Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Kwiatek

Pokaż jak "odpicowałeś" swojego ruska! :) Zbiór zmodowanych rosyjskich i radzieckich.

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki @dodge66, temat sklepu Meranom jest mi znany od 2tyg studiuję ich stronę problem jest taki że nie uzupełniają wyprzedanych części a na pytanie dlaczego nie sprzedają wskazówek i części z serii SE odpisali "sprzedajemy je w zegarkach by więcej zarobić" :)

Świetne są te wskazówki z neptunów.. W najgorszym wypadku standardowe wskazówki potraktuje opalarką czy inna lutownica bo imo każdy kolor będzie lepszy od tego co jest. Nie wiedziałem że wahnik robią z mosiądzu..

 

Zastanawiam się nad modyfikacja dekielka, nie grawerowaniem jeszcze ale co można tam zepsuć..?

 

Te bezele standardowe najbardziej mi się podobają i mam mosiężne a chciałbym do 060 stalowy, może ma ktoś z Was niepotrzebny po rozsądnej cenie, może być używany..?

Mam kilka bezeli, część lekko modowanych i wskazówki prawie jak oryginały - z większą ilością białego.

Daj maila to podeślę fotki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @dodge66, temat sklepu Meranom jest mi znany od 2tyg studiuję ich stronę problem jest taki że nie uzupełniają wyprzedanych części a na pytanie dlaczego nie sprzedają wskazówek i części z serii SE odpisali "sprzedajemy je w zegarkach by więcej zarobić" :)

Świetne są te wskazówki z neptunów.. W najgorszym wypadku standardowe wskazówki potraktuje opalarką czy inna lutownica bo imo każdy kolor będzie lepszy od tego co jest. Nie wiedziałem że wahnik robią z mosiądzu..

 

Zastanawiam się nad modyfikacja dekielka, nie grawerowaniem jeszcze ale co można tam zepsuć..?

 

Te bezele standardowe najbardziej mi się podobają i mam mosiężne a chciałbym do 060 stalowy, może ma ktoś z Was niepotrzebny po rozsądnej cenie, może być używany..?

Zapomniałem o One Second Closer, na ebayu polecam sprzedawcę favinow - ma kopie wskazówek 1967 (całkiem fajnie świecą), raffles-time nie sprawdzałem ale ofertę ma sporą. 

Wpisujesz "vostok hands" a potem tylko problem z wyborem ;-)

Edytowane przez Fojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie przy tych wszystkich modyfikacjach jakie przeprowadzacie na amfibiach czy doszło kiedyś u Was do takiego zjawiska?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amfibia w swoim naturalnym środowisku, tylko słońca brak :(post-97680-1556989397,573_thumb.jpeg

 

Wysłane z mojego Redmi 5A przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-37344-0-90932200-1557061499_thumb.jpgCzekając na zamówione części postanowiłem "treningowo" otworzyć zegarek, a potem znalazłem farbę fluorescencyjną. Niestety ale kolor niebieski mi zasechł:/// ale i tak jest bardziej czytelnie niż było no i nie zapłaciłem za taką tarczę powyżej 100zł z ebay...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dość oczywisty modzik, ale musiałem sprawdzić jak to zagra.

 

post-94542-0-33643500-1557559449_thumb.jpg 

 

post-94542-0-99673300-1557559468_thumb.jpg

 

Niedużo brakło, a byłaby na Dzień Zwycięstwa.  :P Nie wiem czy to nowa polityka, czy "starych" klientów tak traktują, ale czas oczekiwania na paczkę rewelacyjny.  :)   

 

 


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Nigdzie ;)

Tam z bezela jest zdjęty chrom po prostu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Bezel mozna taki kupic na meranom. Są polerowane i szczotkowane. Ale koperte z czego, ze tez jest mosiężna?

Edytowane przez Podróżnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

To raczej ciężki temat. Ogólnie w sieci jest trochę zdjęć takich modyfikacji, i niektóre naprawdę wyglądają jakby całe były z brązu.

 

Ogólnie temat do mocnego pokopania na zagranicznych forach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Koperta jest z Komandirskiego gdzie chrom schodzi nawet od patrzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dość oczywisty modzik, ale musiałem sprawdzić jak to zagra.

 

attachicon.gif190511_4.jpg

 

attachicon.gif190511_5.jpg

 

Niedużo brakło, a byłaby na Dzień Zwycięstwa.  :P Nie wiem czy to nowa polityka, czy "starych" klientów tak traktują, ale czas oczekiwania na paczkę rewelacyjny.  :)   -

Ładnie to wyszło, jeszcze takiej nie widziałem takie koło ratunkowe z bezela ;P

Z tym stożkowym dekielkiem jak się nosi, u mnie pewnie przy luźnej siatce zegar śmigał by na boki nadgarstka..?

Imo przydało by się jeszcze wahnik zeszlifować i temperatura potraktować śrubki -nawet jeśli miały by wyjść jakieś randomowe kolorki, najłatwiej zrobić złoty bo wystarczy zapalniczką żarową chwilkę zagrzać;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie to wyszło, jeszcze takiej nie widziałem takie koło ratunkowe z bezela ;P

Z tym stożkowym dekielkiem jak się nosi, u mnie pewnie przy luźnej siatce zegar śmigał by na boki nadgarstka..?

Imo przydało by się jeszcze wahnik zeszlifować i temperatura potraktować śrubki -nawet jeśli miały by wyjść jakieś randomowe kolorki, najłatwiej zrobić złoty bo wystarczy zapalniczką żarową chwilkę zagrzać ;)

 

Dzięki za dobre słowo, miałem ją w głowie od dawna, teraz przyszła ochota na realizację. :)

 

Nosi się moim zdaniem absolutnie normalnie, przywykłem do dużych (a w każdym razie wysokich) zegarków, jak na obecne standardy amfy są niewielkie, więc ta dupka;) nie robi mi różnicy, nawet z jednoczęściowym nato. Tak siedziała moja poprzednia.

 

post-94542-0-50172700-1557595688_thumb.jpg

 

Marzył mi się tym razem dekiel z dużym oknem, ale niestety nie było. Barwił raczej nie będę, ten werk wiele dzięki temu nie zyska, podoba mi się taki surowy, w poprzedniej amfie miałem rotor lakierowany na niebiesko, wyglądało to IMO dobrze, ale nie chcę powtarzać.   


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda z boku, nic się nie kolebie, nic się nie wykrzywia.

 

post-94542-0-13046600-1557650919_thumb.jpg

 

Inna sprawa, to specyficzny kształt koperty 110, ma tyle finezji co deska do prasowania. Ale jest to część magii Vostoka.  :P  


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały urok właśnie w tych amfibiach że te projekty są takie ..ruskie

Akurat koperta 110 bardzo mi się podoba, mam jeszcze 060, a idą do mnie 670(taka klasyczna imo), a idzie teraz z Meranom zegar na kopercie 160;)

No najlepsze!!!

 

Ps. Na allegro pojawił się typ z częściami do amfy ale odpisał że np. wszystkie bezele jakie posiada to chromowany brąz..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roman, tu masz instrukcję jak pozbyć się chromu z koperty komandira I nie tylko.

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/146749-br%C4%85z-i-mied%C5%BA/page-117?do=findComment&comment=2294033

Uuu to ja skaszaniłem...

Starłem wczoraj chrom z bezela za pomocą dremela i do dzisiaj nie mogę śladów po papierze ogarnąć bo jakoś nierówno to wyszło:/

Zresztą i tak nie miałbym skąd wziąć kwas z Aku..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A

Insert i korpus z Łodzi

Insert z Łodzi korpus z Sankt Petersburga

IMGP0889

Zegarek jeden ale dekoracji sporo (w mojej galerii)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładna, a w sumie jakby trzy zegary.;P


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładna, a w sumie jakby trzy zegary.;P

Ostatnio miałem zagwostkę. Skomponować ją na stypę. Poszedł OEMowy matowany bezel i bransoleta "Breitlinga" (made in China).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecny zestaw (13 maj)

Obecny zestaw (13 maj)

Udało mi się dobrać bransoletę do bezela. Może nie jest idealnie ale źle też nie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Co to za bransoletka? Bardzo fajna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za bransoletka? Bardzo fajna. 

Chińczyk. Trochę czasu i za niewielkie pieniądze można od nich ściągnąć naprawdę ciekawe rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.