyszcząca. Tarcza nadal wygląda dość zabawnie coś jak środek kwiatka.

 

Nadal nie jestem zadowolony z efektu. Poszukuje bezela o średnicy 42mm szerszego na wierzchu niz przy podstawie o wzorze typu rolex, polerowanego który będzie miał wkładkę z cyframi w kolorze tarczy czyli białą - żeby optycznie powiększyć tę mała tarczę

Żeby uzyskać efekt podobny do tego tutaj:

https://www.reddit.com/r/Watches/comments/7ujrks/vostok_my_modded_vostok_amphibian/

i żeby sam bezel nie był droższy od zegarka - te części do "rusków" kosztują około 30 złotych.

A jakieś zamienniki tego typu na które nie trzeba czekać trzy tygodnie i płacić po kilkadziesiąt dolarów plus drugie tyle za transport?

 

Zmieniłem tez bransoletę, na taka z większymi ogniwami w stylu seiko-citizen, ale to tylko dlatego ze była grubsza i na piny zamiast tej badziewnej blaszanej, której nie wiedziałem jak skrócić bez uszkadzania.

Jednak planuje założyć pasek gumowy w stylu casio (są takie paski po ok. 50 zł. do nurków z nadrukowana podziałką głębokościową. Zastanawiam się nad paskiem białym (ze względu na dominujący kolor tarczy) lecz obawiam się czy nie uzyskam zbyt sportowego (czyt. odpustowego lub dziecinnego) efektu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki na pewno będzie pasował... ale będzie kosztował c.a. stówkę i chwilę będziesz musiał zaczekać aż przyjdzie. Mody kosztują, a innych opcji brak.

 

Vostok_Amphibia_Bezel_15_silver-480x480.  


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie do nich tez dotarłem. Nie wiem tylko jak wygląda kwestia średnicy wewnętrznej i grubości od strony mocowania. Tam są bardzo małe tolerancje.

Dopóki kupuję od krajowego dostawcy, także części to nie ma problemu z dopasowaniem względnie zwrotem niepasującego elementu. A tu jednak ryzyko ściągnięcia bezela z drugiego końca świata.

 

PS. może bezel od amfibii red sea będzie pasował?

takiej jak ta ?

http://rosyjskiezegarki.pl/pl/p/AMFIBIA-RED-SEA-040688/448

 

Niestety za większego Vostoka tj Komandirskie K-39 trzeba już zapłacić około 1100-1200zł. ale ma się na reku sikor średnicy 46mm z dużą tarczą, który już trochę lepiej widać.

Edytowane przez _arkus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie do nich tez dotarłem. Nie wiem tylko jak wygląda kwestia średnicy wewnętrznej i grubości od strony mocowania. Tam są bardzo małe tolerancje.

Dopóki kupuj od tego dostawcy także części to nie ma problemu z dopasowaniem względnie zwrotem niepasującego elementu. A tu jednak ryzyko ściągnięcia bezela z drugiego końca świata.

Jeśli na Meranom jest napisane, a jest, pasuje do koperty 100, to pasuje

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie do nich tez dotarłem. Nie wiem tylko jak wygląda kwestia średnicy wewnętrznej i grubości od strony mocowania. Tam są bardzo małe tolerancje.

Dopóki kupuję od krajowego dostawcy, także części to nie ma problemu z dopasowaniem względnie zwrotem niepasującego elementu. A tu jednak ryzyko ściągnięcia bezela z drugiego końca świata.

 

PS. może bezel od amfibii red sea będzie pasował?

takiej jak ta ?

http://rosyjskiezegarki.pl/pl/p/AMFIBIA-RED-SEA-040688/448

 

Niestety za większego Vostoka tj Komandirskie K-39 trzeba już zapłacić około 1100-1200zł. ale ma się na reku sikor średnicy 46mm z dużą tarczą, który już trochę lepiej widać.

 

Przecież masz tam napisane wołami, że pasuje do 100, to bierz do setki a nie kombinuj. Pół forum tam kupowało, przejrzyj wątek w którym piszesz i uzyskasz jasność. Nie Ty pierwszy wziąłeś się za mody, więc nie wyważaj otwartych drzwi. Powodzenia. 


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego popełniłem. W planach jeszcze wymiana koronki na logowaną i dekla na płetwonurka. I coś czuję że to nie ostatnia amfibia :)

 

Idealnie dobrany pasek, fajnie wyszło ;)

 

w taki sposób

Z pomarańczowym bezelem jest jeszcze lepiej, świetny efekt końcowy :D


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziękował. Jestem bardzo zadowolony z niego.

 

Wysłane z mojego 6055P przy użyciu Tapatalka


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pochwalę się wam, może i nie duża zmiana ale dla mnie jak najbardziej na plus, w trasie jeszcze jest pasek nato! Chciałem osiągnąć właśnie taki efekt "płaskiej" tarczy. Czerwono-czarny bezel jest tym nowym, a dla porównania stara fotka mojego Komandirskiego.

post-105975-0-28258200-1542721967_thumb.jpg

post-105975-0-49924900-1542721977_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Git

 

Wysłane z mojego 6055P przy użyciu Tapatalka


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiejsze szybkie pstryk po wymianie wskazówek

 

 

 

Super! Tylko sekundnik Ci się chwieje

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez cecon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lukas_op

panowie, pytanie, wskazówki al`a Panerai ? dostanę gdzieś ?

 

mocno podobne były w Szturmanskim Gagarina :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mocno podobne były w Szturmanskim Gagarina :D

Lekko podobne są w poczciwym Komandirze

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a da sie gdzies kupic ? w sensie sklepu/osoby ?

Jeśli mnie pytasz, to Meranom, nawet będziesz miał wybór

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak. Punkty proszę przelać na moje konto

Możesz zadawać pytania bezpośrednio na Meranom, odpowiadają szybko, można w języku angielskim

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym odpowiadaniem to jest różnie. Nie mogę się doprosic o wymiary jednego bezela.

 

 

Wysłane z mojego 6055P przy użyciu Tapatalka


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszy cd88e073e98f8fa7b281bf5b4734bd42.jpg


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Cieszy

I wcale mnie to nie dziwi

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)
 

DOGQnu0.jpg


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smacznie :)


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.