Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Kwiatek

Pokaż jak "odpicowałeś" swojego ruska! :) Zbiór zmodowanych rosyjskich i radzieckich.

Rekomendowane odpowiedzi

Chińczyk. Trochę czasu i za niewielkie pieniądze można od nich ściągnąć naprawdę ciekawe rzeczy.

Możesz dać link?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

attachicon.gif110902 (1)-horz.jpgCzekając na zamówione części postanowiłem "treningowo" otworzyć zegarek, a potem znalazłem farbę fluorescencyjną. Niestety ale kolor niebieski mi zasechł:/// ale i tak jest bardziej czytelnie niż było no i nie zapłaciłem za taką tarczę powyżej 100zł z ebay...

Gratuluję pewnej ręki. Nie myślałeś o napuszczeniu farby do czerwonej części bezela?

Na ebayu takie tarcze chodzą po 45 USD. Sam zastanawiałem się nad zakupem. Nie zdecydowałem się wyłącznie dlatego że to ręczna robota więc nigdy nie wiadomo jak precyzyjnie zostanie wykonana.

Możesz dać link?

https://pl.aliexpress.com/item/32797191880.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.34815c0f7WOhJs

ale proponuję obejrzeć jeszcze:

 

https://pl.aliexpress.com/item/32801281952.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.34815c0f7WOhJs

obrazek jest wypalany laserowo i da się spolerować

 

https://pl.aliexpress.com/item/32989187431.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.34815c0f7WOhJs

tu napisy są głęboko grawerowane (Breitling) więc wychodzi festyniarsko. Wykończenie też jest raczej tandetne ale po satynowaniu jest OK

 

Wychaczyłem też "drabinkę" bardzo podobną do tej od 1967 (bez otworów w ogniwach), ale wywaliłem ją z historii.

 

Co dziwne to elementy z logo są zazwyczaj tańsze. 

Edytowane przez Fojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mark II.  :wub:

 

post-94542-0-10659500-1557814195_thumb.jpg


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Gratuluję pewnej ręki. Nie myślałeś o napuszczeniu farby do czerwonej części bezela?

Na ebayu takie tarcze chodzą po 45 USD. Sam zastanawiałem się nad zakupem. Nie zdecydowałem się wyłącznie dlatego że to ręczna robota więc nigdy nie wiadomo jak precyzyjnie zostanie wykonana.

https://pl.aliexpress.com/item/32797191880.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.34815c0f7WOhJs

ale proponuję obejrzeć jeszcze:

 

Dzięki ale nie wyszło to za równo, cały sekret w tym że te indeksy są wypukłe i jak odpowiednio rzadką warstwę za pomocą igły do szycia wypuścisz na indeks to masa powinna się fajnie rozprowadzić. Ze względu na gęstość masy czynność należy powtarzać 3-4x

 

Żeby dobrze i równo świeciło podłoże powinno być białe/jasne w przypadku bezela najpier trzeba było by wypełnić wgłębienia białym podkładem a dopiero potem farbą/masą fotoluminescencyjną, będę to robił jak dotrą do mnie części, ten zegar w ogóle będzie moim królikiem doświadczalnym - nigdy nie rozbierałem mechanizmów, co najwyżej wymieniałem baterie w zegarkach..

 

Co do bransolet to chodzi mi o tą ostatnią, z ostatniego zdjęcia -mógłbyś wrzucić więcej zdjęć zegara na tej bransolecie?

Te trzy linki podejrzewam że bransolety zrobione są z tzw "gównolitu" mam w jednym chińczyku bransoletę o podobnym wykończeniu i nie jest to stal tylko "jakiś" metal

 

A ta drabinka z 1967 no najlepsza!!! coś podobnego dorwać.. Ci ruscy czasem jak coś wyczarują:)

Mark II.  :wub:

 

attachicon.gif190514_1.jpg

Tylko bezel a robi robotę.. muszę kolegę przekonać żeby znalazł czas na wytoczenie jakiegoś bezela, tym bardziej od amfibii jak tam jest to praktycznie pierścień z rowkiem na sprężynkę..

Edytowane przez MikeOl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

 

 

>Żeby dobrze i równo świeciło podłoże powinno być białe/jasne w przypadku bezela najpier trzeba było by wypełnić wgłębienia białym podkładem a dopiero potem farbą/masą fotoluminescencyjną, będę to robił jak dotrą do mnie części, ten zegar w ogóle będzie moim królikiem doświadczalnym - nigdy nie rozbierałem mechanizmów, co najwyżej wymieniałem baterie w zegarkach..

 

Sugeruję podkład modelarski. Ładnie trzyma się podłoża i daje powierzchnię zbliżoną do silikonu - ładnie trzyma farbę wodną.

 

> Co do bransolet to chodzi mi o tą ostatnią, z ostatniego zdjęcia -mógłbyś wrzucić więcej zdjęć zegara na tej bransolecie?

Te trzy linki podejrzewam że bransolety zrobione są z tzw "gównolitu" mam w jednym chińczyku bransoletę o podobnym wykończeniu i nie jest to stal tylko "jakiś" metal

 

Bransolety mam u siebie i jak na mój gust to pełna stal, gdybyś przybliżył definicję "gównolitu" to mógłbym się wypowiedzieć konkretniej. Wykończenie - identyczne we wszystkich, po prostu satyna. Trochę ciemno było jak robiłem zdjęcia a wbudowana lampa błyskowa nie daje możliwości manewru, jednocześnie uwydatnia wszelkie rysy.

Fotki wkleję wieczorem

Edytowane przez Fojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak magnes dobrze przyciąga to jest bliżej stali, jak klei tak sobie to znaczy że gównolit, zresztą stal jest cięższa.

A ta ostatnia bransoleta to pierwsza z linku?

Nie poznałem jej na zdjęciu z ali wygląda trochę inaczej.

 

Podkład modelarski musze sprawdzić..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak magnes dobrze przyciąga to jest bliżej stali, jak klei tak sobie to znaczy że gównolit, zresztą stal jest cięższa.

A ta ostatnia bransoleta to pierwsza z linku?

Nie poznałem jej na zdjęciu z ali wygląda trochę inaczej.

 

Podkład modelarski musze sprawdzić..

Co do testu magnesu to pobieżna lektura internetu wystarczy żeby dowiedzieć się że stal 316L należy do stali o strukturze austenitycznej które bardzo słabo przyciągają magnes. 

Wszystkie bezele kupione przeze mnie w Meranomie są z gównolitu, bransoleta Amfibi Red Sea również.

 

Na zdjęciu jest pewnie 18 albo 20 mm. Tak to bywa z aliexpress że nigdy do końca nie wiesz co kupujesz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za fotki, jak mówisz że to jest 316 to bierę ;)

Mam 3 zegarki chińskie Loreo - dwa divery i jeden to kwarc; divery są w pełni stalowe(to się czuje po prostu) natomiast bransoleta w kwarcu jest z takiego dziwnego "miekszego" jakby metalu lżejsza, ma tak dziwnie wszystkie krawędzie  wykończone jakby to był jakiś szlifowany odlew ale czegoś innego niż to co użyli w diverach..

 

Na tej aukcji na zdjęciach te 3 środkowe ogniwa wyglądają na większe, powiedz jak zachowuje się to zapięcie motylkowe?

 

Fajnie beczka wygląda z tym bezelem, wskazówkami i koronką jak taki prawilny diver :)

Koronka B w pełni stalowa, wydaje się trochę większa lub tego samego rozmiaru do stockowa?

 

mnie ta chodzi po łbie:

https://meranom.com/en/amphibian-classic/vostok-watch-amphibian-classic-090679m.html

z tym co jest to praktycznie 70% modyfikacji już mamy zrobione;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dzięki za fotki, jak mówisz że to jest 316 to bierę ;)

Mam 3 zegarki chińskie Loreo - dwa divery i jeden to kwarc; divery są w pełni stalowe(to się czuje po prostu) natomiast bransoleta w kwarcu jest z takiego dziwnego "miekszego" jakby metalu lżejsza, ma tak dziwnie wszystkie krawędzie  wykończone jakby to był jakiś szlifowany odlew ale czegoś innego niż to co użyli w diverach..

 

Na tej aukcji na zdjęciach te 3 środkowe ogniwa wyglądają na większe, powiedz jak zachowuje się to zapięcie motylkowe?

 

Fajnie beczka wygląda z tym bezelem, wskazówkami i koronką jak taki prawilny diver :)

Koronka B w pełni stalowa, wydaje się trochę większa lub tego samego rozmiaru do stockowa?

 

mnie ta chodzi po łbie:

https://meranom.com/en/amphibian-classic/vostok-watch-amphibian-classic-090679m.html

z tym co jest to praktycznie 70% modyfikacji już mamy zrobione;)

Co do dziwnej bransolety to mam coś takiego z giętej blachy. Nie jest to standardowo owijany blachą rdzeń tylko formowana z blachy bryła. Na pierwszy rzut oka wygląda na litą - łączenia są między ogniwami.

 

Zapięcie trzyma nadspodziewanie dobrze. W "drabince" chodzi nieco za lekko i można przypadkowo zahaczając rękawem np. kurtki je rozpiąć. Samo jednak się nie rozepnie.

 

Ten zegarek to istna skarbonka. Zegarek 76 USD ale za to wskazówki 16 USD, koronka 8 USD, bezel 34 + 15 USD, bransoleta od 10 do 30 USD. Czyli zegarek 76 a dodatki 83 - 100. Fakt że "dodatki" wielokrotnie przekroczyły wartość zegarka. 

Edytowane przez Fojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tak jest bardziej nurkowo a mniej ekstrawagancko. Szkło świeżo po polerowaniu ;-)

post-50534-0-14993600-1557869328_thumb.jpg

post-50534-0-80728700-1557869340_thumb.jpg

post-50534-0-41161900-1557869353_thumb.jpg

post-50534-0-82788700-1557869366_thumb.jpg

Edytowane przez Fojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można jeszcze na zdjętym ogniwie pilnikiem sprawdzić -gównolit idzie jak masło;)

 

Dodatki drozsze od zegarka hmm..

Dlatego właśnie staram się sam tuningować tarcze, bezele i co tylko się da..

 

Myślałem też o większych zmianach ale w tym przypadku na pewno nie uniknę zepsucia pewnych części(dlatego szukałem "niepotrzebnych" bezeli, wskazowek itp.), w przypadku gdy części idą do mnie z Merano mogę eksperymentować..

 

Ogólnie żeby oszczędzić kasę najlepiej wybrać model zegarka z już zmienionymi wskazowkami, datownikiem itp a dokupić sama tarczę - tak wyjdzie najtaniej.

Ciekawa opcją jest też zakup komandirskiego z jakimś ciekawym bezelem i tu znowu słap tarczy (tarcze najtańsze) tylko że koperta będzie standardowa no ale coś za coś..

Bezele są najdroższe z dodatków nie wiem czemu..

 

Przerabiałem też temat zakupu jakiegoś trupka z allegro ale cena +przesyłka = Merano nowa część więc nie widzę sensu.

 

Myślałem nad takim komandirskim z mech 2432 on ma indykator dzień/noc ale nie wejdzie do żadnej koperty z amfy (chodzi o kształt bo 10bar mi wystarcza), też prezentuje się ciekawie ale brak części do modowania.


Tak jest bardziej nurkowo a mniej ekstrawagancko. Szkło świeżo po polerowaniu ;-)

No fajnie wyszedł, ten bezel jest dobry taki nie jebliwy (po oczach i ta krawędź z nacięciami fajnie pasuje do ogniw do grubej siatki też podejdzie) ale zachował ruska w sobie mimo tych wskazówek.

 

Ja bardzo długo nie mogłem się do beczki przekonać, a teraz poluje.. tylko "krabik" 110 mi się podobał, 060 wleciało bo miał być Field watch w domyśle z zieloną tarcza na nato..

Przed złożeniem swojej beczki chciałem przetestować 160 i ja trochę mocniej stuninguję. Obym tylko nie przesadził

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można jeszcze na zdjętym ogniwie pilnikiem sprawdzić -gównolit idzie jak masło;)

 

Dodatki drozsze od zegarka hmm..

Dlatego właśnie staram się sam tuningować tarcze, bezele i co tylko się da..

 

 

Mnie to nie przeszkadza. Zawsze jak się znudzi jeden pasek to można założyć inny, albo bransoletę. Z bezeli też można wybierać do woli.

Co do ceny - cóż za jakość i projekt trzeba zapłacić. Sporo grzebałem w necie ale taki "spłowiały" insert znalazłem tylko w jednym sklepie, ten wcześniejszy "gun metal" również. Korpus do bezela z ostatnich zdjęć (cylinder z minimalnym zwężeniem przy kopercie) do zdobycia jest jedynie Sankt Pepersburgu.

Korpusy z Łodzi nie są tanie ale spasowane tak że b. trudno je zdjąć. ZERO luzów, idealnie przylega do koperty (skalpel trudno wcisnąć) - wykonanie na najwyższym poziomie, w porównaniu z nim te z Meranomu po 25 USD to tandeta. Czy to widać? Nie. Ale robisz to przecież dla frajdy a nie na zarobek - żeby było tanio ale efektownie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Długo zbierałem się do złożenia swojej pierwszej pasówki.

Kupiłem gotowy zestaw tzw Aviator koperta tarcza, koronka z wałkiem. Ale tarcza mi nie odpowiadała jakością wykonania, nie mówiąc o tym że nie mogłem dobrać wskazówek pasujących do całości. No to zdecydowałem się na klasykę tarcza 39mm średnicy dorobiony pierścionek maskujący szczelinę miedzy tarczą a kopertą, wymiana osi koła balansowego.

I tu chciałbym podziękować koledze "werther" od którego dostałem oś koła balansowego.

175c6344df238523.png

Edytowane przez leobol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję roboty. Ładna tarcza. Tylko nie wiem, czy nie wyglądałaby lepiej w "ukraińskiej płaskiej" kopercie (bez dystansu między szkłem a tarczą i z koronką cebulką...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

 

npAYUqe.jpg


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstawiam przemianę mojego nowego Wostoka :) wybaczcie mało profesjonalne zdjęcia, starałem się

 

d33e8ad6028501fffec036354aa8bcbb.jpgb740714472e2c85c6a06cc50c585dcee.jpgbcaf28e58eb83e40a2a1b6487d21b686.jpgf1d2125dda5e927b080e8e833bdfd7c7.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Super! Koperta też z brązu? B);)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super! Koperta też z brązu? B);)

 

Dzięki :) Mosiądz. Zarówno bezel, jak i koperta z koronką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Naprawdę bardzo fajnie wyszło. Jak ściągałeś chrom?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem go zamiar jeszcze „wyszczotkowac”, ale podoba mi się taki surowy charakter póki co.

 

Jeden z kolegów doradził mi metodę z kwasem solnym i tak też zrobiłem. Wyszło naprawdę dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Fajna! Po kwasie wyszło matowe wykończenie? Dobrze to wygląda, szczególnie ze złotymi wskazówkami :D 


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna! Po kwasie wyszło matowe wykończenie? Dobrze to wygląda, szczególnie ze złotymi wskazówkami :D

Dzięki :D tak, po wyjęciu z kwasu jedynie wytarłem ręcznikiem osad i złożyłem zegarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie zamówiłem właśnie 720 SE na pasku. czy ktoś ma pomysł na jaki kajdan najlepiej wchodzi z tych akcesoryjnych ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.