Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Kwiatek

Pokaż jak "odpicowałeś" swojego ruska! :) Zbiór zmodowanych rosyjskich i radzieckich.

Rekomendowane odpowiedzi

Ta sama :) Szczelność zachowana i sprawdzona na basenie. Co prawda nie potwierdzałem jej u zegarmistrza, ale nie widzę takiej potrzeby biorąc pod uwagę prostotę konstrukcji Amfy ;) 


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

 

Ośkę sekundową wymontowałeś? :) Bo jeśli nie ma sekundnika, to oś będzie niepotrzebnie zużywała energię (tarcie blaszki dociskowej :) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ośkę sekundową wymontowałeś? :) Bo jeśli nie ma sekundnika, to oś będzie niepotrzebnie zużywała energię (tarcie blaszki dociskowej :) ).

 

Nie :) Planowałem natomiast nałożyć na ośkę coś w rodzaju srebrnej zaślepki, aby całość bardziej przypominała wskazówki PAMa  :D 


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie :) Planowałem natomiast nałożyć na ośkę coś w rodzaju srebrnej zaślepki, aby całość bardziej przypominała wskazówki PAMa  :D

 

A rozumiem :) Takie wskazówki minutowe z zaślepką chyba byłyby dostępne gdzieś w sklepach (może Meranom?), bo w niektórych wersjach z małą sekundą montowano to fabrycznie.

Ciekawostką jest to, że gdyby pozbawić zegarek wskazówki sekundowej i osi oraz wyposażyć w transparentny dekiel, to w środku byłby "prześwit" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A rozumiem :) Takie wskazówki minutowe z zaślepką chyba byłyby dostępne gdzieś w sklepach (może Meranom?), bo w niektórych wersjach z małą sekundą montowano to fabrycznie.

 

Takie "zaślepione" wskazówki mają egzemplarze z małą sekundą (np. Neptuny GMT czy Komandirskie 350), ale niestety są one w nieodpowiednim dla PAM-fibi stylu ;)

 

Ciekawostką jest to, że gdyby pozbawić zegarek wskazówki sekundowej i osi oraz wyposażyć w transparentny dekiel, to w środku byłby "prześwit" :D

Prześwit miałby tylko manualny werk, chociaż nawet w 2409 nie miałoby to chyba miejsca :D

 

Komandirskie_1965_683b09-02-max-1200.jpg

 

Z innej beczki - próbował ktoś już nowych Komandirskich beczek? :Dhttps://meranom.com/komandirskie-classic/28/

 

280683-max-720.png

280684-max-720.png

280681-max-720.png

 

Wyglądają solidnie:

 

Vostok-Komandirskie-K-28-8.jpg

 

Vostok-Komandirskie-K-28-2.jpg

 

Vostok-Komandirskie-Side-View-Drilled-Lu

 

Vostok-Komandirskie.jpg

 

Vostok-Komandirskie-280681.jpg


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na drugim forum właśnie jeden z kolegów zakupił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym dołączyć z moim pierwszym "odpicowanym" Ruskiem :)

 

lmBm4zv.jpg

 

vcelKy3.jpg

Edytowane przez mwist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu skonfigurowałem sobie nową Amfibię na częściach od Meranoma - pokazywałem ją już w "Nowych nabytkach", ale tu też pasuje :)

 

post-25327-0-86804400-1567970443_thumb.jpg

 

Odkąd tylko zacząłem się interesować noworuskimi Amfibiami chciałem sobie złożyć wersję manualną, bo, jak wiadomo, obecnie w sprzedaży są jedynie automaty ("damek" nie liczę). O ile zdobycie koperty, werku, dekla koronki, bezela nie stanowi  problemu, to takowy pojawia się przy zakupie tarczy - Meranom oferuje owszem nowe tarcze, lecz wszystkie są przeznaczone do werków automatycznych, co można poznać po napisach "31 kamieni" lub "Awtopodzawod". Niby taka tarcza pasuje do "manuala", ale jakoś ten napis kłóciłby się z tym, co jest w środku ;) Bezowocnie oczekując na wypust tarcz do manuala zdecydowałem się nietypowy krok. Otóż zakupiłem tarczę do automata (typ 659) i... zmyłem napis "Awtopodazwod". Przy zachowaniu ostrożności da się to robić bez śladu, bowiem "baza" lakieru jest dużo mocniejsza niż farba, którą wykonuje się napisy. Do mycia użyłem skrawka chusteczki higienicznej zwilżonej izopropanolem. W ten sposób powstało to, co chciałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli da się zmyć izopropanolem, to rzeczywiście nie jest to trwała farba... Muszę kiedyś poczytać o technologii produkcji takich tarcz.

Super beczka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolf-Fibia :D

 

Lly2zJn.jpg
 

XEsdEGg.jpg

 

Otóż zakupiłem tarczę do automata (typ 659) i... zmyłem napis "Awtopodazwod". Przy zachowaniu ostrożności da się to robić bez śladu, bowiem "baza" lakieru jest dużo mocniejsza niż farba, którą wykonuje się napisy. Do mycia użyłem skrawka chusteczki higienicznej zwilżonej izopropanolem.


To otwiera nowe pole do popisów ;)
 

Chciałbym dołączyć z moim pierwszym "odpicowanym" Ruskiem :)

 
Super! Dobrze spasowana kolorystycznie :D
 


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Wolf-Fibia :D

Fajnie, że już w końcu wróciłeś! ;)

 

Kurcze to chyba najlepszy MOD jaki zrobiłeś! Super jest! 

 

A mi pozostała tylko Jedna Amfa, którą mam od Ciebie. Nie pamiętam jak ją ochrzciłeś? :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super :)

Fajnie, że już w końcu wróciłeś! ;)

 

Kurcze to chyba najlepszy MOD jaki zrobiłeś! Super jest!

 

Dzięki piękne koledzy ^_^

 

A mi pozostała tylko Jedna Amfa, którą mam od Ciebie. Nie pamiętam jak ją ochrzciłeś? :)

 

Ta Amfa to chyba coś w rodzaju Bell & Ross V2... Bell-Fibia?  :lol: 

 

z50euzy.jpg


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

 

Ta Amfa to chyba coś w rodzaju Bell & Ross V2... Bell-Fibia?  :lol: 

 

 

 

 Dokładnie to ta! B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy etap modyfikacji zakończony.

Regulacja, zegarek chodzi teraz na "0". Gdy go noszę to około -2 sekundy a gdy leży to +2.

Następnie, założenie paska od Casio MDV 106.

 

Teraz drugi etap.

Wymiana bezelapost-100864-0-27150800-1573145491_thumb.jpg

No i dedykowana antymagnetyczna dupka Antarktyda 1957. Więc zegarek zyskał dodatkowy atrybut.post-100864-0-03931300-1573146460_thumb.jpg

Edytowane przez Bald8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bald8 super te amfibie. Powiedz mi przy okazji, jak korzystać z tej aplikacji Watchcheck? Zainstalowałem, ale nie mogę się połapać w niej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bald8 super te amfibie. Powiedz mi przy okazji, jak korzystać z tej aplikacji Watchcheck? Zainstalowałem, ale nie mogę się połapać w niej.

Ja używam tej aplikacji, trzeba dodać zegarek do bazy i po wciśnięciu żółtego przycisku z plusem wyświetla się okienko do pomiaru odchyłki. Wtedy trzeba wcisnąć przycisk measure w momencie gdy zegarek wskazuje godzinę i minutę pokazaną na środku, a sekundnik jest dokładnie w pozycji 12. Po kilku takich pomiarach wyznaczana jest dokładność chodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam tej aplikacji, trzeba dodać zegarek do bazy i po wciśnięciu żółtego przycisku z plusem wyświetla się okienko do pomiaru odchyłki. Wtedy trzeba wcisnąć przycisk measure w momencie gdy zegarek wskazuje godzinę i minutę pokazaną na środku, a sekundnik jest dokładnie w pozycji 12. Po kilku takich pomiarach wyznaczana jest dokładność chodu.

Dokładnie tak. Dla większej skuteczności można sobie zaznaczyć parametry. Np. pozycję zegarka, temperaturę itp. W ten sposób idzie wyznaczyć dokładność chodu pod swoje używanie zegarka, bo przypuszczam, że ten sam zegarek będzie zawsze u każdego trochę chodzić inaczej.

Edytowane przez Bald8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

 

8U5dToT.jpg

 

Teraz drugi etap.
Wymiana bezela

 

Kolor bezela dobrany idealnie :D


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

 

 

 

 

Kolor bezela dobrany idealnie :D

Dzięki bardzo. Kolor niby ten sam, ale potrafi nawet wpadać w czarny w zależności od intensywności światła. Nawet fajny to efekt. Twoje Amfibie także bardzo dobrze zestrojone i super fotki jak z jakiegoś katalogu.

Edytowane przez kchrapek
Nie cytujemy zdjęć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.