Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Kwiatek

Pokaż jak "odpicowałeś" swojego ruska! :) Zbiór zmodowanych rosyjskich i radzieckich.

Rekomendowane odpowiedzi

naprawdę fajny, te projekty robisz dla siebie czy oferujesz je gdzieś?  

 

Dzięki :) Robię je dla siebie, ale czasem coś tam wrzucam na bazarek - ruch musi być :D 

 

uQq3Tbk.jpg


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Ciekawa tarcza w tej Amfie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój zestaw też w końcu dotarł

post-63011-0-07206700-1563308451_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa tarcza w tej Amfie!

 

To wersja z "nakładanymi" indeksami ;)

 

Mój zestaw też w końcu dotarł

 

Dobrze wygląda na tym pasku :)

 

A u mnie taka sytuacja :D 

 

BK7LxcF.jpg


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Super jest ten stalowy bezel! Kurcze, kusisz coraz bardziej :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Mój bardzo skromny zbiorek

 

Cfi6im5.jpg

 

mNTxQyX.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój bardzo skromny zbiorek

 

Zacny zbiorek! ;) Co to za skórka? JFS?

 

Próba czerwieni :D

 

TsQMBEx.jpg


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Tak, skórka to od Filipa.

 

Czerwień wygląda soczyście :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł taki:

post-63011-0-97575600-1564076011_thumb.jpg

A skończył tak:

post-63011-0-59182000-1564076047_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to głupie pytanie, ale co poza paskiem się zmieniło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre pytanie :-)

Odpowiedź jeszcze lepsza: nic!

Taka podpucha...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luminor  :lol:

hR6pha5.jpg


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

 

 

Luminor  :lol:

:wub:

 

 

Ja po wakacjach też zaczynam zabawę B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie :)

 

Ja po wakacjach też zaczynam zabawę B)

 

Narzędzia tortur już w drodze? :D


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne te Amfibie ta z poprzedniej strony z czarnym bezelem cud, miód  i orzeszki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mowa o modowanych Amfibiach, to pokażę też swoje. W ciągu kilku lat zakupiłem kilka Amfibii od Meranoma i prawie wszystkie przechodziły modyfikacje. I przechodzą nadal, bo niekiedy zakładam dana Amfę i mówię" coś by tu trzeba zmienić" :D

 

Kiedyś już w temacie o Amfibiach pokazywałem "żółtka:"

 

post-25327-0-92005200-1564258496_thumb.jpg

 

Oryginalnie ten model (SE 090B36) był dostępny w 2018 roku (a później chyba jeszcze w krótkiej serii w 2019) w kopercie beczki (090) ze szczotkowaniem i "klikowym" bezelem. Już jak kupowałem ten zegarek, to wiedziałem, że koperta pójdzie do wymiany - wybór padł na 150-kę z czarnym bezelem - moim zdaniem to chyba najładniejsza z kombinacji kopert współczesnych Amfibii. Ten zegarek służy mi obecnie do codziennego noszenia - na Meshu jest bardzo wygodny, dobrze leży na ręce i często wzbudza zainteresowanie :)

 

Kolejna modyfikowana Amfibia to wersja z granatową tarczą i ciekawymi wskazówkami:

 

post-25327-0-77850300-1564259209_thumb.jpg

 

W zasadzie to była moja pierwsza zakupiona noworuska Amfibia, ale na skutek zatrzymania werku (ach ta rosyjska jakość oliwienia! :D ) czekała aż trzy lata na ponowne uruchomienie. Oryginalnie była w kopercie typu 710 w wersji polerowanej i ze stalowym szczotkowanym bezelem. Niby było to ładne, ale ta 710-ka wydawała mi się jakaś zbyt cienka, zatem dałem polerowana 150-ke z szerokim stalowym bezelem.

 

No i trzecia modyfikacja - Amfibia z zielono-czarną tarczą:

 

post-25327-0-53658200-1564259786_thumb.jpg

 

Oryginalnie to był model SE 150B26 - koperta 150 w wersji szczotkowanej, z czarnym bezelem. Na początku nic nie zmieniałem, lecz niedawno zegarek otrzymał kopertę 420 i oryginalną wostokową bransoletę typu Mesh.

 

A tu w towarzystwie niemodyfikowanej "pomarańczki":

 

post-25327-0-69169100-1564260122_thumb.jpg

Edytowane przez sthool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Świetne! Szczególnie wersja z niebieską tarczą :D I żółtą! Jakby Ci się znudziły to chętnie je przygarnę  ;)

 

Fajne te Amfibie ta z poprzedniej strony z czarnym bezelem cud, miód i orzeszki.

 

Dzięki, to moja ulubiona tarcza :D

Edytowane przez dodge66

Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w przerwie między naprawami kolejnych zegarków naszła mnie ochota na złożenie zegarka, którego projekt już od dawna chodził mi po głowie. Lubię eksperymentować z modyfikowaniem Amfibii i mam trochę części po poprzednich modyfikacjach, jakiś czas temu na Meranomie kupiłem fabrycznie nowy werk 2409A (przy okazji - bo akurat był w promocji ;) ). I tak oto w jakieś 20 minut powstała Amfibia bez tarczy :D

 

post-25327-0-11889000-1564490242_thumb.jpg

 

Wiem, ze to trochę kontrowersyjna modyfikacja (a raczej złożenie zegarka z kawałków), sam podchodziłem do tego trochę sceptycznie, ale efekt przerósł moje oczekiwania. Całość miała być utrzymana w takim surowym industrialnym charakterze - po prostu czysta mechanika beż żadnych kolorków i świecidełek na tarczy. I moim zdaniem założenie to zostało spełnione - powierzchnia płyty werku współgra ze szlifowana kopertą typu 150 z solidnym stalowym bezelem. :)

 

post-25327-0-74739500-1564490419_thumb.jpg

 

Z przyczyn technicznych konieczne było dołożenie mostka kalendarza - celem było zapobiegnięcie przesuwaniu się koła godzinowego, ale przy okazji ten mostek z trzema śrubkami nadał zegarkowi klimatu. wskazówka godzinowa "wpisuje się" w ten mostek, zaś wskazówka minutowa swoją zakrzywioną końcówką fajnie na niego zachodzi.

W pierwszej wersji planowałem, że werk będzie umieszczony w metalowym pierścieniu centrującym (można było takie kupić na Meranomie w zamian za seryjnie montowane plastikowe), jednak po złożeniu okazało się, że werk lata w kopercie (pierścień metalowy ma chyba nieco mniejsze wymiary niż plastikowy). I w sumie dobrze się złożyło, bo czarny plastikowy pierścień sprawił, że werk wygląda jakby był "zawieszony" w powietrzu w kopercie :)

 

post-25327-0-17379000-1564491181_thumb.jpg

 

Rozważałem też opcję ze wskazówkami pozbawionymi wypełnienia, ale póki co zostawiłem te z lumą - być może kiedyś to zmodyfikuję. Jeśli ktoś weźmie pod uwagę zrobienie takiego zegarka (wiem, że kilka osób wcześniej pokazywało podobne projekty), to w opcji można jeszcze dołożyć koło napędu tarczki kalendarza lub przynajmniej samą śrubkę od niego (ten otwór nie będzie świecił pustką ;) W bardziej zaawansowanej wersji można by tez pobawić się w termiczne zabarwienie śrubek, ale to już wyższa szkoła jazdy. Mi do pełni szczęścia zabrakło jeszcze tej "surowej" stalowej koronki jaką kiedyś oferował Meranom - nie miałem akurat wersji do tej koperty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w przerwie między ....

Charakterny zegarek Ci wyszedł, świetnie wygląda.


Tanie zegarki są dobre, bo są dobre i tanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Charakterny zegarek Ci wyszedł, świetnie wygląda.

 

Dziękuję :) Zegarek będzie miał kolejną modyfikację, bo już zamówiłem koronkę, o której wspominałem oraz nowy dekielek dedykowany pod zegarki na werku manualnym (te z "automatów" są wyższe). Ponadto przygotowałem już wskazówki bez wypełnienia. Oczywiście pochwale się kolejną modyfikacją :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamówiłem (...) nowy dekielek dedykowany pod zegarki na werku manualnym

dekielek oczywiście przeźroczysty? szklany lub pleksi, tak? :)


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dekielek oczywiście przeźroczysty? szklany lub pleksi, tak? :)

 

Póki co to jeszcze nie - transparentny dekielek zostawię do innej modyfikacji ;) Ja kupiłem taki zwykły pełny:

 

https://meranom.com/amphibian-classic/spare-parts/casebacks/vostok-watch-stainless-steel-caseback-for-vostok-amphibian-cases-with-2409-2414-2403-manual-winding-movements.html

 

Jeśli dobrze czytam cyrylice, to tam jest chyba napisane "specjalna seria" (?) :) Załżenie było takie aby zegarek powstał z fabrycznych nowych części i bez żadnego "druciarstwa" - ot takie złożenie projektu od podstaw ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

 

hBwZlDH.jpg


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.